ЛохвицяВівторок, 12-Гр-2017, 22:40
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 4 з 10«123456910»
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers, zakon 
Форум міста Лохвиця » Населені пункти » Загальне » Газета Зоря (наша районка)
Газета Зоря
БабайДата: П'ятниця, 19-Вер-2008, 14:19 | Сообщение # 46
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 3895
Награды: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
Quote (aboubyr)
А чому б не підняти питання "програм наших депутатів" хто з чим йшов і що зробив.Вже пора наших обранців знати в лице

Було б чудово підняти це питання на ВІЧЕ .


Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.
 
НаталіяДата: П'ятниця, 19-Вер-2008, 18:23 | Сообщение # 47
Сержант
Группа: Пользователи
Сообщений: 20
Награды: 1
Репутация: 3
Статус: Offline
ЩОДО ІСТОРІЇ ГАЗЕТИ «ЗОРЯ»

Прикро зізнаватися, але в самій редакції газети «Зоря», належної добірки матеріалів щодо власної історії немає, як і систематизованих підшивок за всі без винятку роки.
Серйозно займався дослідженням історичних фактів покійний Павло Андрійович Стендик. Зібраний ним редакційний архів зник після того, як у 1993 р. залишив посаду редактора Віктор Гіржов.
Значну допомогу у відтворенні деталей історичної правди завжди, а особливо у період підготовки до відзначення 75-річчя газети «Зоря» , надавали працівники Лохвицького краєзнавчого музею ім. Сковороди, відшукуючи наявні в їх фондах матеріали та готуючи власні публікації.
Саме на них ґрунтується ця добірка.

Заснувати газету вперше зробило спробу повітове земство ще в 1897 році, на що Полтавський губернатор не дав дозволу, вважаючи Лохвицький повіт неблагонадійним. Але земство, яке у дореволюційні часи відігравало значну роль у розвитку регіону, від свого задуму не відмовилося. Так, у 1903 році і з’явилася на світ родоначальник місцевої періодичної преси – «Бюллетень Лохвицкой уездной земской управы», що виходив протягом трьох років.
Після тривалої перерви, викликаної народними заворушеннями та іншими причинами, в січні 1912 року у Лохвиці з’явилася нова газета під назвою «Лохвицкое слово». Незважаючи на те, що засновником і видавцем газети виступало Товариство сільських господарів, газета публікувала крім матеріалів на сільськогосподарську тематику і загальнодержавні новини, розповідала про події у повіті.
У січні 1918 року у вихорі політичної боротьби «Лохвицкое слово» було закрито. А 8 лютого наступного 1919 року побачив світ перший номер «Известий Лохвицкого военно-революционного комитета», що виходив щоденно. Саме це видання і стало вважатися офіційним попередником сучасної районної газети.
З №18 1919 року газета видається під назвою «Известия» Лохвицкого уездного исполнительного комитета Совета робочих, крестьянских и красноармейских депутатов и городского исполкома».
З №30 (25 березня 1919 р.) газета отримала назву «Известия Лохвицкого исполнительного комитета Совета рабочих, крестьянских и красноармейских депутатов и Лохвицкой организации КП(б)У».

Додано (19-Вер-2008, 17:19)
---------------------------------------------
Певний період газета була двомовною і виходила під назвою «Известия»-«Вісті», а з 1921 р. це були вже «Вісті» Лохвицького повітвиконкому і повіткому КП(б)У».
З 1923 по 1930 рік Лохвицька районна газета не виходила. У цей час Лохвицький район входив до складу Роменського округу і читав газету Роменського окружкому КП(б)У і окружвиконкому «Радянське життя».
У 1930 році орган райкому, райвиконкому і райради профспілок було відновлено і називався він у дусі часу – «В соціалістичний наступ», а з 1937 року по 1944 рік – «Більшовицька трибуна».
Офіційна думка радянського періоду: з вересня 1941 р. по 7 жовтня 1943 р. газета не видавалася, хоча відомі факти, що засвідчують випуск газети у Лохвиці в період фашистської окупації, до того ж толерантної до окупаційного режиму. Чи не тому у грудні 1943 року, коли було відновлено випуск районної газети, її перейменували в «Зорю Лохвиччини», а через кілька місяців, з 5 березня 1944 року, вона стала виходити під назвою «Зоря» як орган Лохвицького райкому Компартії України і виконкому районної Ради.
«м. Лохвиця, Полтавської області Лохвицький цукрокомбінат. Начальнику будівництва цукрозаводу ім. Сталіна т. Крошці.
Прошу передать робітникам, робітницям, інженерно-технічним працівникам і службовцям Лохвицького цукрокомбінату, які зібрали 202.00 карбованців на будівництво танкової колони, мій братерський привіт і подяку Червоної Армії. Й.Сталін», - так розпочинався перший номер.

Додано (19-Вер-2008, 17:20)
---------------------------------------------
Цікавими виглядають публікації різних років з погляду сучасного читача.
У 1945 році. наприклад, газета повідомляла: «Усі громадяни, які мають велосипеди, повинні зареєструвати їх у Лохвицькому райфінвідділі до 5 липня і одержати номерні знаки. При реєстрації треба мати довідку на власність велосипеда.»
Газета за 1949 рік повідомляла: «Ревізор Полтавської Облспоживспілки та ревізійна комісія приступили до проведення документальної ревізії Лохвицької райспоживспілки за 1948-49 рр. Установи, організації та особи, які мають претензії до Райспоживспілки, ревкомісія просить подати ревізору «Облспоживспілки».
Оголошення 2956 року: «В місті почали курсувати добре устатковані автобуси «ПАЗ-651». Їх маршрут: радгосп «Дичковод» – рай лікарня – держмлин з проміжними зупинками через кожен кілометр».
До 1956 року газета друкувався на двох сторінках.
Районна газета завжди мала сатиричні сторінки і рубрики: «Наш соломотряс», «Наш перець», «Лохвицький перець».
На честь 50-річчя з дня виходу першого номера газети її було нагороджено Грамотою Президії Верховної Ради Української РСР (Указ від 21 березня 1969 р.)

Додано (19-Вер-2008, 17:21)
---------------------------------------------
У часи піку свого тиражування «Зоря» мала понад 18 тисяч передплатників, десятки громадських кореспондентів. А у 90-х, коли чимало районних газет майже втратили своїх читачів, тираж газети сягав 5-7 тисяч.
З 29 серпня 1991 року після відомих подій у Москві навколо «ГКЧП» та КПРС «Зоря» виходить як газета вже тільки Лохвицької районної ради народних депутатів, (без райкому Компартії), а трудовий колектив редакції стає її співзасновником, вперше, в дусі часу відбуваються вибори головного редактора, робляться перші спроби перейти на випуск тижневика, на сторінках його з’являються великоформатні фотографії, нестандартні публікації.
Колективи редакції газети у різні роки очолювали Борис Козаков, Абрам Дунаєвський, Борис Агранович, Іван Чернегіль , І.Ф.Бейкун, П.А.Стендик, М.П.Потькало, І.О.Ященко, В.Г.Гіржов, з 1993 року – О.В.Москаленко.
Сьогодні, при фактичному зменшенні населення району і значному зростанні кількості друкованих видань, тираж складає 3,5 тисячі екземплярів і є одним зо найвищих в області серед районних газет.
Колектив творчих працівників також зменшився вдвічі. Нині газету, що виходить двічі на тиждень і є друкованим органом райдержадміністрації та районної ради, роблять головний редактор О.В.Москаленко, заступник головного редактора І.О.Ященко, відповідальний секретар В.А.Шрамко, редактор відділу соцпроблем Н.П.Павленко, фотокореспондент Б.П.Левченко. Є в штаті також коректор, бухгалтер, друкарка, касир, водій та прибиральниця.
Фінансується видання з районного бюджету та з спонсорських і власних (прибутки від публікації платних оголошень, реклами тощо) коштів.
Газета випускається у Лохвицькій друкарні і досі способом високого, а не офсетного друку, на обладнанні, яке давно застаріло, виробило свій ресурс; від цього дуже потерпає якість друку. В редакції є два комп’ютери, один - на всіх творчих працівників та один - для бухгалтерії.

Додано (19-Вер-2008, 17:23)
---------------------------------------------
Журналісти редакції з цікавістю читають думки відвідувачів сайту м. Лохвиці, зокрема, і про нашу газету. Ми цінуємо бажання наших земляків бачити свою газету цікавою і красивою та толерантно ставимося до висловлених зауважень і побажань. Ми розуміємо категоричність окремих думок як наслідок певної некомпетентності їх авторів у нюансах видавничої справи, у газетних проблемах, в субординації її з органами влади. Нерідко в різких судженнях відчувається і нерозуміння можливостей і завдань районної (а не обласної, загальноукраїнської чи приватної) газети. Та всі ми віримо, що попереду у «Зорі» – кращі часи, перехід на сучасні поліграфічні технології, зростання її тиражу.
Будемо вдячні усім за допомогу в оприлюдненні історичних фактів з історії газети, за уточнення, доповнення, спогади.

 
grigori37Дата: П'ятниця, 19-Вер-2008, 20:13 | Сообщение # 48
Генерал-лейтенант
Группа: Пользователи
Сообщений: 593
Награды: 2
Репутация: 6
Статус: Offline
Із задоволенням прочитав добірку про історію газети "Зоря". Спасибі Вам, Наталія, що не пошкодували часу на підготовку матеріалу. Інформація мене задорвольнила і ще раз, дякую.

Radcenko
 
ДЯДЬКОДата: П'ятниця, 19-Вер-2008, 20:41 | Сообщение # 49
Генерал-майор
Группа: Пользователи
Сообщений: 348
Награды: 0
Репутация: 3
Статус: Offline
Пропоную запросити на зустріч журналістів редакції газети "Зоря". Разом з ними Віче має реальну можливість "достукаться" до влади!
 
БабайДата: Субота, 20-Вер-2008, 13:31 | Сообщение # 50
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 3895
Награды: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
Шановеа пані Наталія, щиро Вам дякую, за такий гарно викладений матеріал. Інформація дуже цікава.
Прочитав з великим задоволенням. Я думаю, що представники газети будуть присутніми на ВІЧЕ.


Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.
 
grigori37Дата: Неділля, 21-Вер-2008, 10:39 | Сообщение # 51
Генерал-лейтенант
Группа: Пользователи
Сообщений: 593
Награды: 2
Репутация: 6
Статус: Offline
Питання до пані Наталії: Цікаво, що писала Лохвицька газета в 1933 році, коли мерли голодні люди? Якщо, між ділом, зустрінете якісь матеріали по цьому питанню, то помістіть на форумі.

Читаю мемуари Гудеріана. Він, разом із Моделем, був у Лохвиці 14 вересння 1941року. (Того ж дня агресори увійшли в Сенчу.) Штаб їхньої 3-ї танкової дивізії розміщувався в школі. Генерал-полковник високо оцінив будинок школи і написав, що більшовики добре відносилися до освіти і школи скрізь були хорошими. Згадується і Сенча, але про неї нічого конкретного немає.


Radcenko
 
НаталіяДата: Понеділок, 22-Вер-2008, 17:00 | Сообщение # 52
Сержант
Группа: Пользователи
Сообщений: 20
Награды: 1
Репутация: 3
Статус: Offline
Приємно чути вдячне слово. Спасибі. Приємно, що це комусь цікаво.
 
БабайДата: Вівторок, 23-Вер-2008, 15:46 | Сообщение # 53
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 3895
Награды: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
Це цікавить багатьох людей, і ми будемо чекати іншу цікаву інформацію, коли така є - то пишіть будь ласка .

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.
 
РК-86Дата: Субота, 18-Жов-2008, 01:21 | Сообщение # 54
Генераліссімус
Группа: Пользователи
Сообщений: 1591
Награды: 3
Репутация: 5
Статус: Offline
А хто може знає чи чув, де згинули архівні матеріали?
Чи можна ці матеріали віднести до архівно-історичних цінностей?
Чому це якийсь .... вилучив (вкрав) у нас частку нашої історії?


Я не боюсь умереть. Просто противно присутсвовать при этом...
 
YanushevichДата: Субота, 18-Жов-2008, 12:19 | Сообщение # 55
Генерал-полковник
Группа: Пользователи
Сообщений: 1008
Награды: 5
Репутация: 4
Статус: Offline
Я опять о названии. Что за "зоря"? Заря новой жизни? Мне кажется, что самым подходящим названием было бы "Лохвицкое слово".

Уважаемые хохлы! Разорвите с советско-совковым прошлым и перестаньте сосать русскую сиську!
 
РК-86Дата: Неділля, 19-Жов-2008, 01:57 | Сообщение # 56
Генераліссімус
Группа: Пользователи
Сообщений: 1591
Награды: 3
Репутация: 5
Статус: Offline
Yanushevich,
Не в назві суть.
В змісті, в наповненні дійсно цікавими для читачів матеріалами....
 
SanaДата: Неділля, 19-Жов-2008, 09:59 | Сообщение # 57
Підполковник
Группа: Пользователи
Сообщений: 149
Награды: 0
Репутация: 3
Статус: Offline
Quote (РК-86)
Не в назві суть.
В змісті, в наповненні дійсно цікавими для читачів матеріалами....

Ага особливо коли немає чим заповнити сторінки і друкуються фото напівсторінки. angry
 
РК-86Дата: Середа, 22-Жов-2008, 01:58 | Сообщение # 58
Генераліссімус
Группа: Пользователи
Сообщений: 1591
Награды: 3
Репутация: 5
Статус: Offline
Бабай,
Колись, десь у 1980-82 роках, в "Зорі" була велика публікація спогадів медсестри,
яка працювала під час окупації в госпіталі для радянських військовополонених, у нас, в Лохвиці.
Дуже цікавий матеріал, може зберігся в районній бібліотеці?
Невже всі ранішні примірники Зорі не збереглися ніде?
Хіба матеріали і в обласному архіві знищені?
 
БабайДата: П'ятниця, 24-Жов-2008, 14:04 | Сообщение # 59
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 3895
Награды: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
РК-86, Може десь і збереглися ...

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.
 
РК-86Дата: Середа, 29-Жов-2008, 02:52 | Сообщение # 60
Генераліссімус
Группа: Пользователи
Сообщений: 1591
Награды: 3
Репутация: 5
Статус: Offline
Бабай,
Мені здається, що пані Наталії треба якось допмогти. Людина вже зробила велику роботу.

Наталія,
Ви знайомі з Тетяною Кольцовою?

(Відповідайте на сайті)

 
Форум міста Лохвиця » Населені пункти » Загальне » Газета Зоря (наша районка)
Сторінка 4 з 10«123456910»
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2017