ЛохвицяВівторок, 23-Січ-2018, 11:06
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу

Реклама Google
Меню сайту
Обговорюють
 • Реклама


  Статистика
  Гость,
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » 2014 » Грудень » 16 » Кудою прокласти трубу?
  11:48
  Кудою прокласти трубу?
  Мешканці будинку №26 по вулиці Леніна борються за те, щоб через їхній двір не прокладали трубу водогону. Вона потрібна замість старої, яка вщент проіржавіла. Комунальники запевняють, що іншого маршруту відшукати не можуть. А поки триває скандал, без води залишаються каналізаціно-насосна станція, житловий будинок із дітьми та кілька магазинів.


  Далі паркану люди копати не дозволили, бо зразу в них ніхто не питав дозволу, а потім офіційний дозвіл оформили заднім числом.

  Будинок №26 уже не вірить нікому

  П’ятиповерховий будинок у самісінькому центрі та його мешканці часто стають героями наших публікацій. Адже в них то відібрали прибудинкову територію в постійне користування КП «Лохвиця», то «віджимають» шмат цієї території (нібито план загубився) і збудувати під вікнами магазин, то невідомо наскільки законно передають у користування підприємцям підвали, то щось прибудовують. Люди припускають, що в такому місці кожен клаптик землі, на якому можна збудувати магазин чи гараж – ласий куш для корупційних схем. Після років боротьби за свою спільну власність, яка супроводжувалася акціями протесту, мітингами, судами, суперечками з міським головою, зверненнями до депутатів і публікаціями в пресі люди не вірять уже нікому.

  Тому чергову спробу вдертися у свій двір однозначно прийняли «в штики». А кому б сподобалося, якби без будь-яких попереджень і домовленостей бульдозером вирили канаву під його двір, розібрали паркан і збиралися рити по двору?


  Далі паркану люди копати не дозволили, бо зразу в них ніхто не питав дозволу,
  а потім офіційний дозвіл оформили заднім числом.

  «Перше питання порядку денного – незаконні дії міської ради»

  До редакції мешканці п’ятиповерхівки вперше з цього питання з обуренням звернулися 26 листопада. Розповіли, що вдень 22 листопада бригада комунальників прокопала траншею до двору. Його мешканці зупинили робітників, коли ті вже розібрали паркан і вочевидь збиралися копати далі через молоденький садок, дитячий та спортивний майданчики, асфальтовані доріжки (під ними, як пізніше виявилось, непрошені гості з самого початку планували робити «прокол»).

  Паркан-штахетник чоловіки відремонтували (їм не звикати, через хуліганів це доводиться робити майже щовихідних), а ввечері за три дні влаштували збори.

  Я особисто запрошувала виконуючого обов’язки голови РДА Миколу Шияна, той повідомив, що сам не зможе прийти, але направить архітектора, – каже голова будинкового комітету Світлана Дорошенко. – І що питання обговорювали в кабінеті за участі заступника міського голови Лохвиці та директора КП «Лохвиця» Ігоря Калиняка, що вони обов’язково прийдуть. Але нікого з них немає (зате із п’ятьох запрошених депутатів міськради прибули всі). Перше питання порядку денного – незаконні дії міської ради. З боку магазину «Пан Каблук» до нашого двору прорили траншею і демонтували паркан, який ми ставили за свої кошти. Коли ми запитали у робітників, що вони роблять, ті відповіли, що прокладуть водогін для підключення до труби на вулиці Пушкіна. Був тракторист і начальник, останній від відповідей ухилявся, ходив отак ото: «Я тут не керую, мені сказали, сьогодні вобще виходний день». «Де документи?» – спитали ми – «Нема документів». Ми додзвонилися і запросили головного інженера КП «Лохвиця» Сергія Тутка, попросили показати ордер на земельні роботи, який мають підписати власники інших комунікацій – електрики, газовики та інші служби. Але його не було, на тім і закінчилось. Через день, у понеділок, ми пішли до директора КП «Лохвиця» Ігоря Калиняка, щоб обговорити ситуацію, але одночасно той приїхав до нашого двору. Спочатку ми домовилися зустрітися в його кабінеті, а потім керівник відмовив – неприйомний день. Потім копії колективної скарги ми подали у прокуратуру, міліцію та РДА.

  Документи на роботи, які намагалися розпочати 22 листопада, підписані 26-го

  26 листопада, у вівторок, до двору приїхали Ігор Калиняк, заступник міського голови Олексій Маляренко і ще одна молода жінка, – продовжує Світлана Вікторівна. – Перед пикою в нас потрусили документами, підписаними… сьогоднішнім днем. На питання, чому трубу ведуть не в обхід, сказали, мовляв, тут нам легше, прокопаєм і травку посієм, усе загребем і тут буде все красиво. А ми вважаємо, що ці дії незаконні, права наші порушені. Адже маршрут водогону не розглядався навіть виконкомом міськради.

  На зборах люди висунули ідею провести трубу територією на межі з приватними дворами, де знаходиться недіюча через перехід на індивідуальне опалення теплотраса. Обурювалися, що можуть зруйнувати асфальт.

  Однак коли бульдозер повернувся у п’ятницю, 28 грудня, і намагався рити траншею далі, люди почали кидатися на ківш і завадили роботі.

  Наступні збори провели увечері й висунули комунальникам свої вимоги, ті пообіцяли підстрахувати трубу «чохлом» і вести її шляхом «проколів» під усіма важливими об’єктами, адже спеціальний пристрій, сконструйований Сергієм Омельяненком, дозволяє робити на глибині під поверхнею ґрунту отвори довжиною до 14 м. Кілька чоловіків із будинку разом із комунальниками та Сергієм Івановичем оглянули територію, переміряли все у пошуках компромісного варіанту.

  А вже 1 грудня до редакції поскаржилася Любов Марківна, власниця приватного буднику №26а, що між п’ятиповерхівкою і магазином «Пан Каблук»:

  20 днів сидимо без води. Ще нічого, аби я сама жила. Але пустила жінку з малими дітьми із Лисичанська. З дітьми без води не обійдешся, близько набрати ніде. То ми просили в комунальників, щоб хоча б бідоном привозили. Кажуть, у них машини справної немає.

  Захотіли – дали слово, захотіли – забрали

  Ігор Калиняк на початку нашої розмови кладе на стіл картосхему водомереж.

  Після пориву ми намагалися протягнути у старій трубі нову пластикову, але просвіт забитий іржею і брудом настільки, що не пролізла навіть 20-міліметрового діаметру, – показує шлях труби та колодязі. – Тим паче, між колодязями – 200 м і труба йде під кутами. Решта колодязів закатані глибоко в асфальт. Тому прокласти нову трубу старим маршрутом можна лише зриваючи асфальт. Але бити трасу «Київ–Суми» державного значення нам ніхто не дозволить. Ми проаналізували всі варіанти, виявилося що реальний – тільки обраний. Без води зараз КНС. Якщо там знову щось заб’ється і треба буде промивати, а нічим, фекаліям не буде куди текти, вони затоплять підвали будинків. Недавно робітники проштовхнули пробку вручну, обійшлося. Без води і всі магазини від «Візиту» і «Аз-Буки» до пі церії «Ла Віта». Минулої п’ятниці (28 листопада) на зборах із мешканцями 26-го будинку ми погодились на всі їхні умови: ділянки під спортивним, дитячим майданчиками і деревами пройти методом проколу, трубу прокласти у «чохлі» – зовнішній трубі більшого діаметру для легкої заміни без «розкопок» у разі аварії (хоча виробник і дає 50-річну гарантію на трубу). Нам це дуже невигідно – платити за прокол, додаткову трубу, однак погодились, хоча й ризикуємо залишитися без зарплати. Але в понеділок, 1 грудня, мені принесли заяву з категоричною незгодою без обґрунтування, підписи поставили майже всі мешканці.

  Виявляється, у неділю були позачергові збори. Я поцікавився у знайомої, чому та поставила підпис.

  – Ти підписувалася?
  – Так.
  – А чому категорична незгода?
  – Щоб не чіпали дитячий майданчик.
  – А ти в курсі, що майданчик лишається збоку і під усім важливим будуть проколи?
  – Так усі ж підписались…


  Вийшло, ці люди – «господарі слова»: захотіли – дали, захотіли – забрали. Там «мутить воду» голова будинкового комітету Світлана Вікторівна Дорошенко. Протестує й після того, як ми з чоловіками з будинку все переміряли рулеткою. Цей маршрут погоджений із відділом архітектури, дотримані відстані від погребів та фундаментів. А якщо вести по лінії теплотраси, як дехто пропонує, норми не будуть дотримані. Не погодяться сусіди у приватному секторі, бо якщо потім заманеться щось будувати на ділянці, можна не ближче 5 м від водогону. На прибудинковій території капітальних споруд не будують, вона призначена для обслуговування будинку та іншого. Розглядали ми і варіанти підведення води з боку магазину «Лукулл», від вулиці Шевченка через болото, однак переконувалися у їх нереальності.

  «Їм потрібен конфлікт, а не компроміс»

  Із приводу спроби рити траншею в суботу 22 листопада Ігор Ярославович додає свої уточнення:

  Тоді мене не було в місті, робочий проект розроблено та погоджено напередодні. В аварійних ситуаціях законом дозволено погоджувати дозвіл паралельно з роботами, вже рік як ордер відмінено, його заміняє дозвіл. В понеділок 24 листопада із КП перші зателефонували Дорошенко, що я знаходжусь біля будинку №26. Але вона з сусідами категорично відмовилась сюди приходити, хоча ми планували довести , що ні дитячий майданчик, ні асфальт рушити не будемо. Виявилось, цим людям потрібен конфлікт, а не компроміс. 26 листопада Світлана Дорошенко документи не брала в руки і не бачила дат. Проект датований 21, дозвіл – 26 листопада, підписаний після остаточного уточнення, що дозволено законом.

  Ігор Калиняк додає, що після того, як люди спочатку згодились, а за 2 дні повідомили про категоричну незгоду, теж заявив у міліцію. У своїй заяві, зокрема, наполягає на тому, що Світлана Дорошенко заводить у оману мешканців свого будинку, маніпулюючи розповіддю про те, що КП «Лохвиця» “все тут розламає й залише”. Як наслідок – без води підприємці, КНС і приватний будинок.

  «Співчуваємо, що нема води, але ведіть не через наш двір»

  Наостанку ми запитали жителів 26-го будинку, чому ж коли спроба віроломно розкопати двір була відбита і досягнуті домовленості, вони передумали. Вони відповіли, що труба мала проходити все-таки близько до будинку і погребів. Надто близько до неї мав бути і чийсь гараж.

  Надто багато нас обманювали вже міськрада і КП «Лохвиця», – каже Валентина Бобир із квартири №3. – Недавно виявилося, що наш будинок без нашого відома взяли на баланс КП, прибудинкову територію передали в його постійне користування. По лінії теплотраси вести воду не схотіли, бо це зачіпає інтереси жителів приватних садиб. Просили у найближчого сусіда Кольчевського покласти трубу по його двору – категорично відмовив. То чим наша прибудинкова територія гірша, ніж його двір? Йому паркан не ламали, а нам – двічі. Треба було спочатку не лізти нахабно до нас і порушувати благоустрій, а спитати думку людей. Співчуваємо людям, які лишились без води, але нехай її підводять іншим шляхом!

  Мешканці 26-будинку сподіваються, що після виходу статті знайдуться фахівці, які допоможуть комунальникам, міській раді та відділу архітектури знайти інший шлях для труби, на якому вона нікому не заважатиме.

  (Лист мешканців із приводу вищеописаного – на стор. 17).

  Відкритий лист директору КП «Лохвиця» Калиняку І. Я. мешканців і співвласників будинку №26 по вул. Леніна у Лохвиці (скорочено). Під листом – 21 підпис.

  Шановний Ігоре Ярославовичу!

  Ми звертаємося до Вас, щоб заявити про свою чітку і однозначну позицію щодо моральної сторони питання проведення водогону через нашу прибудинкову територію. Нам стало відомо, що Ви подали заяву в Лохвицький райвідділ міліції, де звинувачуєте Світлану Дорошенко в підбуренні мешканців до протесту проти проведення водогону. Це неправда! Рішення про незгоду прийняте на зборах. І ми, мешканці, повідомили про незгоду місцеву владу, підприємства. І принижуючи гідність Світлани Вікторівни, Ви принижуєте і нас – немов би ми настільки несвідомі, що не можемо мати своєї думки.
  А нашій самоорганізації в певній мірі допомогли й Ви. 22.11.2014, після початку робіт без попередження, ми з жахом усвідомили, що буде порушений роками творений благоустрій нашої території. І в цій ситуації, яку Ви і спровокували, Ви раптом перекладаєте провину на людину, яка на громадських засадах представляє інтереси мешканців. Це нас найбільше обурює. І цей вчинок недопустимий, недостойний Вас як керівника підприємства.

  Сподіваємось, Ви дослухаєтесь до громадської думки. А до вирішення проблеми будуть залучені досвідчені фахівці й буде знайдений альтернативний варіант проведення водогону.


  Переглядів: 369 | Додав: Obers | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Прогноз погоди
  Лохвиця 
  Пошук
  Міні-чат
  Календар
  «  Грудень 2014  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031
  Copyright Лохвиця © 2018