ЛохвицяП'ятниця, 24-Лис-2017, 16:18
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 2 з 12«12341112»
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers, zakon 
Форум міста Лохвиця » Населені пункти » Інші населені пункти » Село Сенча
Село Сенча
lubaДата: Понеділок, 21-Кв-2008, 12:53 | Сообщение # 16
Майор
Награды: 0
Статус: Offline
Шановний Радченко Г. Прочитала "Моя Кононівка" мені сподобалося.Скільки багато інформації про людей, може чиїсь внуки прочитають невідомі факти про своїх родичів.Цікаво скільки часу ви потратили на всю інформацію і написання книжки? Ви пишете про Синець і Сенчу, то в народі і зараз на село Їсківці можна почути -Синецькі Їсківці. А скільки Ви проживаєте в Німеччині?

VIKTOR_Дата: Вівторок, 22-Кв-2008, 02:38 | Сообщение # 17
Сержант
Ура!!! smile Работает. Залил фотку моста в Сенче через сулу (снимал мобильником когда прогуливался moonw )

Додано (22-Кві-2008, 01:38)
---------------------------------------------
Интересно, среди зарегистрированных пользователей присутствуют еще жители Сенчи. Если да то отзовитесь. Пришлите свои фото и фото своевого любимого села, хотелось бы посмотреть(не часто приезжаю). Жду barbarian

"... точно знают только тогда, когда мало знают. Вместе со знанием растет сомнение" (Гете)

grigori37Дата: Вівторок, 29-Кв-2008, 08:51 | Сообщение # 18
Генерал-лейтенант
Награды: 2
Радченко Любе.
Спасибі! Достало ж терпіння прочитати Мою Кононівку? Я писав щоденники, не те щоб зовсім регулярно, але. Де брав
інформацію в книзі написав. Для онуків писав, а вони читати на українській мові не вміють.
До Німеччини я поїхав за дітьми і дружиною в 2001 році, коли померли усі мої рідні на Україні. Тепер сиджу тут в Хемнітці, і від нічого робити пишу різні спогади.

Додано (24-Кві-2008, 09:37)
Viktor-у Радченко.
Моя адреса не секрет: grigori37@rambler.ru Тут, на сайті, причеплена моя книга "Моя Кононівка", в ній єсть фотографія Сенчі 1940 року.

Додано (26-Кві-2008, 15:35)
Усім сенчанам- форумчанам: Христос воскрес! Чи вірете ви в це чудо, чи ні то інша страва, а традиції народлні треба
берегти і підтримувати. Христос воскрес! Святкуйт, веселіться, вітвйте один одного.

Додано (29-Кві-2008, 07:51)
viktoru: Моя електронна адреса grigori37@rambler. ru

Radcenko

VIKTOR_Дата: Вівторок, 29-Кв-2008, 21:56 | Сообщение # 19
Сержант
Доброго дня grigori37 на днях був у Сенчі. Почав читати "Моя кононівка". Дуже сподобалося. Ніколи не знав про своє село скільки цікавої інформації.
Серед фото прислане Вами, впізнав центр села і показав його своїм друзям із Сенчі. Вони кажуть, що це рідкісне фото.

"... точно знают только тогда, когда мало знают. Вместе со знанием растет сомнение" (Гете)

VIKTOR_Дата: Вівторок, 29-Кв-2008, 22:19 | Сообщение # 20
Сержант
А це фото, зроблене 28.04.2008. Також центр села. Прикріплю його тут, а також відправлю Вам на електронну адресу. Завтра знову збираюся в Сенчу, тому зроблю побільше фото Сенчі. Всі відправлю Вам.
Моя бабуся з родини Тарасенків, але про Вас мало знає, а можливо вже забула. Сам я родом із Сенчі (корінний житель)

grigori37Дата: Четвер, 08-Тр-2008, 09:41 | Сообщение # 21
Генерал-лейтенант
Де ви, сенчани, відзивайтеся!

Додано (08-Тра-2008, 08:41)
Чи розливалася вцьому році Сула, чи ні?
В п*ятидесятих роках вода підходила до кононівської сосни. Широченною становилася річка.

Radcenko

grigori37Дата: Вівторок, 13-Тр-2008, 21:33 | Сообщение # 22
Генерал-лейтенант
Що ж далі буде? Сула не розливається, уряд воює з президентом, парламент заблокував трибуну, інфдяція росте, інтелект падає, роботи немає... Чи є вихід із ситуації, чи це вже кінець?

Radcenko

БабайДата: Четвер, 15-Тр-2008, 17:04 | Сообщение # 23
Генераліссімус
Награды: 5
Думаю що вихід є, але влада його шукати не буде, та й не хоче.

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.

grigori37Дата: Четвер, 15-Тр-2008, 21:22 | Сообщение # 24
Генерал-лейтенант
Для Бабая.
Згоден. вихід має бути.
Може він у власній активності?
Мені із Німеччини Лохвицю видно погано.
Я коли приїхав до Хемнітца зараз же купили огород ( дачу ). Запущеною вона була, тоді люди із східної Германії на захід за роботою тяглися, кидали дачі, квартири... За два роки я сам один зробив із дачі картинку, викорчував старі дерева, повитягав із землі старі фундаменти, труби, відремонтував будиночок. Після цього прийшгло в голову, що і одна людина може зробити дуже багато, головне добре все обдумати і сплануівти.

Radcenko

БабайДата: П'ятниця, 16-Тр-2008, 19:08 | Сообщение # 25
Генераліссімус
На окремо взятій ділянці один чоловік може дати лад, якщо йому хай не допомагають, але й не мішають.
А от на великій територїї, де не тільки проживає, а й господарює велика кількість людей, (а Сенча - це колишній райцентр), то зусиллями однієї людини багато не зміниш. Якщо за своєю садибою кожен ще більш - менш дивиться, -
то за всим іншим ніхто. Бо воно "нічиє" а значить можна гидити. Така психологія вкорінилася ще з радянських часів.
У власному дворі ніхто не кида серед двору папірці, пляшки, бляшанки від консерви, - а на березі річки - можна, а в лісі - можна, бо воно ж не моє. Щоб це змінити потрібно змінити відношення людей до довкілля. А як це зробити -не знаю. Дуже складно змінити людині світогляд, особливо коли це вже не молоді люди.

цитата из фильма.

grigori37Дата: Субота, 17-Тр-2008, 12:27 | Сообщение # 26
Генерал-лейтенант
"Щоб це змінити потрібно змінити відношення людей до довкілля. А як це зробити -не знаю. Дуже складно змінити людині світогляд, особливо коли це вже не молоді люди."

Усе це так, але ж щось треба робити. Думаю, що обговорення теми людини її світогляду на сільському форумі це теж робота, а може тільки її початок. Жаль що мало людей мають доступ до інтернету. Якою має бути людина в даній обстановці, якими моральними нормами повинна керуватися, які духовні цінності приймати?
Ми християни, то може ще раз обсудити Десять заповідей, що передав Моісею Бог на горі Сінай? Які з них підходять до сучасного життя а які ігноруються? Наприклад, взяти першу заповідь: "Не делай себе кумира..." ( цитую по Біблії, російською мовою) і попросити форумчан висловитися як вони її розуміють. Раніше люди по неділям обговорювали, тлумачили, Біблію і це їх згуртовувало, давало опору думкам. спрямовувало поведінку. Згідно з третьою заповіддю:"Помни день субботний..." тобто шість днів працюй а сьомий віддай роздумам про заповіді Божі.

Radcenko

БабайДата: Субота, 17-Тр-2008, 13:14 | Сообщение # 27
Генераліссімус
А як бути з тим, що хрестили нас насильно. Ми по суті своїй язичники. І наші рідні боги Ярило, Перун, Даждьбог, Сварог та інші. А християнську віру вже "підігнали" під язическі свята. Так свято Івана Купала - ще з тих часів, вербна неділля також з тих часів. Деякі з свят вже почали забувати. Я пам"ятаю як святкували проводи зими, а зараз забули.
А заповіді - Наприклад, взяти першу заповідь: "Не делай себе кумира..." ( цитую по Біблії, російською мовою) - то вони сповнені протиріччя. навіщо возвели в ранг "кумира" самого Христа ? Здається він цього не хотів, тай проповідував він про інше. Наші предки поклонялися Сонцю, Воді, Землі-матері, і заповіді були не гірші. Коли до тебе в дім зайшли лихі люди, і вбивають твоїх батьків, жінку, дітей то що " не убий" ?. ,А згідно старих заповідей повинен захистити, а якщо треба то вбити ворога для виживання свого роду. Згідно християнської віри треба стояти і говорити "ну-ну-ну так нізя", аякщо отримав удар по одній щоці, то треба ще й другу підставити (для симетрії) !. Християнська віра це чужа для нас рабська віра, яка вчить смиренню та покорі.
Давня віра -то віра сильних з чітким розмежуванням де честь де підлість.

цитата из фильма.

grigori37Дата: Субота, 17-Тр-2008, 22:33 | Сообщение # 28
Генерал-лейтенант
Бабаю.
Я релігію не хочу зачіпати. Ми говоримо про світогляд людей, по яким законам жити, які моральні принципи ісповідувати, яким способом удосконалювати душі (світогляд) і відношення. Заповіді могли передати людям і язическі боги. Людині важливо ВІРИТИ в щось більше, не для того щоб возвеличити свого бога, а щоб самому уменьшитися, принизитися до нормальної величини. Той хто молиться дереву, сонцю, вулкану одержує таке ж задоволоення від акту морального приниження як і той, що поклоняється іншим богам.
Десять заповідей Моісея, це правила поведінки якими керуються християни . Ціна їх в тому. що вони не мінямися 2000 років. Як виконувалися. то це справа самих людей. Я торкався цих питань і в "Моїй Кононівці і в "Епізодах життя". Схожусь на тому що заповіді вірні.

Radcenko

БабайДата: Неділля, 18-Тр-2008, 14:02 | Сообщение # 29
Генераліссімус
grigori37.
Я до віросповідування відношусь спокійно. Християнство, мусульманство, буддизм, іудаізм, чи інша релігія - якщо це без фанатизму то це нормально. Лише до фонатиків любої релігії я відношусь з пересторогою. Просто віросповідання накладає свій відбиток на світогляд людей, і цей факт незаперечний.
Тепер про інше, - на протязі життя в людини кілька разів проходить переоцінка цінностей, і це нормально, адже людина росте, навчається, розвивається. В дитинстві вершина щастя - кубики, потім -ящик морозива, потім - велосипед, компьютер, мопед, машина, свайба, діти, квартира, меблі. В когось цей ряд інший - дудочка, барабан, піаніно, музична школа, консерваторія. Коли дитинці, що мріє про дудочку скажуть, що колись вона мріятиме про консерваторію - вона не повірить, бо навіть не знає що це таке. Коли дитині, що мріє про кубики скажуть що вона мріятиме про окреме житло - вона не повірить, бо їй це зараз не потрібно. Дві ТИСЯЧІ років людство розвивалося, а заповіді не мінялись, але вже були спроби різних переводів, і різних тлумаченнь тих же заповідей. Людсво росте, розвивається, і хочемо ми чи ні з часом буде проходити переоцінка цінностей (читай заповідей). Це не моя примха - це кроки історії. Була одна віра, прийшла друга, буде й третя.

P. S. Вірять і моляться не для того щоб зменшитися, а для того щоб очиститися, щоб вирости духовно !

Втім це моя власна думка.

цитата из фильма.

Сообщение отредактировал Бабай - Неділля, 18-Тр-2008, 15:13

grigori37Дата: Вівторок, 20-Тр-2008, 15:47 | Сообщение # 30
Генерал-лейтенант
Вірують, моляться, очищаються ради спасіння. "Господи, спаси і помилуй нас!" з такми проханнями звертаються до Бога. А раз просять значить принижуються.
В Рамблері запросив "Десять заповидей Моисея" одержав масу варіантів з коментарями і без, але критичних не зустрів. Правда, не все читав.
Скажіть яка погода, які види на урожай, чи не буде голоду? В Німеччині ціни ростуть як на дрожжах. тиждень тому моркву купував по 59 коп за кг, а вчора вже79. По телевізору сказали, що 13% населення бідні, а ще 13% живуть за рахунок держ. допомоги. а багаті багатіють.

Radcenko

Форум міста Лохвиця » Населені пункти » Інші населені пункти » Село Сенча
Сторінка 2 з 12«12341112»
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2017