Мат-перемат... - Форум міста Лохвиця
-
ЛохвицяНеділля, 11-Гр-2016, 01:19
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers 
Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » Мат-перемат... (... суть "глас народа"?)
Мат-перемат...
ВелецькаДата: Середа, 05-Серп-2009, 19:44 | Сообщение # 1
Сержант
Награды: 0
Статус: Offline
Вітаю всіх шановних форумчан. На жаль, я не живу в Лохвиці зараз, але я тут народилась. Пам'ятаю його іншим, маленькою копією великих міст, з чистими вулицями, парками і водоймами, і не було в мене ніколи ніякого комплексу меншовартості щодо міста. Але я зовсім про інше, про теперішній час і про те, про що сабж, тому запитання: якось так мало-помалу склалось, що зараз майже скрізь в Лохвиці, там, де збирається більше однієї людини (переважно чоловіки чи хлопці) чується той самий, "вєлікій і магучій" мат... На річці, звідти, де підлітки стрибають з "тарзанки в воду", луною роздається "мать-пєрємать". Враження таке, що "ми матом нє ругаємся, ми на ньом разговаріваєм", періодично вставляючи прийменники, сполучники та частки. Що думає з цього приводу шановна громада?....

Сообщение отредактировал Велецька - Середа, 05-Серп-2009, 20:28

grigori37Дата: Четвер, 06-Серп-2009, 08:59 | Сообщение # 2
Генерал-лейтенант
Награды: 2
Ви пишете гірку правду. Стідно за людей. Але я не бачу як можна виправити мову людей? Культурою, але ж вони тягнуться до іншої "культури". Напевне було б кращим замінити мову, наприклад, на англійську.

Radcenko

YanushevichДата: Четвер, 06-Серп-2009, 10:36 | Сообщение # 3
Генерал-полковник
Награды: 5
Quote (Велецька)
зараз майже скрізь в Лохвиці, там, де збирається більше однієї людини (переважно чоловіки чи хлопці) чується той самий, "вєлікій і магучій" мат...

Это не сейчас произошло, хотя сейчас усилилось. Ноги растут из советской декультуризации, ставки советской власти на самые малообразованные слои населения, из отрицательного отбора. То же самое помню в 60-70-80-е г.г., когда "хлопцы" изъяснялись преимущественно на языке мата. На речку невозможно было пойти с девушками или женщинами.

И еще: каков язык, таково и мышление! Такова и жизнь этих людей.

Уважаемые хохлы! Разорвите с советско-совковым прошлым и перестаньте сосать русскую сиську!

ВелецькаДата: Четвер, 06-Серп-2009, 11:41 | Сообщение # 4
Сержант
Награды: 0
Quote (Yanushevich)
Это не сейчас произошло, хотя сейчас усилилось. Ноги растут из советской декультуризации, ставки советской власти на самые малообразованные слои населения, из отрицательного отбора. То же самое помню в 60-70-80-е г.г., когда "хлопцы" изъяснялись преимущественно на языке мата. На речку невозможно было пойти с девушками или женщинами.
И еще: каков язык, таково и мышление! Такова и жизнь этих людей.

То есть, "с молоком матери"? ...Да, верно, меня просто беспокоит то, как стремительно это охватывает поколения за поколениями. По улице мимо меня идет стайка мальчишек, не более 12 лет. С увлечением общаются матом... И ведь не иначе, как отрицательным примером это не приобретается. Впрочем, согласна, в этом ничего удивительного нет, такова сейчас жизнь. Ведь раньше это не было нормой, по крайней мере масштабы были другие, и за мат можно было схлопотать... Я слышала теорию (это была статья, там шла речь о парне из очень хорошей семьи - заядлом матерщиннике), согласно которой потребность изъясняться так похожа на род зависимости. Возможно...

Додано (06-Серп-2009, 10:41)
---------------------------------------------

Quote (grigori37)
Ви пишете гірку правду. Стідно за людей. Але я не бачу як можна виправити мову людей? Культурою, але ж вони тягнуться до іншої "культури". Напевне було б кращим замінити мову, наприклад, на англійську.

Вилікувати їх, давши нормальну країну, яку в них відібрали?.... Але про таку можливість поки що хіба що фантастичні романи можна писати. dry

Сообщение отредактировал Велецька - Четвер, 06-Серп-2009, 11:42

tolik286Дата: П'ятниця, 07-Серп-2009, 10:56 | Сообщение # 5
Генерал-лейтенант
Награды: 3
Quote (Велецька)
Вилікувати їх, давши нормальну країну, яку в них відібрали?

Шось я не зрозумів яку країну в них відібрали? Совецький союз, чи шо?
Матюхливість підлітків залежить від ближнього середовища в якому вони виховуються а, не від президента та назви країни.

mikhailДата: П'ятниця, 07-Серп-2009, 12:06 | Сообщение # 6
Полковник
Шось я не зрозумів яку країну в них відібрали? Совецький союз, чи шо?
В СРСР за матюк давали 15 діб,і штраф 50крб, а зараз з кожного вікна, з кожного телеканалу почуєш ще й не таке. Так хто ж повинен за це відповідати?

911

YanushevichДата: П'ятниця, 07-Серп-2009, 19:55 | Сообщение # 7
Генерал-полковник
Quote (mikhail)
В СРСР за матюк давали 15 діб,і штраф 50крб

Я прожил бОльшую часть своей жизни при совке, но о таком не слышал. Матерились на всю Ивановскую. Правда, тогда не матерились девочки (во вскяком случае, публично или в присутствии молодых людей).

Это кто такие сказки о СССР придумывает и рассказывает? Всё нынешнее бескультурье - результат отрицательной селекции народа в течение 70 лет советской власти.

Уважаемые хохлы! Разорвите с советско-совковым прошлым и перестаньте сосать русскую сиську!

mikhailДата: Субота, 08-Серп-2009, 13:27 | Сообщение # 8
Полковник
Yanushevich,
Это кто такие сказки о СССР придумывает и рассказывает?
Я росказываю,потому как сам получил 8 суток за посылание по (матери)

911

tolik286Дата: Субота, 08-Серп-2009, 17:47 | Сообщение # 9
Генерал-лейтенант
Quote (mikhail)
Я росказываю,потому как сам получил 8 суток за посылание по (матери)

Ну, да, це тіпа, жінка йшла, послизнулась, падаючи головою вдарилась об твій кулак а, ти від болю заматюхався от посадили на 8 діб за матюк.

grigori37Дата: Неділля, 09-Серп-2009, 13:12 | Сообщение # 10
Генерал-лейтенант
Награды: 2
Напевне, найсильніше впливаєт на мову людей, на її чистоту та інші якісні характеристики, література. Звичайно та, що орієнтована на людей прогресующих, тобто та, що стимулює еволюуію позитивного напрямку, а не зове в печери. Деякі твори стають знаковими, для свого часу, на них виховуються покоління, молодь сприймає мову та поведінку їх героїв. Наприклад, Гаррі Поттер, англічанки Дж. К. Поуліч. Зараз молодь США та деяких країн Європи в захваті від книг Стефані Майєр. Ті хто піддається впливу її книг змінюють стиль свого життя, матюки лишаьться за бортом, стають нетортібною грязюкою. Але треба щоб діти читали такі книги. А якщо читати не вміють або ліняться, то хочби дивилися кіно поставлені по таким книгам.
Пане Янушевич, може ви можете щось розповісти про задрудненість англійської та французьських мов? то зробіть це будь ласка.

Radcenko

YanushevichДата: Неділля, 09-Серп-2009, 22:30 | Сообщение # 11
Генерал-полковник
Quote (grigori37)
Напевне, найсильніше впливаєт на мову людей, на її чистоту та інші якісні характеристики, література.

Ув. grigori37, мы оказались в совершенно новой, чужой нам эпохе, где ничего не читают. Сейчас подрастает поколение молодых людей, чьи родители ничего не читали. Происходит дебилизация значительной части населения. На Западе это не так выражено, т.к. там есть огромный, накопленный веками культурный потенциал.

Quote (grigori37)
Пане Янушевич, може ви можете щось розповісти про забрудненість англійської та французьських мов? то зробіть це будь ласка.

В Германии основное ругательство - Scheisse (говно). Если англичанин спотыкнется, то весьма вероятно, что он произнесет shit! (говно). Правда, в Англии мне однажды удалось услышать на улице и слово "fuck". Оно бывает написано на стенах. Во Франции есть два безобидных слова, часто произносимых - merde! (говно) и putaine! (путана, потаскуха, литературное слово, гораздо мягче русского "блядь"). Все эти слова не являются чересчур ненормативными. И конечно же, в этих странах нет "языка мата", нет матерных слов-связок, нет того, чтобы люди мыслили на матерном языке. Человек, мыслящий на матерном языке, ничего конструктивного никогда не создаст.

Додано (09-Серп-2009, 21:30)
В тему:
Пост-радянська корпоративна культура
http://wlodek.livejournal.com/213048.html

БабайДата: П'ятниця, 14-Серп-2009, 15:45 | Сообщение # 12
Генераліссімус
Quote (Yanushevich)
Сейчас подрастает поколение молодых людей, чьи родители ничего не читали. Происходит дебилизация значительной части населения.

Цілковита правда. Багато хто з молоді як в Україні, так і в Росії вважають що книги - це зло ...
То ж про яку культуру може йти мова ?
Про який словарний запас в молоді можна говорити ?
Сто процентні Еллочки Щукіни, по Ільфу і Петрову.

Словник Вільяма Шекспіра за підрахунком дослідників становить дванадцять тисяч слів. Словник негра з людоїдського племені "Мумбо-Юмбо" становить триста слів.
Еллочка Щукіна легко і вільно обходилася тридцятьма.

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.

РК-86Дата: П'ятниця, 16-Жов-2009, 02:14 | Сообщение # 13
Генераліссімус
Велецька, Yanushevich, Бабай, Тема открыта на ТЕМУ. Не будем мерять продолжительность сроков административного ареста. Или сред нас есть серьёзный человек, который был действительно был дессидентом?
О культуре языка и общения можно спорить.
Ну есть фразы, предложения, которые не в состоянии передать смысловую, эмоциональную, фонографическую, экспотенциальную , возможно? Давайте придумаем? А есть верительные грамоты?.

Додано (16-Жов-2009, 01:14)
Ненормативная лексика, как явление есть, есть и ответственность. Были, есть и будут нормы культуры, нравственности, этикета. Но как явление, часть речевого, письменного и, чего греха таить, "про себя"... По большому счету - неотсоединяемая часть. Когда, где, сколько и с кем - показатель культуры употребления. У mikhail - измеряно... И, судя по сообщению, оценено.

Я не боюсь умереть. Просто противно присутсвовать при этом...

БабайДата: Вівторок, 07-Гр-2010, 17:14 | Сообщение # 14
Генераліссімус
Мат - це єдина можливість гармонійно перейти від
"Вибачте, я не навмисне " влсне до самої бійки.

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.

Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » Мат-перемат... (... суть "глас народа"?)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2016