ЛохвицяПонеділок, 11-Гр-2017, 14:35
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу

Реклама Google
Меню сайту
Обговорюють
 • Реклама


  Статистика
  Гость,
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » 2013 » Грудень » 23 » Олег ЛІСНЯК: Я горджуся вами, червонозаводчани!
  13:33
  Олег ЛІСНЯК: Я горджуся вами, червонозаводчани!
  Опівдні 12 грудня, згідно оголошення місцевого Комітету народного супротиву, на площі біля міської ради зібрались на Віче червонозаводчани. Як і напередодні, 5 грудня у Лохвиці, вів його, доклавши немало організаторських зусиль, голова міського осередку політичної партії «За Україну!», активіст підтримки Євромайдану, Віталій Карножицький.


  Більше 300 чоловік на Червонозаводському Майдані.

  Червонозаводчани вкотре продемонструвати свою активну громадянську позицію. Адже зібралось їх у 3, а то і в 4 рази більше в порівнянні з лохвичанами на такій самій акції. А до громади з чіткою, конкретною промовою звернувся не тільки міський голова, а і його заступник та секретар ради. Які не «крутили хвостом», як їх лохвицький колега, а дійсно були разом з людьми. Тим самим отримавши від них розуміння і повагу.


  Міський голова звертається до своєї громади.

  Зокрема, Віталій Сидоренко сказав:

  Події, що відбулись на майдані в Києві, заслуговують на осуд. В ніч із 29 на 30 листопада мирні діти, юнаки та юнки, молодь, яка підтримала напрям руху до Євросоюзу, була жорстоко, цинічно побита. Ми вірили й надіялись, що вже однією ногою стоїмо в Євросоюзі, але трапилось те, що трапилось. Угода про асоціацію була не підписана і рух до Євросоюзу призупинено. Ми – толерантна нація, ми – люди європейського зразка, ми повинні жити у вільній, цивілізованій країні. І те, що відбувається у нас зараз, відбувається тому, що влада не розуміє цього і не сприяє цьому процесу. Я радий, що у нас сьогодні велике зібрання і хочу закликать виступати толерантно, відповідально, не робить провокуючих заяв і не переступать норми закону.


  В єдиному пориві учасники Віче співають гімн України.

  Поступово, але ціленаправлено в районі набирає сили та впливу на громадські та політичні процеси ВО «Свобода». Активність його членів зростає з кожним днем. Коли до слова запросили її представника Юрія Приму, то почули наступне:

  – Три роки ганебна влада паплюжила закони і Конституцію, а тепер закликає нас сідать за стіл перемовин і робить усе по закону. А як вона поводилась із законом? На сьогодні маємо ганебний факт у нашому місті. Керівник підприємства, член ПР, попередив про те, що того, хто прийде сьогодні на червонозаводське віче, звільнять із роботи* (натовп відреагував вигуками «Ганьба!»). Не буду називати прізвищ, але я бачу, що тут є окремі люди, які не побоялись і прийшли («Молодці! Треба ж і совість мати!» – пролунало знов на площі).
  ____________
  *Готуючи статтю до друку, я зателефонував керівнику, про якого йшла мова. Якщо хтось запитає, як дізнався, що це саме він, дам просту відповідь: а що – в нашому місті лишилось багато живих підприємств? Отримав відповідь, що той такого не говорив, що це неправда, і взагалі завод політикою не займається.


  Кортеж «Свободи» – під прапорами.

  А тим часом Віталій Карножицький продовжував надавати слово учасникам віче.

  Від імені підприємців району хочу запевнити, що у своїй переважній більшості вони підтримують народ, підтримують починання Майдану і будуть стояти на цих позиціях, – каже голова Спілки підприємців Лохвиччини Анатолій Онасенко. – І сьогодні тут я бачу багато підприємців. Знаю, що вони є і на Майдані у Києві. Знаю, що наші підприємці надавали допомогу і харчами, і коштами. Чим тільки можуть, тим і допомагають. Думаю, що ми переможемо. Слава Україні!

  Сьогодні всім ОДА, – продовжує Людмила Кузьменко, член ВО «Батьківщина»,видано розпорядження звозити людей на підтримку цієї влади. Звичайно, туди потраплять і наші люди-бюджетники. Вони відвертають свої обличчя, коли до них звертаються кореспонденти, бо їм соромно. Але нехай знають, що усіх з роботи не познімають, усіх по тюрмах не пересаджають і усіх не куплять. Говорячи про Євромайдан, про євро інтеграцію, скажу одне: наші високопосадовці давно уже живуть у Європі. Там їхні маєтки, там навчаються їхні діти. А з нас тут знущаються. Тому я проти цього уряду.

  Олександр Іволга, представник політичної партії «Удар», щойно повернувся з Майдану і, користуючись нагодою, передає вітання від Тараса Кутового. Який у цей скрутний час знаходиться на Майдані. І закликає не вірити нікому, що його там немає.

  Раніше на Майдані вдень було багато людей, а вночі мало. Тож попередня ніч показала, як «Беркут» робив так званий благоустрій. Але у цю ніч, коли ми прийшли захищать Майдан, мирно мітингувати, то побачили дуже багато народу. Раніше стільки не було. Нам розказували, що в нас немає нації, що ми – просо населення, мешканці, що наша хата скраю. Але сьогодні ми зрозуміли і усвідомили, що ми – Українці, велика нація.

  Депутат міської ради Юрій Трубніков, член ВО «Батьківщина», розпочинає виступ із короткого екскурсу в історію і говорить:

  Червонозаводське завжди голосувало за опозиційних кандидатів. Пам’ятаємо 2004–2005 роки. Як підтримували Ющенка, а потім «трішки» зневірились. А він привів до влади Януковича. В свою чергу Янукович за 9 років умудрився організувати 2 великі й 4 менші Майдани. А ще були у нього так звані реформи. Наприклад, медична, що зачепила і наше місто. На Податковий майдан їздили і ми, підприємці Червонозаводського. Влада залякувала нас, залякувала автоперевізників. В останній момент вони відмовлялися і доводилось шукати автобус у Ромнах. Та все ж двічі ми їздили. Щось вистояли, щось не вистояли, отримали кийками по спинах і вернулись. На сьогодні маєм унікальний шанс підняти голови і розігнути спини.
  Хочу звернутись до членів Партії регіонів. Ви думаєте, що ви являєтесь членами сім’ї Януковича? А ви питали в Януковича, чи він хоче, щоб ви були в його сім’ї? У нього є свої два сини, один із яких – мільярдер. Тож одумайтесь, виходьте з цієї ганебної партії, виходьте, поки не пізно.


  Громадо міста, підтримай Євромайдан! Це наша остання опора і надія! У магазинах будуть стояти банки для збору коштів для допомоги Євромайдану. Там же можна буде записатись на поїздку в Київ. Ми передамо списки у штаб. Коли буде чергова сесія міської ради, я, як депутат, підтримаю вимоги Євромайдану.

  Звертаюсь, як громадянин України, як громадянин нашого міста, це моя особиста позиція, – продовжує марафон виступів заступник міського голови, депутат районної ради Сергій Добруля. – Те, що ми тут зібрались, – це великий плюс і свідчить, що червонозаводська громада є стійкою. Пам’ятаєте, як ми відстоювали нашу лікарню, скільки людей було в БК? За кожним кроком наших дій – наше об’єднання, наше сумління, наша людська совість. Повірте мені, я особисто не вірю владі. Я її не сприймаю, коли вона не веде діалогу з людьми. Я не сприймаю тих дій, які були на Майдані під час його штурму і побиття студентів. Я не сприймаю і не розумію логіки влади. Це надзвичайно прикро, але ж були ті, що за них голосували. Тож перш за все звертаюся до них. Відчуйте себе українцями, відчуйте себе однією єдиною нацією. Незалежно від того, де ми живемо – чи на Заході, чи на Сході, чи на Півночі, чи на Півдні! Я – не червонозаводчанин від коріння. Я з’явився тут не так давно, у 1990 році. Моя мала батьківщина – Запоріжжя. Тож був дуже здивований, коли дізнався, що у Запоріжжі на площі стояло близько 5 тис. людей і вони підтримували Євромайдан. Це надало мені надзвичайно великого піднесення. Адже завжди ці регіони традиційно підтримували владу і голосували за Януковича. Але люди зрозуміли, що ми дійсно єдина нація. Тож я вірю у вас, вірю у червонозаводчан, вірю у вашу витримку. Ви їздили на Майдан, підтримували його матеріально, статтями в газетах чи на сайтах Інтернет-видань. І це була дієва підтримка. Я вірю, що Україна підніметься з колін, стане гідною серед інших українських держав.

  Священик УПЦ КП Михайло Горожинський відслужив молитву за братів і сестер, які постраждали від побиття на Київському Майдані і продовжують там стояти. А потім звернувся до присутніх.

  Згадайте, мої дорогі брати і сестри, про те, як Ісуса Христа продали за 30 срібняків. Так і сьогодні продають Україну за 300 гривень. Але ви можете відмовитись від них і показать, що ви дійсно є українцями. Сьогодні тут із людьми мають стояти не тільки священики Київського патріархату (а вони дійсно були на Червонозаводському майдані), а і Московського, і Греко-католицького, і автокефального. Тому що ми є українці однієї церкви і одного Бога. Прийде час, прийде Страшний Суд, коли ми усі будем відповідати. І ніхто його не мине – ні президент, ні прем’єр.

  Ще не промовивши жодного слова, Лариса Мащенко отримала на свою адресу схвальні оплески. Віталій Карножицький анонсував її виступ такими словами:

  Сьогодні знаходять мужність ті, хто був членом Партії регіонів, вийти з цієї ганебної партії. Вийти і прийти сюди до нас, до народу. Яскравим прикладом патріотизму, демократичної проєвропейської позиції, є дії секретаря міської ради Мащенко Лариси Олександрівни.

  Сьогодні я не представляю ніякої політичної сили. Я вирішила вийти з провладної партії 30 листопада вранці, коли почула про ганебну зачистку Євромайдану (натовп вигукує «Молодець!»). Це моя громадянська позиція. Так я висловлюю свій протест. Наш гарант говорив, що він не дасть украсти мрію. Він її не вкрав. Цю мрію потопили у крові мирних жителів. Її хотіли забити кийками та стусанами.

  За часів незалежності на рівні держави кожного року відзначаєм День героїв Крут. Хто ці герої? Це молодь, яка 29 січня 1918 року вийшла в нерівний бій за незалежність Української Народної республіки. Їхню мрію розстріляли балтійські матроси. Мрію нашої молоді, нашого студентства хотіли забити бійці «Беркуту».

  У 21 столітті в центрі Європи, у так-званій демократичній, незалежній Україні, б’ють людей. Бють за те, що вони не думають так, як хоче щоб вони думали, провладна партія. А ще б’ють за те, що вони свою думку вирішили виразить уголос.

  Мені дуже соромно за наших співгромадян, депутатів нашої міської ради, які їдуть на антимайдан чи може за гроші («Ганьба!» – скандують учасники мітингу), може хто їде із боязні. Навіть деякі керівники нашого міста також туди їздили. Соромно за вас! Адже на вас дивиться громада.

  Нещодавно, 23 листопада, ми відзначали День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій. А сьогодні ми бачимо репресії на Євромайдані. Як перекликається історія і все чомусь повертається «на круги своя».

  Не треба допускати, щоб поверталися такі жорстокості та кровопролиття.

  Сьогодні говорять про те, що стануть підприємства, що цілі родини втратять робочі місця. У нашому Червонозаводському такі підприємства вже є давно. Особливо хочеться сказати за спиртокомбінат. Тут не тільки родини, тут цілі династії залишились кілька років тому без роботи. Держава подумала про тих людей тоді? Ні – не подумала. Сьогодні держава думає, коли цей завод «дораскрадують»? Ніхто на це не дивиться. Тому немає чого боятися, коли ми будемо іти вперед до Європи. Я 4 роки поспіль їжджу в Польшу, щоб навчитися і щоб поділитись своїм досвідом, а вони поділились своїм. Я бачила, як живуть польські громади, я бачила, як працює місцеве самоврядування. Я бачила, як підтримується бізнес, як розвивається сільське господарство. Як працюють реформи, як фінансуються програми Європейським союзом. Я хочу, щоб ми жили так само, або іще краще. Ми достойні цього.

  Шановна громадо! Давайте забудемо вислів «моя хата скраю»! Вона не скраю – вона у центрі Європи. Давайте пробуджувати свою совість, не продаватися за 300 гривень, щоб їхати на антимайдан. Я хочу сьогодні звернутися до очільників районів, областей, держави. Невже ви вірите в те, що говорите нам? Невже у вас десь у глибині душі не говорить голос совісті? Не можна йти проти свого народу!
  Ми – великий народ, разом ми сила. Тож давайте боротися і відстоювати свою справжню незалежність!

  Я єсть народ, якого Правди сила
  ніким звойована ще не була.
  Яка біда мене, яка чума косила! —
  а сила знову розцвіла.

  Щоб жить — ні в кого права не питаюсь.
  Щоб жить — я всі кайдани розірву.
  Я стверджуюсь, я утверждаюсь,
  бо я живу.*


  Слава Україні!
  _______________
  *Цитата з вірша П. Тичини «Я утверждаюсь», написаного 1943 року. Він закінчується словами: «Фашистська гидь, тремти! Я розвертаюсь! Тобі ж кладу я дошку гробову. Я стверджуюсь, я утверждаюсь, бо я живу.»

  На піднесенні одноголосно Віче Червонозаводської громади прийняло резолюцію.
   1. Відставка дискредитованого уряду М. Азарова і створення технічного уряду.
   2. Відставка президента Віктора Януковича.
   3. Припинення провокацій з боку кримінальних «тітушок» та виведення спец підрозділів із Києва.
   4. Звільнення і реабілітація всіх політичних в’язнів.
   5. Відновлення парламентаризму і демократії через повернення до Конституції 2004 року.
   6. Звернутись до депутатів Червонозаводської міської ради про підтримку цієї резолюції на черговій або позачерговій сесії міської ради.
   Крім того, зібрання прийняло Звернення до жителів району керівників організацій та установ, яке зачитав голова асоціації фермерів Лохвицького району Віктор Щуров.
  Тисячі людей стоять на Євромайдані у знак протесту проти злочинних дій української влади, проти пролиття крові безвинних майданівців, за дотримання прав Людини і виконання Конституції України! На Майдан вийшли ті, кому не байдужа доля України, вийшли добровільно та безкоштовно, бо більше немає сили терпіти цю жахливу владу.

  А за що стоять люди на майданах під прапорами Партії регіонів? І за яку суму вони продали свою совість та душу? 200–300 гривень за добу. Ось таку суму отримав кожний, хто «підтримав» майдан за діючу владу, за Президента Януковича. З якого кошика посипалися такі кошти?

  Чому в той час, коли медичні працівники повинні лікувати своїх пацієнтів, вчителі повинні навчати дітлахів, державні службовці – виконувати свої посадові обов'язки, їх «добровільно-примусово» «запихають» до автобусів рано-вранці, щоб не бачили жителі району, везуть на підтримку казна-чого.

  В душі кожний із цих людей себе засуджує. Але перемагають страх та гроші. Огида залишиться на все життя. І не тільки на себе, але і на тих, хто «запропонував вляпатися в цю ганьбу»!

  Звертаємося до керівників установ та організацій, які знаходяться на території Лохвицького району. Не беріть гріх на душу. Не відправляйте своїх працівників на ганебні мітинги, де люди бояться показати навіть свої обличчя. Тим більше не робіть це у робочий час, адже відповідати за такі свої дії будете саме Ви, бо така влада ніколи не бере на себе відповідальності!

  Виходячи з того, що 5 грудня у Лохвиці, а 12 – у Червонозаводському не раз ішла мова про відправку працівників установ та організацій в робочий час до Києва на мітинги, просимо від імені учасників Віче прокуратуру Лохвицького району дати правову оцінку діям тих людей, які сприяли організації таких поїздок. Відповідь обіцяємо опублікувати.
  Переглядів: 427 | Додав: Obers | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 5
  5  

  4  
  http://lohvitsa.org.ua/forum/39-620-1
  Євро"гойдалка" (Євроінтеґрація vs Митний Союз)
  Ответ:

  3  

  2  

  1  

  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Прогноз погоди
  Лохвиця 
  Пошук
  Міні-чат
  Календар
  «  Грудень 2013  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031
  Copyright Лохвиця © 2017