ЛохвицяВівторок, 23-Січ-2018, 01:03
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу

Реклама Google
Меню сайту
Обговорюють
 • Реклама


  Статистика
  Гость,
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » 2014 » Жовтень » 28 » Новий заступник голови Лохвицької РДА «Чиновників потрібно тренувати»
  12:50
  Новий заступник голови Лохвицької РДА «Чиновників потрібно тренувати»
  Із новопризначеним заступником голови Лохвицької РДА Яковом Сінаюком я познайомився 17 жовтня. Правда, приймав він мене не в шикарному кабінеті, який займала його попередниця Мирослава Батрак, а в набагато скромнішому. Як пояснив, зустрівши мене в коридорі пан Шиян, тимчасово.


  Привітавшись, прошу Якова Львовича коротко розповісти про себе.

  Народився я 1960 року в сім’ї військовослужбовців на Житомирщині. Але дитинство і юність мої пройшли в місті Рівному, куди переїхали мої батьки. Після закінчення школи було навчання в технікумі, служба в лавах РА. Демобілізувавшись, навчався в учбовому закладі Міністерства внутрішніх справ, після чого з 1982 по 1988 рік проходив службу в органах МВС УМВС Полтавського облвиконкому. Це були 80-ті роки, часи, коли без партії й дихнуть не можна було. Тож за вільнодумство був звільнений із органів внутрішніх справ. Працюючи у виконкомі Кременчуцької міської ради, за 3 роки пройшов шлях юриста, старшого юриста, завідуючого юридичним відділом і в 1995 році став заступником міського голови-керівником апарату Кременчуцького міськвиконкому. Після того працював заступником директора по кадрах ВАТ «Кременчцький завод технічного вуглецю». А у 2003 році закінчив Національний університет внутрішніх справ, спеціалізація – правознавство, кваліфікація – юрист. Саме в цей час в душі зароджувалось бажання займатись адвокатурою. Тому вів справи, пов’язані з корупцією, причому на стороні потерпілих, а не чиновників. Рух у сторону Майдану почав ще з 2000-х років, коли займався своєрідною люстрацією працівників міліції, а особливо ДАІ. Ворогів нажив немало, але нічого, пережив. Маю значний досвід у господарському праві та у Європейському суді. Але коли почались революційні події на Майдані, вирішив «тряхнуть сивиною» і знову зайнятись політикою. Беручи участь у подіях на Майдані, працював як адвокат. Коли міліція та «Беркут» затримували людей, допомагав їх звільняти. Не солодко довелось під час бійки під судом, коли розглядалася сфабрикована справа Васильківських терористів. Крім того, надавав юридичну допомогу землякові Юрію Луценку. На великий жаль (Яків Львович смутніє. – Авт.), із 8 моїх підзахисних майданівців четверо опинились у Небесній сотні. Серед них найстарший – активний учасник Майдану, якому було 83 роки.

  Коли я його витіг із міліції, то він вирішив повернутись на Майдан і його вбили тітушки. Крім того, я активно співпрацював із Автомайданом. У кінці 2013 року брав участь у першій поїздці до Межигір’я. Після перемоги Революції Гідності я поновився на державній службі. З 25 червня 2014 року до призначення на посаду заступника голови Лохвицької РДА працював радником голови облдержадміністрації Віктора Бугайчука. Кілька тижнів тому він запропонував мені поїхати в Лохвицький район на дану посаду. Чесно кажучи, я хотів потрапити в інший район, але якщо так сталось, то нехай буде Лохвицький.


  А які настанови Ви отримали від губернатора?

  Ну які настанови? «Дивись по місцю». «Вникай і приймай рішення – в тебе має вийти». А конкретних завдань, щоб там щось перевертать, – такого не було.

  Але не може бути, щоб Ви не знали, що Лохвицький район – один з небагатьох, можливо, з чотирьох чи п’ятьох, у якому більше ніж за півроку не відбулось призначення голови РДА.

  Не чотирьох, а шістьох.

  Нехай шістьох, але чому?

  Не знаю. Ну що я – буду губернатора питать? Мені відомо, що були певні подання і по Глобинському, і по Лохвицькому, і по Хорольському, і по Кременчуцькому та інших районах. Але хто їх не призначив – чи Кабмін, чи Президент, чи виконуючий обов’язки Президента Турчинов – не питав і не хочу гадати.

  І все ж у нашому районі це подія, коли нарешті в РДА з’явилась нова людина. Бо багато лохвичан вважають, що вони забуті Богом і владою. Крім того, вони розуміють, що ця людина направлена головою ОДА, але зазвичай голову ОДА призначає Президент, а голова ОДА в свою чергу визначає кандидатури голів РДА. А ті вже займаються заступниками. А тут до виконуючого обов’язки голови РДА, який працював при минулій владі, присилають нового заступника. Якщо Вам доведеться щось радикально змінювать, Ви впевнені, що Вам у цьому будуть сприяти?

  Так, я знаю, що подання на посаду голови РДА кандидатури Віктора Щурова тривалий час лежить у Кабміні чи в АП. Чому так сталось – я губернатора не допитував, адже це неетично. А на сьогодні в Лохвицькому районі є гарний, чи для когось поганий, але виконуючий обов’язки голови РДА. Він – перший заступник на посаді. Тих, із ким він працював, я не знаю і питати його партійність не буду. Головне – щоб він працював на територіальну громаду. Поки що у нас виходить, а як буде далі – не знаю. Мені губернатор доручив вести гуманітарну, соціальну та культурну сфери. Буде якесь інше доручення – буду його виконувати. Якщо по закону, по люстрації чи по інших мотивах Микола Олексійович піде, буду чекати іншого керівника. Скажуть виконувати мені – буду виконувати я. Я не зациклений на цьому.

  Розумію, що для Вас це незнайомий район, Ви тут уперше…

  Можливо, це й добре.

  Погоджуюсь. Як кажуть, свіже незамилене око.

  Не тільки свіже око. Я в районі нікого не знаю, ні на кому не зациклений, нікому нічим не зобов’язаний. Тому в цьому плані мені буде легко працювати. Єдине – попервах буде важко, поки ознайомлюсь із людьми, адже щоб відбулись позитивні зміни, мені потрібна довіра лохвичан, і для цього треба трошки часу. А як станеться з керівництвом у районі – не знаю. Буде Щуров – будемо зі Щуровим працювати, буде інший – значить будемо наводити мости і працювати з іншим. Я – безпартійний і не ідеалізую ніяку партію і буду підтримувати всі ті, які працюватимуть на інтереси району.

  Мабуть, рано питати у Вас оцінку стану справ у освіті, медицині, культурі і т. д?

  А чому Ви так думаєте? Не буду стверджувати, що у мене зір як у орла, але я багато бачу зразу, бо натренований життям і професією. Коли я зайшов у РДА, то побачив багато цікавого. Звичайно, я зайшов сюди з міськими мірками і Лохвицький район трохи інший, але як на моє світосприймання, тут не робиться так, як потрібно. Якщо говорити про структуру управління, я б сказав що вона тут взагалі не існує. Існує набір чиновників – і тільки. І це не є вина в. о. голови. Штат не спускають – і все. Але впевнений, що цю структуру управління, яка є сьогодні, потрібно міняти. І чим швидше, тим краще. Звичайно, у межах повноважень і коштів, які є в РДА. А це може бути тільки при умові, що у мене чи у того, хто прийде на місце голови, будуть певні повноваження, або політична воля це зробити. Можливо, повторюсь, але сьогодні у мене претензії в цих питаннях до в. о. голови РДА немає. У даних умовах він робить все, що може. Як виходить – то вже справа інша. Ми просто з ним вийшли з інших площин. Повірте, я абсолютно компромісна людина. Хоча вийшов з Майдану, я не буду махати палкою і кричати, я до останнього намагаюсь домовитись навіть із найзапеклішими опонентами. Мій життєвий постулат такий: якщо влада хоче бути сильною, вона повинна мати сильну опозицію. І якщо цього не буде, ми розслабимось і отримаємо те, що і попередники. І я, в крайньому разі поки тут працюю, не хочу, щоб тут палили шини і вкидали людей у сміттєві баки. А для цього треба чиновників, скажем так, тренувати.

  А як Ви, до речі, оцінюєте медичну реформу попередників, адже рано чи пізно Вам не уникнути цієї теми?

  У прийнятті рішень я – людина виважена, але тут скажу однозначно… (тривала пауза) …як державний службовець, я не можу вживати нецензурні слова. Тож просто я проти цієї реформи, вона зроблена поспіхом під когось, змісту в неї немає ніякого. Ми (я кажу так, бо тепер – влада) угробили багато медичних закладів, багатьох лікарів і спеціалістів. Я розумію, що кошти – це кошти, що потрібно покращувати управління, але в результаті зробили велику дурницю. І стосується це не тільки медичної, а й пенсійної реформи також. Не можна так рубати.

  На сторінках ЛК іде певна полеміка щодо пам’ятників Леніну в місті Червонозаводському, названих іменами більшовиків вулиць. Яке буде Ваше бачення у світлі останнього розпорядження губернатора про знесення всіх «Ленінів» у області?

  Ну яке тут бачення? Тут не бачення, вибачте, тут треба щось робити. Я в Червонозавводському буду, але трішки пізніше, адже не можу скрізь встигнути. Звичайно, це завдання. Але першочерговим завданням для мене, за що я й відповідаю, є проведення виборів, а вони вже на носі. І треба все зробити, щоб вони пройшли рівно і мирно, щоб все було по закону.

  Щоб не крали печаток…

  Так, щоб не пропадали печатки, а потім робились нові. Після виборів найперше, чим я займусь, вибачте, не пам’ятниками. Це будуть школи і дитячі садочки, бо зима на носі. А потім поступово, не відкладаючи в довгий ящик, займемося і пам’ятниками. Доручення губернатора будемо виконувати, але це можна зробить радикально, а можна і так, щоб не викликати ніяких соціальних потрясінь.

  Розмову можна було продовжувати, адже Яків Сінаюк – досить цікавий співрозмовник. Але перед початком нашої розмови я бачив, що на нього чекає ще кілька чоловік. Прощаючись, коли диктофон був уже вимкнений, я запитав Якова Львовича, дивлячись на його статуру, чи не займався той спортом. І отримав досить несподівану відповідь.

  Виявляється, його свого часу тренував той же наставник, який займався із Віталієм Кличком. Тож Яків Сінаюк – майстер спорту міжнародного класу із боксу, виступав у середній вазі.

  А ще з часом, якщо буде на те його згода, спробуємо надрукувати вірші Якова Сінаюка, які він читав із великої сцени Майдану.

  Переглядів: 622 | Додав: Obers | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Прогноз погоди
  Лохвиця 
  Пошук
  Міні-чат
  Календар
  «  Жовтень 2014  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
  Copyright Лохвиця © 2018