Млини - Сторінка 31 - Форум міста Лохвиця
-
ЛохвицяНеділля, 11-Гр-2016, 10:58
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 31 з 54«1229303132335354»
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers, zakon 
Форум міста Лохвиця » Населені пункти » Інші населені пункти » Млини (Населення 644 особи. Площа 2,912 км². 3 км від Лохвиці.)
Млини
ObersДата: Вівторок, 13-Лис-2012, 18:12 | Сообщение # 451
Генераліссімус
Награды: 10
Статус: Offline

Артилерія козацького війська розгалужувалася на генеральну, полкову і сотенну. Командував нею генеральний обозний. Йому підпорядковувався військовий обоз. Важкі гармати перевозилися на волах (один віл коштував 3 крб). Забезпечення артилерії було обов’язком спеціально визначених міст та сіл.

У другій половині ХVІІ ст. такими були Лохвиця і Ромни, а у ХVІІІ ст. — Короп та Вороніж (Ніжинського полку) з прикріпленими до них селами. З господарств цих населених пунктів утримувалися податки на артилерію, звідти також мобілізовували людей для її обслуговування. Так сформувалася особлива категорія громадян: спадкові артилеристи, що відзначалися високим професійним рівнем.©

http://news.intv.ua/news....na.html
Прикрепления: 7859830.jpg(144Kb) · 3459148.jpg(139Kb)

ObersДата: Вівторок, 13-Лис-2012, 18:36 | Сообщение # 452
Генераліссімус

ObersДата: Вівторок, 13-Лис-2012, 18:50 | Сообщение # 453
Генераліссімус

Прикрепления: 8142279.jpg(168Kb) · 6765121.jpg(178Kb)

ObersДата: Вівторок, 13-Лис-2012, 18:53 | Сообщение # 454
Генераліссімус

Прикрепления: 0910880.jpg(264Kb) · 9344801.jpg(183Kb)

aaaaДата: Середа, 21-Лис-2012, 20:20 | Сообщение # 455
Генерал-лейтенант
Награды: 4
Ще раз перечитав . Дуже вдячний. Якщо можна допоможи взнати достовірну інформацію за річку Сулиця. Згідно протиріч одержаної інформації з карт повіту : одна версія що Сулиця починається в Лохвиці; інша ,що вона є протокою Сули. Де істина? Мене турбує доля наших річок. На даний час річка Лохвиця перетворилась в ставок.Стада корів Харківецького С.П. в літній час затоптали береги ,зруйнували гирло річки,.Русло щезло.Та ще й на додачу "хазяйва" повкидали будівельні плити в деяких місцях витока річки С.Лохвиця . Стада пішли в заказник. Добрались до берегів Сули.
Прикрепления: 6768000.jpg(369Kb)

"... в каждом из нас живут ангел и демон,и голоса их порй неразличимы".
"Ангел же заставляет нас размышлять о наших поступках, и ему иногда нужны чьи-нибудь уста,чтобы высказатся."

Сообщение отредактировал aaaa - Четвер, 22-Лис-2012, 17:50

tolik286Дата: Четвер, 22-Лис-2012, 16:44 | Сообщение # 456
Генерал-лейтенант
Награды: 3
Да класно оформив Obers, тему. Респект і уважуха. Аж самому захотілось якусь тему про компи захерачить.

aaaaДата: Четвер, 22-Лис-2012, 17:59 | Сообщение # 457
Генерал-лейтенант
Награды: 4
Obers - поділиаась досвідом вставлення фоток
Прикрепления: 4664684.jpg(328Kb) · 1197618.jpg(328Kb)

"... в каждом из нас живут ангел и демон,и голоса их порй неразличимы".
"Ангел же заставляет нас размышлять о наших поступках, и ему иногда нужны чьи-нибудь уста,чтобы высказатся."

ObersДата: Четвер, 22-Лис-2012, 18:37 | Сообщение # 458
Генераліссімус
Дякую, дядьки! В мене це вийщло, сам бачу, натхненно, як дарунок моїй рідній землі, моїй батьківщині, моєму селу, звідки родом мій батько і мої пращури. І знаєте, це дійсно те найменше що я можу зробити - віддячити хоча б таким чином за те що я є таким яким я є. Тут, саме тут, я зформувався як особистість, хоча народився, навчався й жив в іншому місці - кожного року й по декілька разів на рік, з найранішого дитинства (1,5-2 місяці))), я приїздив сюди і їзжу до сьогодні. Мені не потрібне море, непотрібні інші країни, бо в мене є мої Млини!

Вони для мене ВСЕ, все що я люблю - тут моя душа живе, навіть коли я деінде. smile

ObersДата: Четвер, 22-Лис-2012, 18:43 | Сообщение # 459
Генераліссімус
Quote (aaaa)
Obers - поділиаась досвідом вставлення фоток

Здоровенькі були ))) Коли вибираєш і добавляєш фото, вискакує таке віконце :

$IMAGE1$

Його потрібно зкопіювати і вставити в те місце де хочеш що було фото в повідомленні. )))

Якщо фото декілька, то й віконця вискакують пронумеровані $IMAGE2$ $IMAGE3$ і т.д.

ObersДата: Четвер, 22-Лис-2012, 18:47 | Сообщение # 460
Генераліссімус
aaaa, ось так :

Чудові фото! Ще хочу! )))
Прикрепления: 9455478.jpg(329Kb) · 0821539.jpg(370Kb)

ObersДата: Четвер, 22-Лис-2012, 18:51 | Сообщение # 461
Генераліссімус
Quote (tolik286)
Да класно оформив Obers, тему. Респект і уважуха. Аж самому захотілось якусь тему про компи захерачить.

Дякую! Якщо захотілось - значить потрібно херачить! ))) Тим більше що вочевидь компутерна тема буде всим цікава, адже інтернет розвивається шаленними темпами, а знань і досвіду "юзати" шалізяки вистачає часто лише для серфінгу в неті. Я й сам до цих пір лише трохи далі "чайника" розвинувся, методом тику...

ObersДата: Четвер, 22-Лис-2012, 19:00 | Сообщение # 462
Генераліссімус
Quote (aaaa)
Ще раз перечитав . Дуже вдячний. Якщо можна допоможи взнати достовірну інформацію за річку Сулиця. Згідно протиріч одержаної інформації з карт повіту : одна версія що Сулиця починається в Лохвиці; інша ,що вона є протокою Сули. Де істина? Мене турбує доля наших річок. На даний час річка Лохвиця перетворилась в ставок.Стада корів Харківецького С.П. в літній час затоптали береги ,зруйнували гирло річки,.Русло щезло.Та ще й на додачу "хазяйва" повкидали будівельні плити в деяких місцях витока річки С.Лохвиця . Стада пішли в заказник. Добрались до берегів Сули.

Ось що знайшов відразу :

Сули́ця — річка в Україні, в межах Лохвицького і Лубенського районів Полтавській області. Права притока Сули (басейн Дніпра).

Опис

Довжина річки 49 км (за іншими даними — 41 км), площа басейну 275 км². Долина трапецієподібна, завширшки до 1,5 км. Заплава подекуди заболочена. Річище помірно звивисте, на значній протяжності випрямлене, завширшки пересічно 5—7 м. Похил річки 0,37 м/км.

Розташування

Сулиця бере початок на північ від села Яблунівки. Тече переважно на південь (частково на південний захід). Впадає до Сули на південь від села Висачок.

Джерело :

Географічна енциклопедія України: в 3-х томах / Редколегія: О. М. Маринич (відпов. ред.) та ін. — К.: «Українська радянська енциклопедія» імені М. П. Бажана, 1989.
Сулиця // За ред. А. В. Кудрицького Полтавщина : Енцикл. довід.. — К.: УЕ, 1992. — С. 1024. ISBN 5-88500-033-6 — с. 894
http://uk.wikipedia.org/wiki/Сулиця_(річка)

Прикрепления: 6829743.jpg(79Kb) · 1076320.jpg(31Kb)

ObersДата: Четвер, 22-Лис-2012, 19:46 | Сообщение # 463
Генераліссімус
Сула — левый приток Днепра (3):

Чи ли въспѣти было, вѣщеи Бояне, Велесовь внуче: Комони ржуть за Сулою — звенить слава въ Кыевѣ. 7. Нъ уже, княже Игорю, утръпѣ солнцю свѣтъ, а древо не бологомъ листвіе срони: по Росі и по Сули гради подѣлиша. 32. Уже бо Сула не течетъ сребреными струями къ граду Переяславлю, и Двина болотомъ течетъ онымъ грознымъ Полочаномъ подъ кликомъ поганыхъ. 33.

988: И нача (Владимир) ставити городы по Деснѣ, и по Востри, и по Трубежеви, и по Сулѣ, и по Стугнѣ. Пов. врем. лет, 83 (1377 г. ~ нач. XII в.). И Бонякъ приде со всѣми половци къ Кснятиню, идохом за не ис Переяславля за Сулу, и богъ ны поможе, и полъкы ихъ побѣдихом. Поуч. Вл. Моном., 161 (1377 г. ~ нач. XII в.). 1185: Игореви же бяшеть не любо, оже ему тако молвять дружина. Хотѣ же ѣхати полемь перекъ возлѣ Сулу. Ипат. лет., 637 (XV в.).

Ср. Д. С. Лихачев (Устные истоки художественной системы „Сл. о п. Иг.“. — В кн.: „Сл. о п. Иг.“. Сб. исслед. и статей. М. — Л., 1950, с. 91): „Упоминание вычерпанной реки как знака полной победы над населявшими ее берега народами встречается и в летописи. ...отход от первоначального символа победы в сторону превращения этого символа в художественный образ имеем мы в том месте «Слова», где говорится о том, что и на юге, и на северо-западе русские в равной мере терпят поражение от «поганых» (т. е. от языческих половецких и литовских племен). ... И Сула и Двина — две пограничные русские реки — лишились своих вод как знак поражения и, вместе с тем, они уже как бы не могут служить реальными препятствиями для врагов Руси“. И. Г. Добродомов (История лексики тюркского происхождения в древнерусском языке. — Канд. дисс. М., 1966, с. 225): „Слово Сула является преобразованным в древнерусском языке по образцу существительных на -а тюркским прилагательным сулы (от тюркск. су, сув, суб «вода»+суфф. -лы < -лык) с первоначальным значением «полноводная, имеющая воду». Изменение конечного тюркского ы в а основано на морфологическом процессе вхождения слова в состав существительных женского рода“.

См. также комментарий к статье Посулие (вып. 4, с. 168), а также: О. С. Стрижак. Назви річок Полтавщини. Киів, 1963, с. 63—65.

◊ Сула — им. пад. ед. ч.; Сули — дат. пад. ед. ч.; Сулою — твор. пад. ед. ч.

http://feb-web.ru/feb/slovoss/ss-abc/
http://dic.academic.ru/dic.nsf....B%D0%B0
Словарь-справочник "Слова о полку Игореве"

ObersДата: Четвер, 22-Лис-2012, 19:49 | Сообщение # 464
Генераліссімус
Сулица — метательное копье (2): Тѣми тресну земля, и многи страны — Хинова, Литва, Ятвязи, Деремела и Половци сулици своя повръгоша, а главы своя подклониша подъ тыи мечи харалужныи. 32. Инъгварь и Всеволодъ, и вси три Мстиславичи, не худа гнѣзда шестокрилци! не побѣдными жребіи собѣ власти расхытисте! Кое ваши златыи шеломы и сулицы Ляцкыи и щиты? 32—33.

Изидуть живущии въ градѣх и пожьгуть и въжьгуть въ оружиихъ, и щиты и тятивы и копья и лукы и стрѣлы и жезлы ручныя и сулици огнемь ижьгуть. Хрон. Амарт., 187 (XIII—XIV вв. ~ XI в.). И сулици, из лукъ пущаемы, шюмяще, стрѣлы помрачиша свѣтъ. Флав. Полон. Иерус., 301 (XVI в. ~ нач. XII в.). Бяше же златъ пръстень с каменемъ, въ камени бяше избраженъ образъ солнечьныи, и глава лвова, и сулица. Александр., 12 (XV в. ~ XII в.). 1035: И абие узрѣ текущихъ к шатру и блистаниа сулиць и мечное льцание. Переясл. лет., 37 (XV в.). Испытаем мечевъ своих литовъскых о шеломы татарскыя, сулицъ немецъкых баиданы бесерменьскыя. Задон. Ист.-1, 542 (кон. XVI — нач. XVII в. ~ XIV в.).

|| Острие этого копья.

1231: Потом же видивъ брата добрѣ борющася, и сулици его кровавѣ сущи, и оскѣпищю исѣчену от даренья мечеваго. Ипат. лет., 768 (XV в.).
Ср. Даль (ТСЖВЯ): Сулица — ж. стар. ручное холодное оружие, род копья или рогатины, также мётное копье. Волоцкой (Слов. Ростов. говора): Сулица — палка с железным наконечником, в виде копья, употребляемая странниками для защиты.
Ср. Д. С. Лихачев (Исторический и политический кругозор автора „Сл. о п. Иг.“. — В кн.: „Сл. о п. Иг.“. Сб. исслед. и статей. М. — Л., 1950, с. 48): „Мстиславичи эти были по матери полуполяками — внуками польского короля Болеслава Кривоустого. Вот почему в обращении к ним автор «Слова» говорит: «кое ваши златыи шеломы и сулици ляцкыи и щиты?». Конечно, это и не простой намек на полупольское происхождение Мстиславичей. Гораздо вероятнее, что автор «Слова», имея в виду полупольское происхождение Мстиславичей, намекает здесь, одновременно, и на ту военную помощь, которую получали Волынские князья из Польши“. М. М. Денисова, М. Э. Портнов, Е. Н. Денисов (Русское оружие XI—XIX веков. М., 1953, с. 95): „Сулицы в качестве одного из образцов русского вооружения существовали и употреблялись почти до конца XVII столетия... Сулицы представляли собой сравнительно короткие копья около 1 метра длиной, с тяжелыми металлическими наконечниками и легкими древками и применялись как метательное оружие“.

◊ Сулицы — им. пад. мн. ч.; сулици — вин. пад мн. ч.

http://feb-web.ru/feb/slovoss/ss-abc/
http://dic.academic.ru/dic.nsf....6%D0%B0
Словарь-справочник "Слова о полку Игореве"

ObersДата: Четвер, 22-Лис-2012, 20:04 | Сообщение # 465
Генераліссімус
Вже більш як 2 000 переглядів!!!

Форум міста Лохвиця » Населені пункти » Інші населені пункти » Млини (Населення 644 особи. Площа 2,912 км². 3 км від Лохвиці.)
Сторінка 31 з 54«1229303132335354»
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2016