ЛохвицяСереда, 24-Січ-2018, 08:56
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу

Реклама Google
Меню сайту
Обговорюють
 • Реклама


  Статистика
  Гость,
  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0
  Головна » 2014 » Бурезень » 17 » НА ПОСАДУ-«КАМІКАДЗЕ» ГОЛОВИ РДА ПРЕТЕНДУЮТЬ ЧЕТВЕРО
  19:07
  НА ПОСАДУ-«КАМІКАДЗЕ» ГОЛОВИ РДА ПРЕТЕНДУЮТЬ ЧЕТВЕРО
  Не зважаючи на свято, 8 березня великий зал засідань РДА вже о 10 годині ранку був ущент заповнений людьми. На зустріч з лохвицькою громадою прибули делеговані новим очільником області Віктором Бугайчуком народний депутат-свободівець Юрій Бублик та голова обласної організації ВО «Свобода» Роман Чабановський.


  Юрій Бублик: «Ті, що не знали, в яке місце поцілувати Януковича,
  або його представників на місцях, тепер знову кричать: ми – за народ!»

  Останній відповідає за формування складу районних державних адміністрацій у Полтавській області. Перед тим, як районний очільник «Свободи» Микола Голінко запросив їх зайняти місця у президії, до столу прикріпили копію прапора українського чорноморського флоту, яку напередодні вночі привіз із Севастополя отець Георгій. Учасники хором виконали Державний гімн України і вшанували хвилиною мовчання пам'ять героїв Небесної сотні, чисельність якої, нажаль,збільшується й понині. Першим до присутніх звернувся Юрій Бублик, який охарактеризував складну політичну ситуацію в країні, пов’язану з подіями в Криму та діями сепаратистів у південних і східних областях. Підкреслив, що антиукраїнські сили чинять спротив не тільки там, а і на Полтавщині. Наприклад, у Новосанжарському та Котелевському районах голови РДА, звільняючись, змусили написать заяви на звільнення всіх своїх заступників. І тепер у тих районах ніхто не має права підпису від виконавчої влади. А це значить, що неможливо там виплачувати пенсії, заробітні плати і т. д. Такі дії депутат назвав саботажем. Що стосується посади голови РДА, то вона, на його думку, буде легітимною мінімум на 2 місяці, максимум – до жовтня, коли відбудуться вибори місцевого самоврядування. Тому зараз призначений голова РДА – це «камікадзе», який повинен утримати Лохвицький район у нормальному стані справ до осені, зламати систему старої влади та організувати і забезпечити чесні вибори.

  У свою чергу Роман Чабановський по цьому питанню висловився так:

  Зараз дорога у владу – це дорога на Голгофу, адже отримати владні повноваження у військовий час – це є дуже важкою і відповідальною справою.

  Та не зважаючи на всі застереження, черга «хто перший на царя» виявилася чималою. «Найопозиційніша» за часів Януковича в районі «Батьківщина» висунула аж двох: Людмилу Дорошенко, а потім ще й Валентина Черевка. Колишній міліціянт Вадим Проценко взагалі висунув і рекомендував себе сам. Нехай вибачать ці люди, але я не буду зупинятись на їхніх кандидатурах та характеристиках.

  Поговоримо про реальних кандидатів – Володимира Рязанова та Віктора Щурова. Ще донедавна обидва вони входили до районної ради ВО «Майдан». Нажаль, активістам Майдану, в тому числі й мені, не вдалось узгодити єдину кандидатуру. Після чого Володимир Рязанов вийшов із ради. Звичайно, це не красить нас перед людьми. Але на всі прохання та умовляння переважної більшості членів ради зняти свою кандидатуру Рязанов не відреагував. А на зібранні 8 березня під оплески частини залу заявив:

  Я просто вийшов із цієї ради після цього голосування. Я не підтримую політику, яка проводиться районною радою ВО «Майдан».

  Пане Володимире, того дня Ви розповідали, як проходило голосування при визначенні кандидатур радою. Чому ж Ви тоді не розповіли, як 5 березня майже 2 десятки людей 1,5 години чекали Вашого повернення з Демчуком із Полтави. Коли Ви зайшли, то пан Демчук запитав, із якої причини зібрались, а почувши відповідь, сказав: «А що тут думать? Президентом буде Кличко, а головою РДА – Рязанов. Я вже вирішив це з Головком (голова обласної організації «Батьківщини»), домовлюсь і з губернатором.» У присутніх від здивування округлились очі й повідкривались роти. Ніхто не чекав, що так можна нехтувати їхньою думкою. І це говорила людина, яка 18, 19 та 20 лютого, коли на Майдані проливалася кров, керувала своєю партійною організацією з карпатського курорту. На зібранні Демчук заявив, що його виключили з ради за те, що він голосував за кандидатуру Рязанова. Це чергова брехня. 6 березня він був виключений після того, як члени ради дізналися, що знову ж таки без їхнього погодження, без їхнього відома на стіл голови ОДА подана від «Батьківщини» кандидатура Людмили Дорошенко. А звідти зателефонували Миколі Голінку й запитали, яку участь вона брала у революції гідності й чим відзначилась. Демчук відхрещувався від своєї причетності до цього подання, але ніхто йому не повірив.

  Після цього, пане Володимире, Ви демонстративно чи то із солідарності до Демчука, заявили про свій вихід. Це був Ваш вибір. Ви помітили, що практично ніхто з членів ради за це не голосував? А ще на зібранні 8 березня Ви сказали, що є членом команди Тараса Кутового. І він підтримує Ваше рішення стати головою Лохвицької РДА. Я 1000 разів вибачусь перед Вами, надрукувавши це в газеті, але в мене є всі підстави стверджувати, що Тарас Кутовий про це не говорив. І не підтримував Вас у Вашому виборі. І ще хочеться запитати найголовніше: чому Вас, окрім молоді, яка була присутня в залі, завзято підтримували прорегіоналівські сили, що також були там у немалій кількості?

  Того дня в залі публіка зібралася різношерста, з різними настроями. Знаходились навіть такі, що вставали і вигукували: «Ану покажіться, ті, хто був на Майдані!» Ось що на це їм відповів Юрій Трубніков:

  Коли у тебе стріляли і коли за тобою спостерігає Небесна сотня, душею кривить неможливо. До Майдану, зокрема, до лохвицького, я долучився завдяки своїм ідейним переконанням. Мене ніхто не запрошував. Я – самодостатня людина, але коли встає молодь, наші діти, треба підніматься. Як в партії «Батьківщина», так і у ВО «Майдан» я – рядовий. 18 лютого по мені цілився снайпер, але попав не в сонну артерію, не в око, а в руку великою гумовою кулею (слід на куртці Юрія залишився назавжди). Коли 5 грудня прийшов на перший майдан у Лохвиці, то побачив зовсім небагато людей. Їх було не більше 50 чоловік. Після того брав участь у всіх віче, що відбувались у районі. Ініціював збір коштів сім’ї героя Небесної сотні із Гребінки Андрія Черненка. В місті Червонозаводському зібрано 8 654 грн. Особисто відвезли з Миколою Лавриком. Що я ще можу сказати? ВО «Батьківщина» було самоусунене, об’єднання практично не працювало (оплески). Нехай скажуть про це побратими. Мені не було до кого примкнуть. Була б «Батьківщина» – я був би з нею. На сьогоднішній день єдина «Свобода» в Лохвицькому районі працювала на всі 100%. З нею я їздив і в Київ, і по селах на місцеві майдани.

  Щодо кандидатури Віктора Щурова на посаду голови РДА. Іншого вибору немає. З Віктором Степановичем у мене було всяке, були й розбіжності. Але це є досвідчена людина, у нього дійсно є харизма, він дійсно самодостатній, і це важливо. Тому ВО «Майдан» Лохвицького району підтримує його кандидатуру.

  В ході зібрання на адресу Віктора Щурова (і це було практично єдиним серйозним звинуваченням) звучали докори: раніше він публічно заявляв, що не претендує на посаду голови РДА та і взагалі на будь-яку керівну. Тому свій виступ він розпочав так:

  Мені дуже приємно, що наша робота разом з Миколою Івановичем Голінком, разом з нашими побратимами, які 5 грудня вперше вийшли у Лохвиці на майдан, а 12 січня створили своє громадське об’єднання, була ефективною. Чому? Тому, що усі ці виклики, що звучать на нашу адресу, всі ці книпи – це чесно зароблені нами дивіденди. Боротьба не закінчилась. Ми переконались у цьому на останньому майдані, коли з’явились організовані колони бюджетників. У тому числі й із відділу культури. І одним із організаторів була людина, яка найгучніше тут кричала: «Ганьба!» У нього гарний голос, а забув він, як виступав на антимайдані по 112-му каналу на всю Україну («Хто це такий – підніміться!» – попросив Роман Чабановський. Але Едуард Чавдар на той момент уже утік із залу).

  А забули, шановні, як організовували поїздки на антимайдани, і тут не один такий сидить. Саме тому в Лохвиці теж крім «Майдану» є й «антимайдан», і вони хочуть, щоб він переміг. Але ми не дамо. Це і є найголовнішою із тих причин, коли я говорив, що не піду у владу, а тепер іду. Це буде не зміна влади, не повторний прихід до неї, не хвилюйтесь про це. Це буде продовження нашої спільної боротьби. І основні випробування – попереду. Спитаєте, чому? А тому, що спільна комісія, яка складається з депутатів районної ради і представників ВО «Майдан» напрацювала дуже цікаві факти. І це також тільки початок. Наприклад, на відділ культури незрозуміло за які гроші придбаний автомобіль. Зараз він чомусь опинився у музичній школі. Зрозуміло, хто на ньому їздить. Ті 60 тисяч (це гроші соціальної сфери) гривень мали бути спрямовані на ремонти доріг. А ви тут кричите, не знаючи, скільки грошей пішло з нафтогазового комплексу. Передаючи цивілізовано владу, 26 квітня 2010 року на рахунках казначейства я залишив 6 млн. грн. Вистачало і вчителям, і лікарям, аби отримати «відпускні» в перший же день. І не треба було писать заяви на відпустки за власний рахунок. Ніхто не каже, що ті кошти відразу з’являться, але треба зробить ревізію і повернуть крадене. У свій час у нас було 4,5 млн. грн. надходжень від нафтогазового комплексу. А цьому році через сесії пройшли лише 770 тис. грн. Питання: де решта? І це при тому, що видобуток збільшився у 2 рази і повинно бути 7–8 мільйонів.

  В любому випадку ми будем добиватись, щоб до влади прийшла команда, перевірена Майданом. Майдан був, є і буде! Справжній Майдан! А не крикуни, які були в цьому залі кілька днів тому – «кандьорщики» та крадії лісу. Як ви думаєте, чого вони зібралися? Та тому що ми разом із Миколою Івановичем Голінком призупинили погрузку 25 кубів незаконно спиляного лісу. Поїхали туди на своїх машинах і привезли міліцію. От на другий день вони й організували демонстрацію. Шановні лісники і працівники «Агролісу»! Ніхто не збирався зупинять вашу роботу на 2–3 місяці, але повірте: перерахуємо усі пеньки і більше красти, як було до цього, не будете. Тому я запрошую усіх небайдужих, чесних людей до співпраці. Телефонуйте, повідомляйте, а ми будем діяти. Помітили, тільки трішки наступили на хвоста – відразу отримали спротив. Розкажу про с/г підприємство «Богданівське», яке привела в район попередня влада. І незаконно забрала більше 1000 га приватної землі, минувши сільські ради. А тепер кричить: «Ганьба!» Я мовчав 3 роки, хоча не зовсім. Працювала газета «Лохвицький край». Коли я йшов з посади, то сказав: «Хлопці, я не буду заважать». І зараз, шановні, я не хочу огульно звинувачувати усіх підряд. Тут багато сидить невинних людей. Але ті, які порушували закон, мають бути покарані. За розбазарювання коштів, за примус людей. Їхні імена ми вже озвучували. Але вони поки що працюють. Працюють, бо немає влади у Лохвицькому районі.

  Зібрання продовжувалися б ще довго, не одну годину, але свободівські очільники сказали, що їх чекають в інших районах. Тож на прощання було сказано:

  Ми почули виступи. Маємо 4 кандидатури. Голосувати сьогодні ніхто не буде, але ми дамо усім проявити себе. Керівником, заступником, начальником відділу. І ми подивимся, хто прийде працювати, а хто скаже: «Ні!», бо в мене амбіції вищі.

  P. S. Реагуючи на найактивніший гурт переважно жіночої статі, який часто кричав «Ганьба!», Роман Чабановський попрохав їх, якщо серед них є бюджетники, підняти руки. Піднялись 2–3 руки, хоча в залі люди говорили, що їх не один десяток. Оце ваша сміливість, оце ваше обличчя, шановні. Кричати гуртом уміємо, а навіть на персональне підняття руки не наважуємось.

  Переглядів: 469 | Додав: Obers | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Прогноз погоди
  Лохвиця 
  Пошук
  Міні-чат
  Календар
  «  Бурезень 2014  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
       12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31
  Copyright Лохвиця © 2018