ЛохвицяП'ятниця, 18-Серп-2017, 04:17
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 261232526»
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers 
Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Політика » Национальная идея (Украина не может существовать без национальной идеи.)
Национальная идея
ЛохвицькийДата: Середа, 13-Серп-2008, 22:52 | Сообщение # 1
Генерал-майор
Награды: 3
Статус: Offline
Основой украинской национальной идеи должна быть любовь.

В моральном измерении любовь – это "люби ближнего своего, как самого себя". Это – универсальные христианские ценности, без которых воровать и убивать – нормально. Такая любовь – практическая инструкция к действию в каждую минуту, система координат, в которой легко жить.

В практическом измерении любовь – это действие. Без действия любовь – мертва. На практике это – любовь к своему дому, к своему подъезду, к своей улице, к своему городу/селу, к своей области, к Украине.

Нам потому живется плохо, что мы некачественно любим. Любите!

Украина – это любовь.
джерело

Додано (13-Сер-2008, 21:52)
---------------------------------------------
На мою думку ще один важливий варiант :

Человек, конечно, старается приспособиться, очень много зависит от его личности. Но в целом, для большей части населения страны определяющую роль играет состояние общества, организация общественной системы. Бардак в нашей стране - как раз пример её негармоничной организации. Отсюда и все проблемы - социальные, экономические, политические, экологические и духовные. В том числе и проблемы по созданию родовых поместий. Кроме того, надо учитывать и взаимоотношения между странами, то есть мировую, глобальную систему. Пример её дисгармонии - войны, паразитирование одних стран над другими. Поэтому в целом, корни проблем человеческого общества надо искать на уровне организации социальных систем - глобальном источнике всех проблем. И для меня вопрос создания Национальной идеи Украины связан прежде всего с проблемой гармоничной организации социальной системы страны. джерело

Возлюби ближнього свого,як себе самого.

mikhailДата: Четвер, 14-Серп-2008, 00:30 | Сообщение # 2
Полковник
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що землеробство повинне стати українською національною ідеєю. Про це вона заявила в ході наради по питаннях врегулювання ситуації на ринку зерна.

«Я вірю в це, і знаю, що ми це можемо зробити», - підкреслила керівник уряду.

Розділ уряду також відзначив, що на сьогоднішній день в Україні рекордна врожайність – 34,1 центнера з гектара «і це ще не кінцеві показники».

Прем'єр також привітала 14 регіонів країни, які зібрали більше 1 млн тонн. Зокрема, за словами керівника уряду в Одеській області зібрано 3,4 млн тонн, в Дніпропетровській - 3 млн тонн. «Я думаю, що такі результати говорять про те, що праця селян і аграріїв є настільною ефективною, що ми вже сьогодні можемо досягти прекрасних результатів», - відмітила вона.

Раніше міністр культури Василь Вовкун запропонував зробити національною ідеєю культуру. «Ми повинні жити в українській Україні», - відмітив міністр. За його словами, українська мова повинна утвердиться у всіх сферах суспільного життя.
*obozrevatel.com*
НА СЛОВАХ НЕПОГАНО.
applause applause

911

AmfetridaДата: Четвер, 14-Серп-2008, 12:45 | Сообщение # 3
Рядовий
Награды: 1
Национальная идея начинается с духовного становления личности, с воспитания наших детей и самих себя. Наше "цивилизованное общество" морально деградирует, целью большинства считается нажива - как бы побольше денег зароботать. У людей очень развит шкурный интерес, который мешает развитию духовности. А в наши дни никто не связывает духовность с земледелием, а все потому, что деревня вызывает не лучшие чувства у горожан. А почему? Потому что менталитет у наших трудяг таков. Все привыкли пахать на свои желудки до умопомрачения, а как сделать свой труд на земле духовным никто даже не задумывается. Духовным и целесообразным. Разве упрямое перепахивание полей и огородов - это любовь к земле? Людей нужно научить ЛЮБИТЬ землю, то есть отдавать земле то, что берешь. И отдавать не химическими удобрениями, а изучив органическое земледелие, обращаться с землей должным образом. А все потому, что начиная со школы, детям прививают ложные ценности. Мы научены, как выжить в городе, а вот как выжить и полюбить эту жизнь в естественных условиях никто не учит, потому что считается это почему-то диким образом жизни. А если ненадолго представить, что вдруг разразится экономический кризис и отключат воду, газ и электричество? ... А ведь многие молодые люди об этом задумываются, и знаете, что слышу я на вопрос: что ты будешь делать в такой ситуации? Мне отвечают: я возьму ружье и буду до последнего бороться за свою жизнь и пропитание. Почему этим молодым людям не приходит в голову другой образ жизни? Никто из них не думает о том, что можно создать свой уголок на земле, где можно все вырастить и жить в этом уголке и наполнить его Вселенской Любовью. Это и есть Родовое Поместье площадью в 1 Га, где можно развиваться и духовно и интеллектуально без городской жизни. Нужно научиться смотреть на жизнь разносторонне.

Кто шагает не в ногу, тот слышит другой барабан

ЛохвицькийДата: П'ятниця, 15-Серп-2008, 19:43 | Сообщение # 4
Генерал-майор
Настоящий землянин

В Полтавском крае уже тридцать лет собирают экологически чистые урожаи. Молва о нем давно распространилась за пределы области. Поучиться земледелию к бывшему советскому председателю колхоза села Михайлики приезжают даже из дальнего зарубежья. Ведь принципы обработки земли, которые Семен Антонец внедрил еще в 70-х, нынче крайне актуальны в Европе. Он уже тридцать лет не использует химические удобрения и плуг. «Землю мы любим, оттого она и рожает», — так просто объясняют здесь основы гуманного органического земледелия.

СЕМЕН Антонец в своем селе, что отец родной. Здесь его любят и уважают по-особому. Его село почти не знало кризисов, а о безработице в середине 90-х годов местные жители слышали только из телевизора. Теперь в Михайликах и двух ближайших селах есть свое кабельное телевидение и газета. И все это процветание благодаря уникальному способу земледелия, внедренному председателем Антонцом.
джерело

Сообщение отредактировал Лохвицький - П'ятниця, 15-Серп-2008, 19:45

БабайДата: Субота, 16-Серп-2008, 15:11 | Сообщение # 5
Генераліссімус
Награды: 5
Quote (Amfetrida)
целью большинства считается нажива - как бы побольше денег зароботать. У людей очень развит шкурный интерес, который мешает развитию духовности.

Дозволю собі не погодитися з автором. Про духовність можна думати і говорити лише тоді, коли в животі не бурчить від голоду, і діти не плачуть від голоду і холоду. Тому не вважаю, що достаток шкодить духовності. Навпаки, лише досягнувши нормального рівня достатку може йти мова про духовність. Про яку духовність може думати молода сім"я з трьох чоловік, які живуть на одну зарплату і декретні, при цьому сплачуючи лише за квартиру 300 - 400 доларів ?
Якщо ви вважаєте що шкурний інтерес, це заробити дитині на молоко та підгузники - то мені вас щиро шкода !

Quote (Amfetrida)
А в наши дни никто не связывает духовность с земледелием, а все потому, что деревня вызывает не лучшие чувства у горожан. А почему? Потому что менталитет у наших трудяг таков. Все привыкли пахать на свои желудки до умопомрачения, а как сделать свой труд на земле духовным никто даже не задумывается. Духовным и целесообразным.

Наш народ 70 років відучали від землі, і потрібно визнати, їм це вдалося на славу. Робота за трудодні, відсутність достойної оплати, соціальна незахищеність селян, обмаль медичної допомоги, недостатня освіта, все це за 70 років потроху зіграло свою роль. Наш народ відучили любити свою землю, працювати на землі, і поважати її.

Quote (Amfetrida)
Мы научены, как выжить в городе,

Нічому ми не навчені. Діти, які попадають в місто з села, дуже часто стають жертвами місських пороків, наркоманія, проституція, людська підлість та нещирість у відносинах. Ніхто не вчить, як виживати в таких умовах. А для молоді не останню роль грає і дозвілля. В містах є кіно, театри, кафе, концерти, парки розваг, - а в селі - самогон та лайка з сусідами, от і всі розваги. Колись хоть клуби були, а зараз і тих нема. А ви кажете духовність ....

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.

ЛохвицькийДата: Понеділок, 18-Серп-2008, 23:18 | Сообщение # 6
Генерал-майор
Большинство идей, о которых говорила Анастасия в книгах Владимира Мегре воплощены Сеппом Хольцером на его ферме Краметерхоф, находящейся в Альпах. Хозяин фермы – Сепп Хольцер – показал, каких высот может достичь мысль Человека, выросшего и живущего в гармонии с Природой.

На своих 50 гектарах Сепп не удобряет и не пашет, не борется с болезнями растений и их вредителями. У него в поместье произрастают сотни различных видов растений, в прудах несколько тонн рыбы разных видов, в свободном выпасе водятся животные, птицы. Он разводит грибы и редкие растения, отчасти такие, которые по всем правилам не могут расти в горах на высоте 1100-1500 метров над уровнем моря.

У него нет парка сельхозмашин – всего один трактор. У него работает только один наемный работник. Он не зависим от электроэнергии – у него своя электростанция.
Дивитись ф1льм

grigori37Дата: Вівторок, 19-Серп-2008, 20:03 | Сообщение # 7
Генерал-лейтенант
Награды: 2
Доброго здоров*я, пане Лохвицький!
Прочитав Ваше повідомлення під номером 1. Сподобалося. Совітуєте любити ближнього, як самого себе. Але. любов слово, що вживається у різних ситуаціях, і розуміється кожним по своєму. І взагалі як, привести цей лозунг в дію, як примусити людей любити один одного? А до того ж, без пояснень, не зрозуміло, як це любити "самого себе"?
В додатку до повідомлення Ви пишете про "человека" і "его личность", про гармонійні соціальні системи. Я не зрозумів що Ви хотіли сказати? Уточніть, якщо маєте час.

Radcenko

ЛохвицькийДата: Вівторок, 19-Серп-2008, 23:46 | Сообщение # 8
Генерал-майор
Довгих рок1в життя,пане Григор1ю!
Я вибачаюсь,але те пов1домлення я прочитав в 1нтернет1 1 розм1стив на форум1.
Намагаюсь в житт1 н1кому н1чого не сов1тувати.Можливо не завжди вдаеться...
Але люблю д1литися 1нформац1ею,знаннями.
Quote (grigori37)
Але. любов слово, що вживається у різних ситуаціях, і розуміється кожним по своєму. І взагалі як, привести цей лозунг в дію, як примусити людей любити один одного? А до того ж, без пояснень, не зрозуміло, як це любити "самого себе"?

Моя бабуся,незадовго перед "дорогою" насп1вувала:Любите пока любится...Важко сказати,що вона мала на уваз1.
Я сприймаю Любов,як Божий дар! Кажуть що Любов,то 1 е Бог!
Для мене Любов,то не слово,а могутня енерг1я,що керуе нашим св1том 1 здатна творити чудеса до сьомого неба )))
Що то за чудеса?А все те,що бачать наш1 оч1,чують наш1 вуха 1 в1дчувають наш1 Руки.
Вам не доводилося якось творити чудеса?
А примушувати людей любити один одного чи варто?Адже сказано,возлюби ближнього свого.
А ще кажуть,що сьогодн1 св1том править князь тьми.Мабуть це антилюбов.Ви ж бачете ск1льки в св1т1 ненавист1...
Християни чекають друге пришестя 1суса-месс1ю.1уде1 ретельно готуються зустр1чати Мошиаха,що незабаром мае прийти за пророцтвами великого Ребе.1 так дал1.Тод1 кажуть запануе в св1т1 Любов 1 настане Царство Боже.
А сьогодн1 кожен з нас обирае св1й шлях в цьому житт1.Кожен вир1шуе сам,красти чи н1 1 сам обирае соб1 м1сце в Раю чи аду.Це два стани людсько1 душ1.Той що в Раю,спок1йно посм1хаеться в останн1 дн1 цього життя.А в 1ншого рве т1ло 1 корчиться в1н в муках чи дома на л1жку,чи ще десь...
Quote (grigori37)
В додатку до повідомлення Ви пишете про "человека" і "его личность", про гармонійні соціальні системи. Я не зрозумів що Ви хотіли сказати? Уточніть, якщо маєте час.

Це знову пишу не я...
Гармон1йн1 системи 1сн1ють в природ1.Ось наприклад:
— Все великие люди обращали внимание на этих трудолюбивых созданий. У Омара Хайяма есть восемь стихов, посвященных муравьям. Не забывали о них и Данте, и Пушкин, и Тургенев, — рассказывает Владислав. — Хотя что там писатели, крупнейшие мировые религии не гнушаются ставить в пример этих насекомых. Вот что говорится о них в Библии: «Пойди к муравью, ленивец, посмотри на действия его и будь мудрым. Нет у него ни начальника, ни приставника, ни повелителя, но он заготавливает летом хлеб свой, собирает во время жатвы пищу свою».

Почитайте за мурашок в 1нтернет1..
Дореч1 вище можете подивитися ф1льм,теж про гармон1йн1 системи.
Всього доброго!

Сообщение отредактировал Лохвицький - Вівторок, 19-Серп-2008, 23:50

grigori37Дата: Середа, 20-Серп-2008, 15:05 | Сообщение # 9
Генерал-лейтенант
Шановний, пане Лохвицький!
Я не випадково зачепив Вас на сторінці форуму по національній ідеї. Хотілося щоб Ви звернули увагу на слова які я нагадав.
Не ясно розумію, що таке національна ідея і кому вона потрібна. Не буду звертатися до словарів і енциклопедій інакше можна загубити свою думку. А вона така : В часи Г.С. Сковороди на Україні було мало письменних людей.Творів своїх Григорій Савович не друкував, а ідеїх і думки його поширювалися серед людей. Біографи говорять, що майже в кождній хаті на Слобідській Україні висів портрет бродячого філософа. То напевне він пропагував щось близьке до національної ідеї?
Потім був Тарас Шевченко. Його вірші поширювалися серед народу дуже швидко, їх переписували один у одного, заучували напам*ять, а портрети поета теж висіли майже в кожній українській хаті. Цей феномен, напевне, був теж чимсь подібним до національної ідеї. Він залишався жити до самої революції.
Більшовики принесли ідею комунізму. І хоч вона була нав*язана силою, портрети Леніна висіли в хатах багатьох людей, я вже не говорю про установи.
Потім прийшла перебудова з мрією про мамону. Нові філософські ідеї не з*явилися, це не робиться швидко, а ідея комунізму швидко зникла, портрети вождів познімали. Ми лишилися безідейними.
Таке траплялося не тільки з нами. Німці в 1945 році після розгрому фашизму теж залишилися нізчим. Треба було шукати щось нове і своє, і вони знайшли. Зараз в Німеччині широкого розмаху набула так звана “етика дискурсу”. Її активного провідника, Юргена Хабермаса, називають не інакше як сам Німеччина. Він народився в 1929 рокці ріс і працював разом з ростом і становленням держави. Його філософські роботи відбивали думки народу, указували напрямки подальшого руху. Що ж це за етика дискурсу?
Ось коротко філософська ідея напрямку: Кантовську ідею про «законодавство практичного розуму» можна здійснити на практиці, якщо люди (думаючі і творящі) сформують в собі спицифічну моральну свідомість, що має дві сторони: з обного боку кожний буде мати терпимість, тобто здатний слухати і розуміти інших не згодних із ним щоб корегувати свою точку зору; і з другого – кожний навчиться уясняти свою позицію і буде готовим її захищати і пропагувати. Це накладає певні вимоги до себе і свого життя: я суверенний, можу впливати на свою долю, мобілізувавши свої здібності, і разом з тим я визнаю інших таких же суверенних людей, моральні цінності яких не збігаються із моїми, але на рівні фундаментальних принципів ми можемо дійти до розуміння.
Тут, напевне, усе зрозуміло крім «законодавства практичного розуму». Я розібрався із ним, правда не по Канту, а по працям людей, що його читали. Вийшло, що Ваше, пане Лохвицький, “возлюби ближнего...” недалеке від кантовського категоричного імперативу який закладено в основи «законодавства практичного розуму». Нагадаю, що імператив звучить так: «Поступай так, чтобы правило твоей воли могло всегда стать принципом всеобщего законодательства». В моєму розумінні це рівнозначно: Поступай так якби ти хотів щоб поступали з тобою.
Німецька національна ідея вийшла із коріння, із Канта. Напевне і ми свою повинні тягти із наших коренів, із Сковороди. Він радив пізнати самого себе і це вірно бо любити можна тільки те що знаєш. Знати треба чого хочеш, на що здатний і не бажати неможливого, тоді і буде спокій і злагода в душі.

Radcenko

mikhailДата: Субота, 23-Серп-2008, 00:45 | Сообщение # 10
Полковник
wacko wacko wacko огого wacko wacko wacko

911

БабайДата: Субота, 23-Серп-2008, 11:32 | Сообщение # 11
Генераліссімус
Quote (grigori37)
Напевне і ми свою повинні тягти із наших коренів

Спочатку треба усвідомити, хто ми є.ю і що ми є. Зрозуміти, що ми УКАЇНЦІ, повернутися лицем до рідної мови, до своєї культури. Згадати народні звичаї, народні пісні, колядки та ін. Зрозуміти, про що в них йдеться. Усвідомити себе, як націю (з усіма перевагами і недоліками). І на цій основі може йти мова про Українську Національну Їдею.

цитата из фильма.

grigori37Дата: Субота, 23-Серп-2008, 14:45 | Сообщение # 12
Генерал-лейтенант
Згоден з Вами, Бабаю. Усвідомити, урозуміти, пізнати, полюбити себе, (тільки не так як міфологічний Нарцис, а так як закликав Сковорода) це вже не початок, а сама національна ідея. А робити це треба вивчаючи те що несли в народ його любимці (Сковорода, Шевченко, може і Ленін). Тягти цю нитку із глибини.
Жаль, Жінка зве їсти...

Radcenko

БабайДата: Субота, 23-Серп-2008, 15:19 | Сообщение # 13
Генераліссімус
grigori37,
Погоджуюся про Сковороду і Шевченка, добавлю в перелік ще й Котляревського, і Коломійця, і можна ще добавляти, але про Леніна я краще змовчу...

цитата из фильма.

Сообщение отредактировал Бабай - Субота, 23-Серп-2008, 15:20

grigori37Дата: Субота, 23-Серп-2008, 22:19 | Сообщение # 14
Генерал-лейтенант
Ленін прийшов до влади під лозунгами "Влада Радам", "Робітничий контроль", "соціалізація землі". Що від розумів під цими словами я не знаю, а багато людей хотіло, щоб земля належала селянам, заводи знаходилися під робочим контролем, а державою праввили ради. Повернулося це владою комуністів під назвою диктатура пролетаріату, новим закріпаченням селян, і вихолощенням ідейної спадщини фактичним знищенням православія. Вийшла якась химера. Ті що бунтували і ішли на барикади такого не хотіли, то за щось же вони боролися. Сумнівна постать Ленін, Ви праві, його в нашу національну ідею не пустимо.

Radcenko

БабайДата: Неділля, 24-Серп-2008, 09:54 | Сообщение # 15
Генераліссімус
Цікаво, що зараз теж схожа ситуація. На хвилі Майдану під гарні обіцянки прийшли до влади люди, які роблять не те, що обіцяли. І чим це закінчиться, вже відомо з історії. Лишається тільки питання : - КОЛИ ?

цитата из фильма.

Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Політика » Национальная идея (Украина не может существовать без национальной идеи.)
Сторінка 1 з 261232526»
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2017