ЛохвицяСереда, 13-Гр-2017, 10:34
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу

Реклама Google
Меню сайту
Обговорюють
 • Реклама


  Статистика
  Гость,
  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » 2014 » Травень » 28 » День прикордонника
  14:33
  День прикордонника
  З тих пір, як на нашій планеті стали виникати ті чи інші держави, проявилася гостра необхідність у захисті та охороні їх кордонів і територій. Жодній з держав ще ніколи не вдавалося зберегти свою ідентичність, не приділяючи особливої уваги цілісності тієї риси, яка, нехай умовно, але відрізняє одне соціальне суспільство від іншого - кордону.


  У нашій історії до цієї теми надається величезне значення. Прикордонник - один з перших, хто стоїть на шляху до збереження спокою, благополуччя та цілісності нашого суспільства. Їх подвигам і самовідданості присвячено не мало публікацій. Про їх героїзм і кмітливість ходять справжні легенди. У цих легендах зберігається вагома частка правди, яка просто взята з життя, їх буднів, історії, традицій і фактів, що мають місце бути.

  Професійне свято прикордонника в багатьох країнах колишнього соц-табору, до яких належить Україна і Росія, Білорусія, Киргизія і Таджикистан, за даними проекту DilovaMova.com, відзначається 28-го травня. Це не випадкова дата. У цей день Декретом Раднаркому, в далекому постреволюційному 1918-му році, була заснована Прикордонна охорона РРФСР і створено Головне управління державної прикордонної охорони нового соціального суспільства, окреслив на геополітичній карті тих років одне з найпотужніших і найбільших держав у світі - СРСР. Це була гігантська держава, що зайняла в наслідку одну шосту частину суші. На охорону її суверенних кордонів було поставлено колосальну кількість зусиль і в переважній більшості вони повністю виправдалися.

  Історія не стоїть на місці і виконавши свою роль у розвитку сучасного суспільства, ця держава пішла, передавши своїм нащадкам велику і багату спадщину, досвід та ефективні методи, випробувані часом і практикою. Примітно, що сучасна Російська Федерація єдина держава, своєрідний рекордсмен за кількістю країн-сусідів, на даний момент вона межує з шістнадцятьма країнами.

  Специфіка та напрацювання, сучасні технології і мудрий підхід, аж до цього часу дозволяють нашим прикордонникам на належному рівні підтримувати цілісність і суверенність державних кордонів, всіх ділянок та територій.

  Віддаючи данину поваги до всіх, хто ніс і зараз продовжує нести прикордонну службу, охороняючи наш мир і спокій, професійне свято прикордонників в багатьох країнах колишнього Радянського Союзу закріплено відповідними Указами та постановами на законодавчому рівні. В Україні День прикордонника закріплений Указом Президента нашої незалежної України № 308, датованим 25-м травня 1992-го року, а пізніше Указом Президента України № 431/2003 від 21-го травня 2003 го року.

  У цей День ми приєднуємося до всіх привітань на адресу ветеранів і службовців прикордонних служб! Бажаємо їм завжди мати високий бойовий дух, міцне здоров’я і надійне домашне вогнище!

  З святом Вас, дорогі прикордонники! Успіхів і миру Вам і Вашим родинам!
  Переглядів: 394 | Додав: Obers | Рейтинг: 0.0/0
  Всього коментарів: 5
  5  
  Подразделения Госпогранслужбы на Донбассе фактически находятся в осаде, - глава службы

  Подразделения Государственной пограничной службы Украины на Донбассе фактически находятся в осаде. Об этом сообщил глава Госпогранслужбы Украины Николай Литвин в ходе брифинга, передает корреспондент РБК-Украина.

  "Отделение базовой пограничной службы находится в районном центре или селе. В Луганской и Донецкой области они находятся на расстоянии 15-20 километров от границы. Каждый день с риском для жизни наши люди, обходя блокпосты, на которых сидит по 30 вооруженных лиц, выходят на границу. Фактически наши отделения находятся в осаде", - заявил Литвин.

  Он также отметил, что из-за такой блокады иногда нет возможности оперативно направить резерв.

  http://conflict.rbc.ua/rus....4134500

  4  
  Батальйон "Донбас" хоче офіційно приступити до охорони держкордону 

  Створення подібного підрозділу, який отримає важкеозброєння і офіційнийстатус, вирішить проблему надійногоприкриття де ржкордону

  Український добровольчий батальйон"Донбас" може приступити до охорони державного кордону. 

  http://ukr.segodnya.ua/regions....17.html 

  Батальйон "Донбас" веде переговори з ВСУ про отримання важкого озброєння

  Батальйон "Донбас" веде переговори з силовими відомствами про отримання важкого озброєння. Про це у своєму Facebook повідомив командир батальйону Семен Семенченко.

  "Командуванням добровольчого батальйону ведуться переговори з керівництвом Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, СБУ щодо створення на базі одного з бойових підрозділів "Донбасу" батальйону спеціального призначення. Створення такого підрозділу, яке отримає важке озброєння, офіційний статус і сучасну структуру, вирішить проблему надійного прикриття держкордону, знищення мобільних угруповань терористів, дозволить виконувати розвідувальні та контрдиверсійні завдання", - написав Семенченко.

  http://www.rbc.ua/ukr....4093100 

  Батальйон "Донбас" готовий приступити до охорони держкордону, - Семенченко

  До охорони державного кордону планують залучити батальйон "Донбас".

  http://ura-inform.com/uk....nchenko 


  3  
  Руководство Украины в ближайшее время примет решение об усилении границы с Россией и возможном создании буферной зоны, заявил глава Госпогранслужбы Украины Николай Литвин на пресс-конференции в Киеве.

  «Сейчас принимается решение. Я думаю, что в ближайшие дни мы его увидим, что в ближайшие дни будет значительное усиление этого участка границы», - сказал Литвин.

  При этом он подчеркнул, что речь о закрытии границы пока не идет. Он пояснил, что речь идет, возможно, о создании буферной зоны, передает «Интерфакс».

  http://oko-planet.su/politik....ey.html

  Сил Государственной пограничной службы Украины сегодня недостаточно для эффективной защиты государственной границы Украины.

  Об этом сегодня на пресс-конференции заявил председатель Государственной пограничной службы Украины Николай Литвин.

  "В сегодняшних реалиях защитить границы Украины силами только пограничников крайне сложно", - сказал Литвин. Особенно, по его словам, это касается границы в Луганской и Донецкой областях.

  "Искренне верю, что новый Президент Украины сделает все необходимое, чтобы усилить службу (пограничную – ред.)", - добавил Литвин.

  http://obozrevatel.com/politic....psu.htm

  2  
  Украина - приграничье :

  QuoteНазва Україна, — єдина тепер назва території, заселеної українським народом, — слов’янського походження й означала первісно »пограниччя«, »окраїну«, »пограничну країну« (індоєвропейський корінь найімовірніший *(s)krei- »відокремлювати, різати«).
  Назва України й українців належить генетично (тобто щодо свого виникнення) до того самого типу географічно-етнічних назв, що, напр., назва балтійського племени ґаліндів (= »пограничників«, пор. литовське galas — кінець, край, межа) чи германських маркоманнів ( = »люди з пограниччя«, пор. нім. Mark — кордон, прикордоння). В такому значенні ця назва засвідчена посередньо в чужій іранській формі з VI-VII ст. по Хр. назвою анти (»пограничне плем’я, краяни«), що з історичних, географічних, ономастично-філологічних і інших міркувань тотожна з назвою українців — останнім, крайнім плем’ям тогочасної слов’янщини на південному Сході від сторони іранців.

  НАЗВА »УКРАЇНА«
  http://litopys.org.ua/rizne/nazva_eu.htm

  Немцы о Украх-укранах, интересное совпадение в паре с "анты - пограничники) :

  QuoteМнение немцев о происхождение племени, цитата:

  m 6./7.Jahrhundert n.Chr. kommen dann von Osten her die Ukranen- ein slawischer Stamm- und besiedeln das Gebiet beiderseits der Ucker bis zum Oderhaff. Sie errichten in dem weitestgehend menschenleeren Gebiet Siedlungen und Schutzburgen. Von ihnen stammt auch die spatere Bezeichnung "Ukera" oder "Terra Ukera", was Grenzland bedeutet.

  примерный перевод:

  в 6-7 веке от Рождества Христова украны (славянское племя) - приходят с востока сюда и заселяют область по обе стороны реки Уккер до Oderhaff. Они основывают в этом регионе многочисленные поселения и защитные замки. Им принадлежит также более позднее название "Укера" или "терра Укера", что обозначает пограничную страну.
  http://uckermark-erleben.de/land_leute/geschichte/geschichte.php  Украина : ‛пограничье’ и ‛любая удаленная местность’.

  Малоруско-нїмецкий словар. Львів, 1886 = Ruthenisch-Deutsches Wörterbuch. Lemberg, 1886. Т. 2. П—Я / Уложили Є. Желеховский та С. Недїльский. С. 1007.
  http://litopys.org.ua/djvu/zheleh_slovnyk.htm
  Етимологічний словник української мови / Опрац. Я. Б. Рудницький. Оттава, 1982. Т. 2. Д—Ь. С. 1075—1076.


  Рудницкий пишет, что исконное значние слова на протяжении XII—XVI веков — пограничная земля и что лишь в XVII веке это слово стало прилагаться по преимуществу к казачьим землям, чему весьма поспособствовал французский инженер Боплан. Украина означала «границу между азиатским Востоком и цивилизованной Европой».

  1  
  УКРАИНА 

  историч. самоназвание терр. Украинской Советской Социалистической Республики. Назв. "У.", связанное с Переяславской землей, впервые встречается под 1187 в Киевской летописи. В описании историч. событий 1189 летописец называет "У." часть Галицкой земли между pp. Юж. Буг и Серет, под 1213 "У." именуется приграничная терр. Галицко-Волынского княжества в басс. Зап. Буга (в значении: "пограничная терр. родной земли"), в последующие века "У." наз. преим. Среднее Приднепровье. 

  В период феод. раздробленности, когда Киевская Русь распалась на Сев.-Вост., Юго.-Зап. и Зап. Русь, Юго-Зап. Русь стала носить имя "У.", а народ, обитавший на ее землях, стал называться украинским. В историч. источниках 14 в. появляется и еще одно назв. У. - "Малая Русь", как сначала называлась Галицко-Волынская земля, а позже Приднепровье,
   но это название не получило распространения среди народа. 

  http://dic.academic.ru/dic.nsf....D%D0%90 
  Советская историческая энциклопедия. — М.: Советская энциклопедия . Под ред. Е. М. Жукова. 1973—1982.

  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Прогноз погоди
  Лохвиця 
  Пошук
  Міні-чат
  Календар
  «  Травень 2014  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031
  Copyright Лохвиця © 2017