Історія міста - Сторінка 22 - Форум міста Лохвиця
-
ЛохвицяПонеділок, 05-Гр-2016, 17:29
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 22 з 53«1220212223245253»
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers, zakon 
Форум міста Лохвиця » Населені пункти » Лохвиця » Історія міста (історія рідного міста)
Історія міста
rootДата: Середа, 05-Бер-2008, 11:02 | Сообщение # 1
Адмін
Награды: 4
Статус: Offline

ЛОХВИЦЯ

Лохвиця — старовинне місто, центр Лохвицького району Полтавської області. Розташоване на річці Лохвиці (права притока р. Сули, басейн Дніпра) на автошляху Київ-Суми, за 12 км від залізничної станції Сула. Відстань до столиці м. Києва — 220 км, до обласного центру м. Полтави — 175 км. Міській раді підпорядковане селище Криниця. Населення Лохвиці складає близько 13 тис. жителів.
Історія

Точний час заснування міста невідомий. За часів Київської Русі входила до складу Переяславського князівства і була одним з укріплень Посудьської оборонної лінії. Вперше в історичних джерелах згадується у 1320 році. У "Книге большому чертежу" (1618 р.) зазначена як містечко, що мало укріплення-фортецю. У 1644 р. місто одержало магдебурзьке право і герб, що зображував міські ворота з баштами на них.

Герб російського періоду затверджений 4 липня 1782р. на основі старого герба: білокам’яна фортечна брама з трьома вежами і блакитними флюгерами на золотому тлі французького щита.

Герб Лохвиці російського періоду затверджений 4 липня 1782р

В 1648-1658 роках, Лохвиця — сотенне місто Миргородського, пізніше Лубенського (1658-1781 р.р.) полків. Під час Визвольної війни проти польської шляхти лохвицька козача сотня у складі війська Богдана Хмельницького брала участь у битвах під Пилявцями (1648), Зборовом (1649), Берестечком (1651), Батогом (1652), Жванцем (1653). Під час Північної війни між Росією і Швецією Лохвицький сотник П.Мартос підтримував гетьмана Івана Мазепу. В місті знаходилася гетьманська казна.

Після ліквідації автономії Лівобережної України Лохвиця — центр повіту Чернігівського намісництва (1781-1796), заштатне місто Малоросійської (1796-1802) і центр повіту Полтавської губернії (1802-1923).

У 1825 році у Лохвиці діяв осередок Південного таємного Товариства декабристів. У 1905 році в місті мали місце народні заворушення, спрямовані проти самодержавства.

Переписом 1910 року у Лохвиці зафіксовано 1689 господарств (козацьких — 691, селянських — 216, єврейських —406) і 9531 жителя. Станом на 1917 рік у місті діяли 6 православних церков і синагога, жіноча гімназія, реальне, міське та комерційне училища, учбові ремісничі майстерні, електростанція, аптека, земська лікарня, кінотеатр. Народний будинок (театр), Товариство сільських господарств, два товариства взаємного кредиту, три друкарні, цегельний і шкіряний заводи, тютюнова фабрика.

10 березня 1917 року обрано першу Лохвицьку Раду робітничих депутатів. Радянську владу проголошено 22 січня 1918 року. У 1919 році для боротьби з добровольчою армією Денікіна у місті створено 500-й Лохвицький робітниче-селянський полк. У період колективізації 1929-1932 рр. на околицях Лохвиці було створено 7 приміських колгоспів. Не обійшло Лохвицю лихо голодомору 1932-1933 років.

У роки німецько-фашистської окупації (12.09.1941-12.09. 1943 роки) гітлерівці стратили бизько 400 жителів міста, 536 чол. вивезли на примусові роботи до Німеччини. У Лохвиці діяли міська підпільна група і антифашистське підпілля у вірменському легіоні. У вересні 1943 року, після визволення, у місті знаходився штаб Воронезького фронту на чолі з генералом армії М.Ф. Ватутіним.

В Лохвиці в різний час видавалися наступні газети: "Бюлетень Лохвицкой уездной земской управи" (1903-1905), "Лохвицкий вестник" (1913-1914), "Лохвицкое слово" (1912-1918), "Провесінь" (1918), "Робітник" (1919), "Известия" (1919), "Вісті" (1920-1923), "В соціалістичний наступ" (1930-1937), "Більшовицька трибуна" (1937-1941,1943), "Лохвицьке слово" (1941-1942), "Вісті Лохвиччини" (1942-1943), "Зоря Лохвиччини" (1943-1944), "Зоря" (з 1944),"Лохвицький вісник" (1990-1991), "Добридень" (з 1997 р.).

ObersДата: Середа, 25-Вер-2013, 15:46 | Сообщение # 316
Генераліссімус
Награды: 10
Цитата (zakon)
Впевнений, що фотографії усіх вищевказаних шести лохвицьких храмів є, але треба добре постаратися, щоб знайти їх.

Хотілось би вірити, адже насправді в 20-30-хх рр ХХ ст., коли власне здебільшого й нищились храми, фотографія вже була достатньо популярним явищем. Одже, якщо дуже добре постаратись, то сподівання можуть виявитись не марними - чув краєм вуха (десь про це йшлося і на форумі), що в Лохвиці в когось є чудова колекція фотографій старого міста, і цілком ймовірно, що бажані світлини можуть зберігатись там. З своєї сторони, коли буду тут (скоріш за все взимку вже, на НР), навідаю свого знайомого колекціонера, він зацікавлений тим, що стосується Лохвиччини і має багато справді цінного матеріалу. Сподіваюсь, що чимось поділиться, бо ж колекціонери не завжди полюбляють, мяко кажучи, це робити. wink

smile

ObersДата: Четвер, 26-Вер-2013, 13:26 | Сообщение # 317
Генераліссімус

Гімн міста Лохвиця.

Сл.Н.Мірошник, муз.А.Недовінчаного.

Обробку мелодії для хору та оркестру виконав знаменитий музикант, співак і аранжувальник Олег Шеременко (ВІА «Краяни», ВІА «Фестиваль»), еталонний звукозапис - відомий звукорежисер Леонід Сорокін.

Виконує хор солістів Полтавського академічного театру ім.Гоголя та обласної філармонії.

Відеоряд - Т.Заїка.

1.Пролягли твої славні дороги
Із глибин стародавніх віків,
І несла ти свої перемоги
На знаменах козацьких полків!
І тобою гордиться по праву
Лохвичан велелюдна сім'я!
Слався, Лохвице рідна й ласкава!
Слався, Лохвиці горде ім'я!

Приспів:
Лохвиця працею славна,
Квітне-розквіта.
В злагоді і мирі
В Україні вільній,
Вічна і свята.

2.Споконвіку у нашому краї
Ти плекала людський дивоцвіт
І в життєвім стрімкім водограї
Збагатила талантами світ.
Ти життя і любов дарувала
І пізнала скорботи війни,
І в труді і в боях прославляли
Тебе доньки твої і сини!

Приспів.

3.Під небесну блакить світанкову
Серед золота стиглих пшениць
Піднімаються новобудови
І хрести православних дзвіниць!
Серед міст у вінку Полтавщини
Славна Лохвиця -- старша сестра.
Квітни, місто святе старовинне,
Місто праці, любові, добра!

Приспів.

http://www.ex.ua/72528228

ObersДата: П'ятниця, 27-Вер-2013, 17:41 | Сообщение # 318
Генераліссімус

"Лохвицький вальс"

Слова і музика Євгена Уткіна.

Виконують Михайловська Марія і Зайцева Анастасія (10-Б клас гімназії №1).

День міста. "Осіння феєрія Лохвиці" - творчий огляд установ і організацій міста.
Відділ освіти Лохвицької райдержадміністрації.
Редагування звуку для ТРК "Астра" і мережі internet - Сергій Заїка.
14.09.2013

1.Лохвицю любу - батьківський дім,
Вчительку першу і школу,
Коси вербові, роси ранкові
Я не забуду ніколи.

Приспів
Лохвицький вальс, лунай,
В танок веди за собою,
Над чарівною Сулою
Місто моє розквітай!

2.Як не любити луки й сади,
В сивім тумані долину,
Весни бузкові, зорі казкові.
Рідну мою Полтавщину.

Приспів.

3.Матінко земле, вічно живи.
Вічно живи Україно!
В кожному слові знову і знову
Славлю тебе Батьківщино!

Приспів/2.

Прикрепления: 2830700.png(175Kb)

ObersДата: П'ятниця, 27-Вер-2013, 17:48 | Сообщение # 319
Генераліссімус
ЛІТО

Ой, як пахнуть, п’янять сіножаті,
Мені радісно серце настіж,
Усміхаються верби крислаті,
Я левадами йду босоніж.

В небі жайвір під хмари шугає,
Он стежина біжить понад гай,
Поміж травами в луках петляє.
Серцю милий мій – Лохвицький край.

Так чудово, так гарно навколо,
Увсебіч чарівна різноцвіть,
Я радію метеликам, бджолам,
І здається радіє ввесь світ.

-Батьківщино моя , в цілім світі,
Наймиліша, найкраща земля,
Нехай сонечком, щедро зігріті,
Колосяться врожайні поля.

ID: 263500
Рубрика: Вірші, Лірика
дата надходження: 05.06.2011 21:33:55
© дата внесення змiн: 05.06.2011 21:33:55
автор: evgen

smile

veselgeoДата: Субота, 28-Вер-2013, 00:05 | Сообщение # 320
Сержант
Награды: 1
Цитата (zakon)
aaaa, Дякую за Вашу версію, можливо Ви праві. Але я думаю, що фотографії зроблені приблизно в 1900 р. (-+ 20 років) а з картою Крестінського 1907-1910 р.р. Ваш варіант щодо мосту не співпадає зовсім.
Користувач ааа правий, фото зроблено десь на березі біля вул. Жувтнева, а церква ця знаходилася на місці сучасного кінотеатру або за ним. Карта Крестінського всього лише схема, а не топографічна карта, на мою думку.
Подивіться ще раз.

Якщо фото було б зроблено із вул.Р.Люксембкург, то теоретично, це могла була би бути церква на дорозі до Яхників але це надто далеко.
Іще придивіться до купола дзвіниці, мені здеється вони одинакові.

Хоча, Я можу і помилятися.

Додано (27-Вер-2013, 22:05)
---------------------------------------------

Цитата (aaaa)
А фото Центральної вулиці знято зі сторони  мосту , то не собор ,а напевно  Благовіщенська  церква з  колокольнею. З права не Камяні  ряди ,а будівлі історія  та призначення  яких , на жаль ,невідомі.
На Благовіщенській церкві купол шпилястий, як і на дзвіниці, а на цій знимці купол круглий, як на соборі. Відштовхуватися потрібно від камяних рядів. Можливо фото зроблено в дзерекальному відображені ЗА камяними рядами.

Або, як варіант, це знову церква яка була на місці кінотеатру

Сообщение отредактировал veselgeo - П'ятниця, 27-Вер-2013, 21:38

zakonДата: Середа, 02-Жов-2013, 16:35 | Сообщение # 321
Полковник
Награды: 12
veselgeo, дякую за дослідження. Але я порівняв наступні фото:

Фото 1

Фото 2

Перше фото - точно знято вздовж вул. Перемоги від нинішньої районної бібліотеки в сторону центра. Якщо співставити, то на першому фото з лівого боку видно фрагмент  Будинку Товариства Сільських Господарів, що повністю співпадає  з тим, що бачимо на фото 2.  Таким чином, раніше куполи Благовіщенської церкви скоріше за все мали інший вигляд, хотілось би побачити, як храм  виглядав у довоєнні часи.
Навіть ліхтарні стовпи на фото 1 і фото 2 підтверджують здогадки, щодо місця зйомки фотографій.
Єдине, що не можу зрозуміти - що за біла будівля на фото 1 по центру вдалині і чому вона перпендикулярно розміщена вул. Перемоги. Якщо припустити, що це нинішнє "районо", то таке припущення не сходитья ні зі схемою Крестінського, ні з фотографією із супутника Google.

Щодо фото мосту через р. Суха Лохвиця, не згоден зовсім. Щоб так сфотографувати міст від самої вул Прилуцької - це який зум треба було  мати. Зйомка однозначно була здійснена прямо з берегу річки. А куполи розгляньте уважніше  -  не схожі зовсім.
До речі, на відомій фотографії центру міста (1935 рік), знятої з висоти, за  Будинком Товариства Сільських Господарів я бачу тільки центральний купол Преображенської  церкви, дзвінниці чомусь не видно (а на малюнку Симонова "Лохвиця. Лавки" - 1927р. ще є).

По великому рахунку, храм на фотографії 1935р. співпадає  тим, що на фото, яке зберігається в Лохвицькому краєзнавчому музеї:

Хоча останнє фото за абсолютно істинне я не беру, окільки воно явно з елементами фотомонтажу і  такого пустиру навколо храму там точно бути не могло.

Додано (29-Вер-2013, 17:02)
На Благовіщенській церкві купол шпилястий, як і на дзвіниці, а на цій знимці купол круглий, як на соборі.

Карта 1907-1910 р.р. також підтверджує припущення, що куполи раніше були круглими.

Додано (02-Жов-2013, 14:35)
Як відомо, в історії України -  29 квітня 1918 р. - 26 грудня 1918 р. - період гетьманату Павла Скоропадського. У Лохвиці в цей час виходила газета "Провесінь", українською мовою.
Як видно з фрагментів, що додані нижче, газета видавалася у друкарні  Б.Я. Пунянської (про яку писалося раніше):

Прикрепления: 0461238.jpg(80Kb) · 9118640.jpg(79Kb) · 9749618.jpg(57Kb) · 2078687.jpg(99Kb) · 7265516.jpg(157Kb)

Сообщение отредактировал zakon - Середа, 02-Жов-2013, 22:19

ObersДата: Четвер, 03-Жов-2013, 12:43 | Сообщение # 322
Генераліссімус
Цитата (zakon)
Як видно з фрагментів, що додані нижче, газета видавалася у друкарні  Б.Я. Пунянської (про яку писалося раніше)

...влітку 1913 року міською управою було прийняте рішення виготувати фотоальбом «Уходящая Лохвица», то цей задум реалізували саме Іткина та Радилевський. Вони надрукували і розповсюдили через власний магазин до 50 типів поштових листівок з фотографічним зображенням цікавих будівель міста, площ, вулиць, установ, закладів тощо. Завдяки цьому ми сьогодні маємо уявлення, якою була Лохвиця на початку століття. 

Євреї-підприємці були зачинателями багатьох нових справ у місті. Так, у 1888 році на перехресті вулиць Лубенської і Шелянської (тепер Шевченка і Тесленка) почала діяти перша у Лохвиці друкарня, яка належала братам Дельбергам. Тут друкувалися матеріали і звіти повітного земства і товариства сільських господарів, перші місцеві газети — «Бюлетень Лохвиці», «Лохвицьке слово» і навіть «Вестник Хорольского общества сельского хозяйства».

В 1912 році в центрі почала діяти ще одна друкарня купця А.Л. Радилевського і міщанки Б.Я. Пунянської. Свого часу тут друкувалася газета «Лохвицький вестник». На вулиці Лубенській, неподалік від Народного будинку, містилася ще й третя друкарня Хазановича, продана в 1914 році 3. Браславському. В 1920 році всі три друкарні були націоналізовані і злиті в одну, яка стала гордо називатися «радянською». 

Стосовно ж сучасної друкарні, то на її місці до революції стояв кінотеатр-ілюзіон «Ідеал», який належав братам Грінбергам і називався ще електротеатром. Кіномеханіком свого часу тут працював С.Б. Журавський...

http://lohvitsa.org.ua/forum/4-3-690-16-1207898273

ObersДата: Четвер, 03-Жов-2013, 12:49 | Сообщение # 323
Генераліссімус
Лохвиця на зломі ХІХ-ХХ століть: передмістя, вулиці, провулки, кутки, урядники та визначні мешканці.

Лохвиця, як повітовий центр до складу якого входили й Чорнухинська та Варвинська волості, мала три передмістя – Шиянське, Засулицьке та Слобідське, через місто пролягало 5 поштових трактів – роменський, гадяцький, миргородський, лубенський та пирятинський. У 1892 році на Прилуцькій вулиці (тепер – Жовтнева) було зведено кам’яну мостову. Приблизно в цей же час (1894) у Лохвиці було 11013 мешканців, у тому числі – 213 дворян, 38 – духовного сану, 386 – купців та почесних громадян, 915 – військових, 6890 міщан. За регілійною ознакою населення розподілялось так: 5816 – православних, 210 католиків, 105 протестантів, 4816 – іудеїв. Таким чином, кількість православних та іудеїв була приблино однаковою, різниця складала всього 1000 осіб.

ObersДата: Четвер, 03-Жов-2013, 12:59 | Сообщение # 324
Генераліссімус

Иван Алексеевич
Бунин

Дневники Бунина (страница 5)

1918

...26.VII./8. VIII.

Слышал вчера, что будут статьи, подготовл [яющие] публику к падению Венгрии. И точно, нынче [...]

Ужас подумать, что мы вот уже почти 4 месяца ровно ничего не знаем об европейских делах - и в какое время!- благодаря этому готтентотскому пленению!

Вечером. Деникин взял, по слухам, Корестовку, приближается к Знаменке, взял Черкассы, Пирятин, Лубны, Хотов, Лохвацу {Так напечатано. Должно быть надо: Лохвицу.- Ю. Ш.}, весь путь от Ромодан до Ромен. Народ говорит, что немцы отбили Люстдорф. [...] У власти хватило ума отправлять по деревням труппы актеров - в какой [вероятно, "какой-то".- М. Г.] деревне, говорят, такая труппа вся перебита мужиками, из 30 музыкантов евреев, говорят, вернулось только 4.

Позавчера вечером, идя с Верой к Розенберг, я в первый раз в жизни увидел не на сцене, а на улице, человека с наклеенными усами и бородкой. Это так ударило по глазам, что я в ужасе остановился как пораженный молнией. Хлеб 150 р. фунт.

[Сбоку приписано:] Зажглось электричество,- топят костями.

http://bunin.niv.ru/bunin/bio/dnevniki-bunina-5.htm

veselgeoДата: Четвер, 03-Жов-2013, 15:22 | Сообщение # 325
Сержант
Цитата (Obers)
4816 – іудеїв
І хоронили їх на єврейському цвинтарі за містом, де тепер "фінське містечко". Там ще збереглося декілька могил, розбиті надгробні плити лежали просто під вікнами одного з гортажитка. Написи на нах на івриті і що цікаво - небуло ніяких цифр (хотів взнати роки поховання), можливо що вони не використовують арабські цифри але могили точно давні. Якщо б хтось їх сфотографував, можна було б показати їх комусь хто знає цю мову, щоб переклав написане. Всеж таки теж історія Лохвиці.
Доступно тільки для користувачів

Крім того, є три християнські цвинтаря. Цікаво, який з них найстаріший і яке поховання найдавніше.

Кажуть, в одному з гуртожитків, який стоїть на цих могилах, бачили привида.

ObersДата: Четвер, 03-Жов-2013, 16:01 | Сообщение # 326
Генераліссімус
Цитата (veselgeo)
І хоронили їх на єврейському цвинтарі за містом, де тепер "фінське містечко". Там ще збереглося декілька могил, розбиті надгробні плити лежали просто під вікнами одного з гортажитка. Написи на нах на івриті і що цікаво - небуло ніяких цифр (хотів взнати роки поховання), можливо що вони не використовують арабські цифри але могили точно давні. Якщо б хтось їх сфотографував, можна було б показати їх комусь хто знає цю мову, щоб переклав написане. Всеж таки теж історія Лохвиці.

Ось якраз і є фото :

В Лохвиці безліч старовинних споруд, але їми ніхто не займається

Через недбалість людей і влади з кожним роком вони все більше руйнуються:
Синагога, єврейський цвинтар, тютюнова фабрика і ще багато інших.
Повз які ви ходите щодня і навіть не помічаєте.

Ось наприклад, хтось знає де це в Лохвиці? Цій плиті більше 100 років!

Цей будинок побудований на прикінці ХІХ ст. Його привезли з Росії. Технологія конструктору.
Його зібрали без єдиного цвяха з дерева...

...добре знайома лохвичанам "общага" ПТУ. Яка краса!

...Цей будинок, хоч і здається звичайним лохвичанам мотлохом, але теж має архітектурну
і естетичну цінність - він зібраний теж без цвяхів!

А цей будинок на Р.Люксембург належав відомому лохицькому лікарю Андріяшеву.
Під час війни тут була німецька комендатура. Зараз в жалюгідному стані.
Bdshilka

http://lohvitsa.org.ua/news....-23-596
http://lohvitsa.org.ua/forum/33-475-13492-16-1298020998

Цитата (veselgeo)
Кажуть, в одному з гуртожитків, який стоїть на цих могилах, бачили привида.

Про привид також говорять щодо будинку який стоїть на розі Благодарівського провулку, прямо понад трасою, наче там ніхто не може жити, тому й стоїть він пусткою. Принаймні ще недавно ніхто там не жив (наче помирали люди сім`ями прямо), а розповідали мені про це місцеві жителі...містика справжня. Містична Лохвиця! wacko

ObersДата: Четвер, 03-Жов-2013, 16:07 | Сообщение # 327
Генераліссімус

Станція Лохвиця в період окупації:

Ще фото з/д вокзалу III класа ст. Лохвиця Південної залізної дороги часів ІІ світової війни.
Прикрепления: 9408875.jpg(168Kb) · 8242461.jpg(182Kb)

YanushevichДата: Четвер, 03-Жов-2013, 19:23 | Сообщение # 328
Генерал-полковник
Награды: 5
Про Андрияшева есть тут:
http://zoya-yanushevich2.blogspot.ru/2008/01/blog-post_5331.html

Уважаемые хохлы! Разорвите с советско-совковым прошлым и перестаньте сосать русскую сиську!

veselgeoДата: Четвер, 03-Жов-2013, 20:48 | Сообщение # 329
Сержант
Цитата (zakon)
раніше куполи Благовіщенської церкви скоріше за все мали інший вигляд, хотілось би побачити, як храм  виглядав у довоєнні часи.
А як нарахунок картина на попередній сторінці? Там вона нічим не відрізняється від сучасної.

Цитата (zakon)
Покровська церква (1800 р.) - знаходилась на розі вулиць Жовтневої та Перемоги.

Ви впевнені що вона саме там знаходилася? Якщо так, то Ви праві і фото зроблено з другої сторони річки. А Я завжди думав що вона знаходилася вище, десь біля цвинтаря.
Цитата (Obers)
В Лохвиці безліч старовинних споруд, але їми ніхто не займається
Я направду вражений, ніколи про них не знав.
Є офіційний державний список памяток http://uk.wikipedia.org/wiki....й_район
Коли перегладаєш його, то складається враження що історія Лохвиці почалася тільки з приходом совітів - одні леніни і різні горе-герої і воїни. І ніодного з вище вказаних будинків. Хоча вони якраз там повиині бути, якщо не національного значення, то хоча б місцевого. Незнаю хто вирішує про надання тому чи іншому памятнику/будинку статусу "Памятка", хто розглядає і які критерії оцінки але громада, принаймні, повинна подавати чи пропонувати щоб ці історичні будинки теж внесли в перелік памяток.

P.S. Заповніть хтось, будь ласка, назви вулиць хоча б на Яндекс карті, а ще краще на Гугл карті чи OpenStreetMap або на Wikimapia. У всіх містах вже давно підписано чи не кожен будинок, не кажучи про вулиці, а Лохвиця як біла пляма, підписано тільки декілька вулиць

zakonДата: П'ятниця, 04-Жов-2013, 09:36 | Сообщение # 330
Полковник
Награды: 12
veselgeo,
А як нарахунок картина на попередній сторінці? Там вона нічим не відрізняється від сучасної.
Ця картина написана приблизно в 2000-2008 р.р., можна так сказати "з натури".  Біля підпису художника видно і рік, але розібрати складно. Автор картини, художник Володимир Кривий зараз живе у Полтаві, часто його можна зустріти на Івановій горі біля альтанки.  Нижче картини "1800р."  означає рік будівництва храму.
А щоб розвіяти сумніви, що на відомому фото "Лохвица. Центральная улица" не Собор, а Благовіщенська церква - порівняйте цю фотографію із зображенням Собору (не схоже зовсім), у якого дзвінниця саме і мала шпилястий купол, а на фото центральної вулиці і купол храму і дзвінниці - круглі. До того ж у Собора дзвінниця була нижчою за сам храм, а у Благовіщенської церкви навпаки - вище дзвінниця (думаю раніше вона була навіть вищою ніж зараз).

Покровська церква (1800 р.) - знаходилась на розі вулиць Жовтневої та Перемоги.
Ви впевнені що вона саме там знаходилася?

Не так впевнений у року будівництва (бо по деяких джерелах згадують Покровську церкву в Лохвиці ще 1740 р., і що вона була на околиці міста), як у місці де вона була.
Я сам народився і виріс у Лохвиці і ходив у школу №2, і дуже багато місцевих жителів однозначно вказували, що церква була приблизно на місці 3-поверхового будинку на розі Жовтневої і Перемоги (де магазин "Левада" зараз).  До сьогодні зберігся будинок, у якому раніше була церковна сторожка Покровської церкви - це перший одноповерховий будинок (здається точна адреса - вул. Перемоги №29) після повороту до с. Яхники в сторону с. Яшники. Біля цього будинку ще автобусна зупинка раніше була.

Сообщение отредактировал zakon - П'ятниця, 04-Жов-2013, 10:06

Форум міста Лохвиця » Населені пункти » Лохвиця » Історія міста (історія рідного міста)
Сторінка 22 з 53«1220212223245253»
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2016