ЛохвицяПонеділок, 11-Гр-2017, 20:07
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу

Реклама Google
Меню сайту
Обговорюють
 • Реклама


  Статистика
  Гость,
  Онлайн всього: 2
  Гостей: 2
  Користувачів: 0
  Головна » 2014 » Липень » 4 » «Крок Бенд» створив музей історії рок-музики
  12:54
  «Крок Бенд» створив музей історії рок-музики
  Нині діючому музичному колективу з міста Червонозаводського Лохвицького району – 21 рік. Його учасники почали грати у вокально-інструментальних ансамблях наприкінці 1970-х, коли були хлопчаками. Нині знаходять час для репетицій, виступів і записів. Згадуючи творчу юність, збирають інструменти, фотографії й історії місцевих вокально-інструментальних ансамблів та рок-груп, які починали одночасно з крок-бендівцями.


  «Крок Бенд» наприкінці 1990-х років (зліва направо): Олексій Гришко, Михайло Бердник, Сергій Мірошник, Федір Бердник.
  «Крок Бенд» 2013 року з експонатами свого музею (зліва направо): Федір Бердник, Сергій Мірошник, Михайло Бердник, Олексій Гришко.

  На цьому фото ми зафіксовані наприкінці 1990-х, коли гурт зігрався і набув популярності, – розповідає Федір Бердник, який є вокалістом, гітаристом і автором пісень. – За плечима в кожного вже було багато історії й досвіду. Я семикласником почав грати у шкільному ансамблі «Крылья». У 1983–1986 роках учився в технікумі, де грав у ансамблі «Карусель», у той же час – у ВІА «Талісман», що діяв на базі профтехучилища.

  Потім Федір Вікторович служив у армії, працював у Харкові на пивзаводі «Рогань», паралельно здобуваючи вищу освіту за спеціальністю «інженер-технолог бродильного виробництва і виноробства». До Червонозаводського повернувся 1993-го. Зустрівся з двома друзями-музикантами – Олексієм Гришком (разом грали в «Каруселі») і Сергієм Мірошником (екс-учасник ВІА «Альтаїр-2»). Вирішили, що без музики життя якесь не таке.

  Нам запам’ятався на все життя день 3 березня 1993 року, який вважаємо Днем народження «Крок Бенду», – згадує бас-гітарист Олексій Гришко. – Чудовий, світлий весняний день. Ми привозимо автомобілем “КрАЗ” свої нехитрі музичні пожитки до Будинку культури спиртокомбінату.

  До гурту приєднався барабанщик В’ячеслав Дробязко (раніше – учасник ВІА «Аіст»), Сергій Мірошник зайняв місце за клавішними. Федір Бердник став грати на шестиструнній гітарі, Олексій Гришко – на бас-гітарі, разом вони почали писати власні пісні. Змінилася й репетиційна база. У Будинку культури цукрокомбінату «Крок Бенд» із розпростертими обіймами зустріли директор Олексій Корнієнко та голова профкому Віталій М’ятенко. Вони допомогли закупити професійні апаратуру та інструменти.

  Першим успіхом після багатьох місяців напружених регулярних репетицій стало здобуття 1995 року другого місця на обласному фестивалі «Берегиня», де змагалися 23 колективи. Про гурт стала писати преса, до нього стали ставитись серйозно земляки.

  Ми відпрацювали дуже багато концертів, – продовжує Федір. – Немає в Лохвицькому районі жодного великого чи навіть середнього села, де б ми не виступали. І хоча їздили на власному транспорті, проте не жалкували, нам самим було те дуже цікавим, адже нас завжди добре приймали глядачі, а це – найголовніше. Були в Полтаві на “Червоній руті”, гастролювали в Гадячі, Зінькові, Пирятині, Карлівці, Великій Багачці ... Грали разом з гуртами “Краяни”, “Фрістайл”, дуетом Анісімових, ансамблем “Вікторія”… Зараз рідко яке міське свято в Червонозаводському проходить без нашої участі. Славік Дробязко після “Берегині” залишив наш колектив. Він – гарний “ударник”, гарна людина, але, мабуть, із самого початку не вірив у наше довголіття, коли ми говорили, що будемо грати, будемо разом і 10, і 20 років. Тож півроку лишалися втрьох, а потім за барабани прийшов мій брат Михайло, який грав у технікумівському гурті «Принц» – і з 1997 року ми в постійному складі.

  Федору зараз 47 років, із дружиною Людмилою побрався у 1991-му, за 2 роки до створення «Крок Бенда». Нині їх старший син Віктор навчається на політолога у Київському національному університеті імені Шевченка, молодший Ігор – шестикласник. Решта учасників також мають міцні сім’ї.

  – Як тільки почали займатися музикою, у сім’ях проблеми виникали, – зізнається Федір Вікторович. – Але потім жінки зрозуміли: якщо ми збираємось на репетицію, буде саме репетиція, а не вештання десь чи пияцтво. Саме завдяки цьому правилу ми стільки років тримаємось разом і продовжуємо працювати.

  – Звичайно, в кожного з нас є свої друзі, куми, але там – своя дружба, свої відносини, а тут дружба пов’язана з музикою і переплетена так, що розірвати її неможливо, – додає Олексій Гришко. – Кожного року колективом їздимо на берег Сули край села Луки відпочивати. За весь час тільки одного разу не змогли це зробити.

  Також завжди збираємося 30 грудня у Михайла вдома, – доповнює, посміхаючись, Сергій Мельник. – Він натоплює затишну сауну, ми банимось, вітаємо один одного з наступаючим Новим роком. Правда, в Ленінград, як у відомому фільмі, після цього ще ні разу ніхто з нас не поїхав.

  Більшість пісень «Крок Бенду» стилістично можна віднести до рок-н-ролу, блюзу, ритм-енд-блюзу. Гурт має любительські і професійні записи, відеокліпи. На Лохвиччині його пісні можна почути навіть із вікон авто. За 21 рік записані 6 альбомів, які розповсюджуються з рук у руки та через інтернет. Численні прихильники колективу вважають, що якби крок-бендівці полишили основні місця роботи і зайнялися лише музикою, за лічені місяці стали б широко відомими й популярними.

  В останні 5 років записали альбом «Землякам» і працюємо над наступним «День починається вночі», – підсумовує Бердник.

  Музика для нових пісень готова, а тексти – не повністю. Репетируємо зараз регулярно, але рідко, бо всі надто завантажені роботою. Я працюю директором комбікормового заводу, Сергій Мірошник – директором автомобільного підрозділу сільськогосподарського холдингу «Амарант», Олексій Гришко працює у Будинку культури, де роботи постійно вистачає, мій брат Михайло постійно їздить у відрядження, буває, на кілька місяців чи й півроку. Але вдається й виступати. Підтримуємо дружні стосунки з гуртом «Краяни», восени минулого року виступали з ними на стадіоні під час святкування Дня міста Червонозаводського. Щороку 3 березня ми святкуємо День народження ансамблю. Цього року влаштували концерт для вузького кола друзів.

  Ще один напрям роботи «Крок Бенду» – створення рок-музею, яке почалося 2012 року.

  Він існує паралельно у нас на репетиційній точці в Червонозаводському Буднику культури №1 та на моїй сторінці в соцмережі «Одноклассники» пiд назвою « Иcтория ВИА и рок-групп Лохвицкого района», – Федір Бердник показує гітари радянського виробництва, розвішані на стінах. – У кожному селі наприкінці 70-х – на початку 90-х був свій ансамбль, а у містах – по декілька. Ми зібрали фотографії найвідоміших. Зібрали спогади, з яких можна випустити чималу книгу, але поки що через брак часу матеріал зберігається в чорновиках. Тоді на танцях не крутили записи, а грала жива музика. І виконавський рівень був напрочуд високим, ноти підбирали один в один. Музиканти-самоучки сиділи ночами, щоб точно скопіювати партії «Динаміка», «Карнавала» чи «Deep purple». У музеї ми зберігаємо пам'ять про талановитих музикантів Лохвиці й Червонозаводського, багатьох із яких уже нема в живих. Чого варті імена і прізвиська – Крик, Лом, Шура Повар, Льова, Денис – це ціла епоха!

  Інструменти для музею подарували переважно наші друзі-музиканти. Стару гітару покійного нашого друга Ігоря Кривчуна передала його мама (Червонозаводчанин, який грав на бас-гітарі у відомій на весь Радянський Союз групі «Фестиваль», групах Світлани Лазарєвої, Ігоря Саруханова та інших колективах. – Авт.). Цей інструмент для нас найдорожчий, у нього вставили фотографію Ігоря. Так само друзі-музиканти приносять і свої фотографії, які ми скануємо і розміщуємо в інтернеті. Коли багато людей дізналося про наш музей, усі почали підтримувати ініціативу. Так і пішло: той приніс барабан, той палички, той педаль-«примочку». А у професійно-технічному училищі нам віддали списані гітари, які ось-ось збиралися викинути на смітник…

  На фотографії, зробленій у червні 2013 року, «Крок Бенд» зафіксований зі своїми музейними експонатами.

  «Музиму», з якою я на фото, купив для мене товариш по групі Ігор Малишко 1984 року в Києві. На ній я грав до служби в армії. Але, повернувшись, продав. Більш ніж через 20 років Ігор зустрів «Музиму» в Чернігівській області, впізнав і викупив. Через скільки рук вона пройшла за цей час – невідомо, але збереглася, і зараз цей чудовий інструмент веселить душу. Електроорган «Юность-73», на який спирається Сергій, зберігся у нашому Будинку культури з 1973 року, ми застали його списаним, але не дали розтрощити, хоча за радянськими правилами так чинили з усією списаною апаратурою, особливо ще придатною до використання. На органі «Юность» грав однойменний ВІА «Юність», один із перших у Червонозаводському. Ми відремонтували орган і грати на ньому можна хоч зараз. Олексій на фото тримає унікальну гітару з басовим і шестиструнним грифом, яку випустили дуже обмеженим тиражем у Єревані на початку 1980-х (Ніколи не зустрічав гітаристів, які б у одній композиції грали то на шестиструнній, то на бас-гітарі; набагато доречніше було встановити на один корпус грифи 6- і 12-струнки, але це був перегин радянського гітаробудівництва. – Авт.). Нажаль, оригінальний 6-струнний гриф не зберігся, довелося встановити який був під рукою.

  Крок-бендівці кажуть, що всіх, хто колись грав у самодіяльних ансамблях і групах, при огляді музею охоплює світла ностальгія. Вони охоче поринають і минуле й доповнюють колекцію інтерв’ю-спогадів. Свою ж творчість «Крок Бенд» поки що ставити на музейні полиці не збирається і планує натхненно працювати…

  ЛК ж у найближчому майбутньому плануємо побувати на репетиції «Крок Бенду» і написати продовження цієї статті…

  Переглядів: 401 | Додав: Obers | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Прогноз погоди
  Лохвиця 
  Пошук
  Міні-чат
  Календар
  «  Липень 2014  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031
  Copyright Лохвиця © 2017