ЛохвицяВівторок, 23-Січ-2018, 10:58
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу

Реклама Google
Меню сайту
Обговорюють
 • Реклама


  Статистика
  Гость,
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » 2013 » Грудень » 23 » Маленькі віртуози на VIII конкурсі ім. Пухальського
  02:46
  Маленькі віртуози на VIII конкурсі ім. Пухальського
  «Я займаюся не з пальцями , а з людиною »
  Володимир Пухальський

  Маленькі віртуози відіграли Восьмий конкурс юних піаністів ім. Володимира Пухальського.


  Протягом тижня в Києві проходив конкурс піаністів -учнів музичних шкіл. Діти віком від 7 до 15 років із столичних ДМШ і десятка регіонів України змагалися в мистецтві гри на фортепіано. Конкурс пройшов у восьмий раз , але вперше він отримав статус всеукраїнського. До цього він був міським, і нині організатором, як і колись, виступив Київський міський методичний центр навчальних закладів культури столичного Департаменту культури.

  Конкурс носить ім'я Володимира В'ячеславовича Пухальського ( 1848-1933 ). Музикант багато років був директором Київського музичного училища, почесним членом Київського відділення Імператорського Російського Музичного Товариства. Пухальський - видатний піаніст, педагог, диригент, композитор, основоположник української фортепіанної школи. Відомий як виконавець з тридцятирічним концертним стажем і величезним репертуаром. Але головний внесок майстра - його педагогічну працю, виховання плеяди видатних виконавців. По-перше, великого піаніста ХХ століття Володимира Горовиця. А також Костянтина Михайлова, Леоніда Ніколаєва, Анни Артоболевська і багатьох інших солістів, педагогів, музикознавців. Цього року культурна громадськість країни відзначає 100-річчя Київської консерваторії (сьогодні - Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського), одним із засновників і першим директором якої був Пухальський. І сучасне триступеневе музичну освіту (ДМШ - музучилище - консерваторія) в певному сенсі - теж його дітище.

  За 14 років роботи конкурс Пухальського дав путівку в життя талановитим вихованцям київських ДМШ. Саме з його «надр» вийшли і продовжили яскравий шлях у велике виконавство добре відомі за межами України Костя Товстуха, Антоній Баришевський, Віктор Красовський, Марія Калугіна. Як правило, після чергового конкурсу відбувається «відтік кадрів» призерів у київську середню спеціальну школу ім. М.Лисенка при Академії Чайковського. Добре це чи погано? Напевно, добре, оскільки рівень музичної освіти маленьких лауреатів, їх професійну майстерність у стінах школи для обдарованих дітей, звичайно ж, підвищується. І багато учасників цього міського піаністичного ристалища з часом ставали переможцями міжнародних конкурсів в Україні і за її межами.

  Для визначення рівня конкурсу важливий склад журі. Цього року його очолив професор Михайло Степаненко (завідувач кафедри фортепіано № 1 Академії Чайковського). Інші його учасники - люди професійні, добре відомі в фортепіанної педагогіці : завідуюча кафедрою фортепіано С- Петербурзької консерваторії ім. Н.А. Римського- Корсакова, професор Катерина Мурина; вчений секретар інституту культурології НАНУ, доктор культурології, професор НМАУ ім. Чайковського Сергій Волков. А також - чудові київські педагоги-практики Рита Донська і Маргарита Пахомова, доцент університету ім. Б. Грінченка Валерій Титович; доцент Луганської академії культури і мистецтв Ірина Єненко.

  Діти підготували програми двох турів, по 3-4 твори у кожному. У трьох вікових групах грали 34 малюка (у фінал пройшли 23), 28 учасників середньої групи (17 вийшли у фінал) і 5 старшокласників, які всі брали участь у фіналі. Конкурсів, як відомо, у наш час проводиться чимало. У програму змагань цього змагання входять традиційний показ техніки (етюд), гра поліфонічного опусу (як правило , твори І.С. Баха) і великої форми - однієї частини сонатини або сонати класичної епохи. Особливістю є виконання твору сучасника В. Пухальського, оскільки він не залишив великого дитячого репертуару. І музики українських композиторів : М. Лисенка, Л. Ревуцького, С. Людкевича, В.Косенко, Я. Степового, С. Борткевича, Г. Сасько, Ю. Щуровського, Л. Шукайло, М. Шуха та інших авторів.

  Конкурс відкрився в ДШМ № 5 ім. Л.Ревуцького невеликим концертом. Грали учасники струнного квартету в складі музикантів Національного ансамблю «Київські солісти». Виконали два фрагмента П.Чайковського - «Вальс квітів» з «Лускунчика», Неаполітанський танець з «Лебединого озера» - і «Лібертанго» А.П 'яццолли. Відвертою фальші не було, але особливої ​​зіграності та художньої глибини не продемонстрували. Потім виступила гостя з Луганська Валерія Меркулова. Вона виконала дві п'єси К. Дебюссі і Етюд-картину «Заметіль» С. Рахманінова. В цілому враження позитивне , але дівчині потрібно працювати над якістю звуку і не боятися контрастів. Студент ІІ курсу НМАУ Ярослав Олійник зіграв «Кампанеллу» Н. Паганіні-Ф.Ліста. Володіючи хорошим туше, молодий виконавець текст не довчив, грав неохайно. Потім на сцену піднялася петербурзька гостя, яка справила найсприятливіше враження. Далеко не юна піаністка, народна артистка Росії Катерина Мурина має яскраву артистичну харизму. Вона - гідний продовжувач виконавської та педагогічної школи Володимира Пухальського, оскільки є ученицею його учнів, «творчої онукою» київського майстра. Чудове туше, рідкісний за красою звук, тонкість і справжність артикуляції, агогіки, божественні паузи, досконалість форми - все це прозвучало в ноктюрн і Вальсі Ф. Шопена. Під її руками старенький Bluthner заспівав і заіскрився. Браво!

  Уклав концерт Антоній Баришевський - 25-річний соліст Національної філармонії, переможець конкурсу ім. Пухальського, лауреат міжнародних ристалищ в Іспанії, Італії, володар Гранпри конкурсів у Франції, Марокко. Нещодавно, у жовтні, в Люксембурзі він знову завоював звання лауреата. Піаніст прекрасно завершив концерт, продемонстрував неабияку технічну майстерність у віртуозній фантазії на теми з опери «Кармен» Ж.Бізе-В.Горовиця . І глибину проникнення в образний світ «Картинок з виставки» М. Мусоргського (« Балет невилуплених пташенят» , «Баба Яга» , «Богатирські ворота»). Вітаємо !

  Всі прослуховування конкурсантів проходили в ДМШ № 33 Солом'янського району, де знаходиться музична вітальня В. Пухальського.

  Велика кількість учасників призвело до сильної конкуренції. І показало гідний рівень вихованців не тільки столичних шкіл, а й гостей з Умані, Луцька, Чернігова, Миргорода, Кременчука, Лохвиці, Вінниці.

  Переможці Восьмого Всеукраїнського конкурсу юних піаністів ім. В. В. Пухальського

  молодша група

  заохочувальні премії

  Бондарева Березня, Луцька ДМШ № 1 ім. Ф. Шопена, пед. Бєляєва Світлана Миколаївна
  Лозина Софія, КДМШ № 10 пед., Войтова Олена Анатоліївна

  ІІІ місце

  Чеботарьова Дарина, Ровеньківська ДМШ № 1, пед. Овсієнко Людмила Яківна
  Юшкевич Роман, КДМШ № 20, пед. Гребенюкова Наталія Володимирівна
  Бондар Антоніна, КДМШ № 20, пед. Скурлатова Ольга Назарівна


  ІІ місце

  Виницкий Іван, КДМШ № 27, Назарова Валентина Петрівна

  І місце

  Федюрко Роман, КДМШ № 21, Коцюба Галина Леонідівна
  Без'язічна Світлана, Уманська ДМШ, Кашевацкая Олена Анатоліївна


  середня група

  заохочувальні місця

  Поровчук Марія, КДМШ № 13 ім. М. І. Глінки, Арановська Людмила Миколаївна
  Ємець Валерія, Лохвицька ДМШ ім. І. О. Дунаєвського, Гончарова Любов Василівна
  Дідух Денис, КДМШ № 33, Любенко Лариса Іванівна
  Химич Ольга, КДШМ № 4, Заславець Галина Павлівна
  Саган Дарина, КДМШ № 33, Кузьменко Світлана Миколаївна


  ІІІ місце

  Юрченко Іван КДМШ № 13 ім. М. І., Глінки Жижченко Євгенія Олександрівна
  Масюк Дарина КДМШ № 3 ім. В. С. Косенка, Єрмоленко Олена Михайлівна


  ІІ місце

  Базалицький Ніколь, Вінницька ДМШ № 2, Шиніна Світлана Іванівна

  І місце

  Цуруль Євгенія, КДМШ № 3 ім. В. С. Косенка, Асдачкова Тетяна Михайлівна

  старша група

  заохочувальні місця

  Ковальчук Олександр, Кременчуцька ДМШ ім. П. І. Чайковського, Бельченко Любов Мойсеївна
  Логвіновський Євген, КДМШ № 27, Логвіновська Олена Миколаївна


  ІІІ місце

  Літюга Наталія, КДШМ № 6 ім. Г. Жуковського, Шевченко Ольга Михайлівна

  ІІ місце

  Логвиненко Юлія, КДМШ № 10, Войтова Олена Анатоліївна

  І місце

  Оганесян Софія, КДМШ № 35, Руссова Галина Миколаївна

  Заключний концерт відбувся теж у ДШМ № 5. На жаль, зважаючи на форс-мажорні обставини не приїхав обіцяний петербурзький дитячий «Театр навколо рояля». Але виступ лауреатів другої і першої премії доставило всім безсумнівну радість. Якісно зіграли Роман Федюрко, Світлана Без'язичний, Ніколь Базалицький, Євгенія Цуруль, Софія Оганесян.

  Молодці! Так тримати. Українська фортепіанна школа ростить гідну зміну.
  Переглядів: 736 | Додав: Obers | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Прогноз погоди
  Лохвиця 
  Пошук
  Міні-чат
  Календар
  «  Грудень 2013  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031
  Copyright Лохвиця © 2018