ЛохвицяЧетвер, 14-Гр-2017, 03:36
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу

Реклама Google
Меню сайту
Обговорюють
 • Реклама


  Статистика
  Гость,
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » 2014 » Липень » 4 » Підпалений диверсантами газ горів 200-метровим факелом
  13:29
  Підпалений диверсантами газ горів 200-метровим факелом
  17 червня близько 14.25 над Лохвиччиною пролунав звук вибуху. Це біля села Їсківців вибухнув магістральний газопровід високого тиску «Уренгой – Помари – Ужгород». Протягом двох годин пожежу ліквідували, обійшлося без людських жертв, транзит газу відбувається по запасній трубі. На розірваних частинах труби виявили сліди дії вибухового пристрою, який, найімовірніше, заклали диверсанти.


  Три години тому тут було поле. Земля під факелом спеклася, наче кераміка

  Витрішки загромадили дорогу до місця аварії, а жителі найближчих сіл запанікували

  Звук вибуху почули жителі Полтавщини в радіусі десятків кілометрів. У Лохвиці, до якої не менше 10 км і яка розташована в низовині, люди протягом майже півгодини спостерігали факел, що сягав спочатку 200-метрової висоти і 300 метрів у ширину, який визирав над дахами будинків і деревами. У небо здіймалися хмари чорного диму. Розносився гул, який нагадував той, що виникає від звичайного газового пальника, але його було чути за десятки кілометрів також.


  Воронка на місці вибуху. Ця труба діаметром 1,42 м майже півгодини слугувала гігантським пальником, бо газ транспортується під тиском більше 50 атмосфер

  Люди одразу зрозуміли, що горить газ, але полякалися, не знаючи який саме із численних об’єктів його добування, транспортування і переробки спалахнув. Адже у районі тільки бурових вишок кілька сотень, а ще є газопереробний завод, компресорні станції, установки покращення природного газу тощо. Найнебезпечніші катастрофи на свердловинах, які дуже важко загасити, а із глибинних пластів порід можливі радіоактивні викиди. Тому, як повідомляє житель села Христанівки Орест Олійник, мешканці найближчих сіл почали панікувати й тікати. До найближчого майже покинутого села Овдіївки від місця аварії трохи більше 1 км, до села Їсківців – близько 2 км, до Пестичевського – майже 3 км. У Лохвиці ж від вибуху прокинулися діти у пришкільних таборах, учителі терміново викликали батьків, щоб ті їх оперативно забирали.

  Але зіваки не злякалися і протягом півгодини після вибуху траса на Лубни була заповнена машинами, мотоциклами і скутерами. За словами очевидців, стільки людей і машин та дорога не бачила ніколи. Якби не міліцейські кордони, витрішки б завадили діставатися на місце аварії пожежникам та представникам інших служб. Не жалкуючи ні часу, ні бензину цікаві покидали все і поїхали дивитися. Спочатку багато людей думали, що то бензовоз вибухнув на об’їзний дорозі – так добре було видно величезні язики полум’я.


  Працює штаб із ліквідації наслідків та встановлення причини вибуху

  Без захисного костюма наблизитися ближче, ніж за кілометр, було неможливо

  За дві години на трасі «Лубни – Лохвиця», із якої можна дістатися до місця аварії, стоять міліцейські пости, більшість машин зупиняють. Міліціонери не дозволяють заїхати у найближчий поворот. Під’їхати за кілометр до місця, де на тлі чорного вигорілого поля метушаться пожежники та правоохоронці, вдається з третьої спроби. Коли міліція не пускає, вдаю, нібито пішов геть і накидаю гак пшеничним полем. У ньому заздалегідь накатано колії-стежки для зупинення можливої пожежі.
  Серед поля вже майже стиглої пшениці, зерно якої ледь м’яке, чорніє й подекуди димить обгорілий вибалок. Площа згарища – кілька гектарів. На ньому й неподалік одночасно знаходяться десятки пожежних і міліцейських машин. Рятувальники та правоохоронці влаштували у наметі штаб для вияснення причин аварії, оглядають і фотографують територію, здійснюють якісь вимірювання приладами. Бійці Лохвицької державної пожежно-рятувальної частини стоять біля пожежної машини край згарища. Чоловіки виглядають стомленими, їх обличчя закіптюжені, тепловідбивні костюми замазані сажею.


  Вигоріла рослинність на площі кількох гектарів. Бійці державної пожежно-рятувальної частини №9 щойно врятували хлібне поле

  Гасили дві години, – каже начальник Лохвицької служби з надзвичайних ситуацій Олександр Сілютін. – Найважче було до того, як перекрили газ. Ми оточили пожежу і не дали вогню розповсюдитися хлібним полем. Добре, що пшениця повністю не достигла й не висохла.

  Щойно газ вибухнув, першою до райвідділу міліції зателефонувала 52-річна лохвичанка. На місце прибули міліція, пожежники п’ятьох частин. Температура полум’я була такою, що людині без захисного костюма наблизитися ближче, ніж за кілометр, було неможливо. Про це свідчить і ґрунт біля місця вибуху, який спікся у грудки, що нагадують шматки цегли.

  Серед улоговини між обвуглених дерев – воронка глибиною з 10 м і до 20 у діаметрі. З її протилежних країв стирчать кінці труби. Два її розгорнуті й покручені шматки лежать за 100 м. На дні воронки – калюжа, яка доводить, що аварія трапилась у вогкому місці. Труба раніше була засмолена, обмотана гідроізоляційною плівкою і обкладена бетонними блоками. Поле у напрямку видування газу нагадує злітно-посадкову смугу, поверхня землі спеклася, і стала рівною.


  Міліціонери обслідують місце вибуху. На передньому плані – вирваний, деформований і відкинутий вибухом за близько 100 м шмат труби

  Версії теракту одразу повірили не всі

  Беремо зразки ґрунту із десятків місць по всьому полю, щоб зробити аналіз, – пояснює чоловік у куртці з написом «ЕКСПЕРТ». – Якщо знайдемо сліди вибухівки, можна буде підтвердити припущення про підрив газопроводу.
  Міліціонери ж поки триває слідство від коментарів відмовляються, а неофіційно кажуть, що не надто вірять у версію підриву. Кажуть, трубу в болотистому місці замурували у бетон саме щоб обмежити доступ води. Вона давно перебувала в аварійному стані. Терористам було б безглуздо підривати трубу саме тут, бо довелося б роздовбувати бетонне обмурування. У іншому місці можна було завдати людям значно більше шкоди, призвести до жертв.  Полум’я було видно на десятки кілометрів

  Те саме підтверджує і голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук:

  Два роки тому інженери лінійного управління магістральних газопроводів зверталися в компанію «Нафтогаз України» і повідомили про аварійний стан труби. На цій ділянці – 11 латок. Однак національна акціонерна компанія відмовилася виділити кошти на ремонт.

  Також Бугайчук зазначив, що серед версій розглядають просідання ґрунту, що могло призвести до розгерметизації. Саме розгерметизацію назвали причиною вибуху в секторі зв’язків зі ЗМІ та громадськістю облуправління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

  Однак передумови для диверсії були, адже 16 червня Росія припинила постачання газу до України, попередила Європу про можливі проблеми з транзитом газу. Дивний збіг, якщо врахувати, що дві спроби нападу на газотранспортну систему терористи здійснювали у травні на Івано-Франківщині. Кажуть, вибуху передували два слабші «хлопки», які вказують на підрив.

  Розглядається кілька версій події, в тому числі, ключова версія – терористичний акт, – заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. – Диверсія – чергова спроба з боку Росії дискредитувати Україну як партнера в газовій сфері.
  Таку версію підтримав і колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі, який переконаний, що диверсію скоєно за наказом президента Росії Володимира Путіна.


  Почерк Путіна не змінюється: у січні 2005 року газопровід, по якому Грузія отримувала російський газ, також як і головна лінія електропередач, були підірвані «невідомими терористами» в декількох місцях. Грузія опинилася без світла і тепла взимку, в рекордно холодну погоду, – пише він на своїй сторінці у «Фейсбуці». – В результаті цієї диверсії Росія отримала абсолютно протилежний результат, ніж той, на який Путін, напевно, розраховував. Ми перебудували свою енергосистему і дуже скоро практично перестали енергетично залежати від ненадійного сусіда.

  Російські ЗМІ мусують версію про підрив газопроводу українськими «радикалами», згадуючи, як про це погрожував лідер «Правого сектора» Дмитро Ярош. Нібито в такий спосіб можна позбавити Росію грошей за проданий Європі газ. Нагадаємо, наприкінці травня цього року бійці «Правого сектора» намагалися нібито взяти під охорону нафтогазові об’єкти Лохвиччини, захистити їх від розкрадання і можливих терактів із російського боку.

  Наступного дня, 18 червня, про підтвердження свого припущення Арсен Аваков заявив на вранішньому засіданні кабміну:

  Ми припускаємо, що вибуховий пристрій був закладений під основу бетонної опори трубопровода, після чого відбулися два слабких, а потім – потужний вибух. Слідство триває.

  За результатами огляду труб встановлено, що сліди корозії та зносу відсутні.

  Рештки труби мають сліди бризантної дії вибухових речовин, – повідомив Авакову голова держслужби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

  Згоріло близько 10 млн. м3 газу

  Газопровід прокладений Лохвиччиною 1983 року. Він сполучає родовища у Західному Сибіру із Ужгородом. За радянських часів СРСР експортував ним природний газ до країн соцтабору, нині Росія – до країн центральної й західної Європи.
  Споживачі не отримали через аварію ніяких незручностей, бо впродовж півгодини газ перемкнули на резервну гілку. У Словаччині навіть не помітили зниження тиску і об’єму.

  Як повідомляє прес-служба міністерства енергетики та вугільної промисловості України, втрачено близько 10 млн. м3 газу. Наслідки будуть ліквідовані найближчим часом.

  На час підготовки статті до друку готелі Лохвиці заповнені робітниками, які відновлюють трубу, інтенсивно ведуться роботи.

  Переглядів: 354 | Додав: Obers | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Прогноз погоди
  Лохвиця 
  Пошук
  Міні-чат
  Календар
  «  Липень 2014  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031
  Copyright Лохвиця © 2017