ЛохвицяП'ятниця, 24-Лис-2017, 16:18
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 5 з 37«12345673637»
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers 
Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » мова і язык (Свои версии)
мова і язык
БабайДата: Четвер, 12-Лют-2009, 16:08 | Сообщение # 61
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 3895
Награды: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
Quote (Lolik)
Скільки забобонів викоренили, а розуму все немає і нема.

А Вам ніколи не спадало на думку, що в багатьох забобонах є зерно істини ?
Люди на протязі тисячів років помічали законмірності, та намагалися їх систематизувати.


Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.
 
LolikДата: П'ятниця, 13-Лют-2009, 15:12 | Сообщение # 62
Генерал-майор
Группа: Пользователи
Сообщений: 384
Награды: 0
Репутация: 1
Статус: Offline
Одним з найбільш розповсюджених й найбільш доступних способів зазирання наперед у вир майбутніх подій хибно вважаються гороскопи – астрологічні прогнози, які складаються окремо на кожен знак зодіаку. Також у певній мірі передбачити майбутній перебіг подій намагаються, дотримуючись забобон – своєрідних передвісників близького майбутнього.
Забобони у ряді випадків дійсно передвіщають ті чи інші визначені події, оскільки ґрунтуються на досвіді, і, будучи своєрідними ланцюгами у причинно – наслідковому зв’язку подій, дійсно можуть у низці випадків вказувати на наступні ланки причинно – наслідкового зв’язку подій.

Забобони річ досить поширена і кумедна...

от я знаю, що:
треба сидіти на дорогу...
не йти далі, як чорний кіт дорогу перейшов
не крутитись голою перед дзеркалом, бо любити не будуть
розсипати сіль - це на сварку
пятниця тринадцяте, звичайно
не виносити сміття перед довгою поїздкою

я особливо в це не вірю... я взагалі скептично ставлюсь до таких речей, але думаю одне-два - правда. Це ж народ віками складав...


Життя - гра.
Задумана хреново, але графіка - шалена!
 
tolik286Дата: П'ятниця, 13-Лют-2009, 15:30 | Сообщение # 63
Генерал-лейтенант
Группа: Пользователи
Сообщений: 648
Награды: 3
Репутация: 5
Статус: Offline
Quote (Lolik)
треба сидіти на дорогу...

Корисний "забобон", треба присісти перед дорогою щоб згадати, що забув узяти з собою в дорогу.
 
LolikДата: П'ятниця, 13-Лют-2009, 15:40 | Сообщение # 64
Генерал-майор
Группа: Пользователи
Сообщений: 384
Награды: 0
Репутация: 1
Статус: Offline
Прикмети, повір'я і марновірства оточують людину з народження і до смерті. У всіх народів світу існує безліч прикмет, деякі з них спільні для багатьох країн. Слов'янські народи залишаються вельми марновірними. На всі випадки і явища життя є свої прикмети. Наші предки надавали величезне значення явищам світу, примічали всі події і на цій основі зростали прикмети і повір'я. Протягом багатьох тисячоліть наш народ додавав в свій список нові прикмети, запозичував їх у сусідніх народів. І до сучасного моменту весь список слов'янських прикмет став величезний. І природно хотілося б розібратися, яка прикмета несе в собі значення, а яка є марновірством. Отож надаю на розсуд шановного товариства деякі повір’я та прикмети з їх сучасним тлумаченням що до їх правильності (оригінал даних матеріалу знаходиться на сайті "Язичєство славян. Енциклопедія словянской релігії" російською мовою. Переклад здійснив я

Вагітній перед пологами стригти волосся не можна: дитина може народитися мертвою - Вважалося, що саме у волоссі прихована життєва сила людини. З волоссям пов'язано велике число заборон: їх не можна, вичесавши, кидати на вітер; стригти, мити і розчісувати волосся дозволялося тільки в певні, строго обумовлені дні. Дитину до року категорично не рекомендувалося навіть
причісувати - не тільки стригти. Розлучитися з волоссям - зменшити свої життєві сили, укоротити своє життя або, найменше, позбавити себе достатку. В деяких місцях вважається, що якщо дитину до семирічного віку стрижуть, то йому "розум вистригають". З волоссям пов'язані і всі основні обряди: весілля (коса нареченої), поховання (розпускання волосся вдовою) і т.д. Волосся сприймалося як частина людини, здатна його "замістити". Тобто, маючи при собі чиєсь волосся, можна впливати на цю людину. Тому нерідко матері носять на грудях в особливому медальйоні локони своїх дітей, рівно як і кохані - волосся своїх половин. Ефектом "заміщення" пояснюється і віра в те, що будь-який чаклун, маючи волосся людини, зможе нашкодити йому. Тому не рекомендується обстрижене волосся залишати на вигляді (що, до речі, і для чистоти добре). Що стосується заборони стригти волосся вагітної, то він може йти своїми коренями в глибоку старовину, коли волосся частково рятувало від холоду.

Не можна замальовувати вигляд вагітної (а значить, і фотографуватися): дитина може мертвою народитися. - Це марновірство навряд чи має під собою реальні підстави. З'явилося воно, найімовірніше, під впливом "ефекту двійників": мовляв, якщо дитина відображена ще до народження, значить, її розвиток зупинився, як на портреті (на знімку).

Вагітна не повинна нічого шити, різати і латати, особливо під час Святок, а то у дитини або "родинка" на щоці буде, або йому шлях в цей світ буде "зашитий". - Як бачимо, йдеться про гострі предмети - ножі, ножиці, голки. Якщо, не дай Бог, вагітна уколеться або поранить себе, вона, природно, переживе почуття переляку і страху, а це позначається на стані дитини. Не виключений і зв'язок між шкірою матері і шкірою плоду.

Додано (13-Лют-2009, 14:40)
---------------------------------------------
Не треба підкидати дитини після заходу сонця: вона погано спатиме. - Логічне спостереження, оскільки дитину, що розігралася, не укласти, а захід сонця і час відходу дітей до сну стоять майже поряд. Батьки, як правило, самі ще молоді і жваві, і ця прикмета - їм в повчання.

Не можна хлопцеві на порозі сидіти - ніхто за нього заміж не піде. - З містичної точки зору це повір'я пояснюється так само, як і інші, пов'язані з порогом. Поріг - місце сакральне, символізуюче розмежування світів. Під ним нехрещених немовлят ховали. Він - границя між будинком і зовнішнім світом. В той же час поріг - несприятливе для здоров'я місце: тут легко і простудитися. Із всіх цих причин ні вітати один одного через поріг, ні стояти на ньому не можна (наречену
через поріг переносять, щоб вона на нього не наступила).

Скільки зморшок між бровами, стільки разів одружуватися (або заміж виходити). - Швидше за все, прикмета носить жартівливий характер, застерігаючи від похмурого нахмурення брів. Але фізіономісти можуть пояснити її по-іншому: стародавня наука про особу грунтується на своїх спостереженнях.

Не свисти в будинку - грошей не буде. Не можна свистіти в будинку, а то він спустіє - До свисту в народі взагалі відношення негативне. Свист - забава ледарів. До того ж, різко свиснувши, можна налякати дитину, вагітну жінку, так що ця забава і небезпечна. А містично це асоціюється з свистом вітру, який може понести з дому гроші, добро. Але ближче всього в даному випадку побутове
пояснення: хіба може подобатися всій решті домочадців, коли один з них постійно насвистує? Ось і дають вони йому зрозуміти: свистітимеш - на всіх нещастя накличеш, у тому числі і на самого себе.

Вітатися і прощатися на порозі - до сварки - Значення цього повір'я сходить до особливої ролі порогу в будинку (як і печі) - містичної межі між зовнішнім світом і житлом (про що ми вже говорили). Але і побутове значення достатньо ясне: негоже починати вітання, ще не запросивши людину ввійти, або продовжувати розмову, коли гість вже йде. Тобто йдеться про правила пристойності, ввічливості.

Не починай будувати будинок на старості літ, а то швидше помреш - Є і інший варіант цього повір'я: купувати новий одяг на старості літ - до смерті. Багато хто, на жаль, вірить в це і позбавляє себе маленьких людських радощів. Хоча, якщо вдуматися, в основі повір'я - всього лише звичайний закон: на старості літ не знаєш, чи добудуєш ти будинок, чи довго тобі носити новий одяг.

Їсти з тріснутого, розбитого посуду - до нещастя, до "тріснутого життя". - Розбитий посуд завжди символізував збитковість, нещастя - за винятком тих випадків, коли його били навмисно (наприклад, на весіллі). Суть цієї прикмети в психологічному плані така: тріснутий посуд тримає господиню в напрузі, примушує згадувати про ситуацію, в якій її зіпсували. Природно, що це лише додає засмучень. Але ще важливіше інше: посудина з тріщиною може розбитися у будь-який момент - і ви можете обшпаритись кип'ятком, супом і т.п.

Витиратися удвох одним рушником - незабаром посваритися. - В основі - заборона на використовування однієї і тієї ж речі двома людьми. Не можна від одного шматка удвох відкушувати (за винятком чоловіка і дружини); не можна пити з одного стакана. Цьому ж присвячено немало прислів'їв (наприклад, про двох ведмедів, які в одній барлозі не уживаються). Причина - в неподільності особового простору, того, що близько стикається з людиною і немов би приймає на
себе частину його енергії, духу, думок. З побутової точки зору йдеться, звичайно, про дотримання елементарних гігієнічних правил.

Перед дальньою дорогою треба сісти і помовчати. Це - до вдалого шляху. - Цілком логічно, тому що саме в ці хвилини людина ще раз інтенсивно прокручує в голові: чи все вона узяла з собою? Чи не забув документи, квиток, ключі? Чи в порядку залишив будинок - воду, газ, світло? А мовчання допомагає зосередитися.

Якщо хворому в маренні увижається дорога - значить, він скоро помре. - Безумовно, суть прикмети заснована на простій асоціації дороги і "останнього шляху", про який думає або який передчуває хворий.

Не взнаєш знайомої людини - бути йому багатою. - Це повір'я відноситься до числа так званих "обманних". Одуритися при зустрічі знайомого -значить
символічно зустріти не одного, а немов би двох, і тому подвоїти його багатство.

Ось ще кілька "обманних" повір’їв:
Коли хотіли, щоб уродився багатий льон, сіяли його голяка: хай льон бачить, що сіячій навіть одягнутися ні в що, і тому він добре уродиться. Зернові сіяли голодними: хай жито і пшениця знають, що селянину їсти дуже хочеться, і тому зглянуться


Життя - гра.
Задумана хреново, але графіка - шалена!
 
aboubyrДата: Неділля, 15-Лют-2009, 18:45 | Сообщение # 65
Генерал-майор
Группа: Пользователи
Сообщений: 395
Награды: 3
Репутация: 4
Статус: Offline
Наші місцеві расейсько-мовні напевно погано знають історію України. Україну загарбували фізично не турки ,вони були умніші лише керували, а для нищення українського генофонду використовували вояків -яничар. Аналогічно діє і ідеологія росіян - товчуть Україну мовними яничарами. І з боку потирають руки ,спостерігаючи ,як "хохли" чубляться.
"По янычарам даю справку. Это были (согласно Загребельного) украинские мальчики, которых турки брали как военную добычу и отдавали в специальные школы, или как это тогда называлось, чтобы воспитывать из них военных на манер современного спецназа. Предварительно, конечно, из них вытравливали всякую память об их исторической родине, они становились людьми, не помнящими родства. Хотя, если это происходило в достаточно раннем возрасте, для них это вряд ли было психологической травмой. Это была травма для государственных деятелей, которые из такого факта раздували кадило ненависти к турецким "загарбникам". Эти же методы использовались наверняка и в более ранние времена, но об этом мы ничего не знаем. Такие же методы использовались в двадцатом веке как СССР, так и фашистской Германией. Достаточно вспомнить о судьбе детей восставшей Испании в советских детдомах и прочесть книгу "Фабрика смерти" (очень сильная книга, читать только человеку с крепкими нервами). "


Листопад
"... в каждом из нас живут ангел и демон,и голоса их порй неразличимы".
"Ангел же заставляет нас размышлять о наших поступках, и ему иногда нужны чьи-нибудь уста,чтобы высказатся."
 
БабайДата: Неділля, 15-Лют-2009, 19:13 | Сообщение # 66
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 3895
Награды: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
Пане aboubyr, дозвольте з Вами погодитися.
Найбільше про російську мову кричать не росіяни,
А саме наші, українці. Оце й викликає найбільше здивування .
Я не проти російської мови, та вважаю, що державна має бути одна, українська.
Хоча тут теж перегиби, як завжди.
Я не розумію, навіщо переводити фільи й передачі з однієї зрозумілої мови на другу зрозумілу мову.
Кому з того користь ?


Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.
 
aboubyrДата: Неділля, 15-Лют-2009, 19:31 | Сообщение # 67
Генерал-майор
Группа: Пользователи
Сообщений: 395
Награды: 3
Репутация: 4
Статус: Offline
Чим більшою кількістю мов ми володіємо тим ми стаємо на стільки духовно багачими.А рідна мова-Душа нашого етносу.

Листопад
"... в каждом из нас живут ангел и демон,и голоса их порй неразличимы".
"Ангел же заставляет нас размышлять о наших поступках, и ему иногда нужны чьи-нибудь уста,чтобы высказатся."
 
БабайДата: Неділля, 15-Лют-2009, 19:46 | Сообщение # 68
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 3895
Награды: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
Так, знання ще однієї мови ще нікого не збіднило, ні духовно ні фінансово.
А от збагатити духовно - може ...


Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.
 
LolikДата: Вівторок, 17-Лют-2009, 12:05 | Сообщение # 69
Генерал-майор
Группа: Пользователи
Сообщений: 384
Награды: 0
Репутация: 1
Статус: Offline
І встане Україна з своєї могили і знову озоветься до всіх братів своїх Слов'ян, і почують крик її, і встане Слов'янщина, і не позастанеться ні царя, ні царевича, ні царівни, ні князя, ні графа, ні герцога, ні сіятельства, ні превосходительства, ні пана, ні боярина, ні кріпака, ні холопа — ні в Московщині, ні в Польщі, ні в Україні, ні в Чехії, ні у Хорутан, ні у Сербів, ні у Болгар.
Микола КОСТОМАРОВ
"Книги битія українського народу", 1846

а це так для цікавих: http://a-ingwar.blogspot.com/2008/03/blog-post_14.html


Життя - гра.
Задумана хреново, але графіка - шалена!
 
tolik286Дата: Четвер, 19-Лют-2009, 21:01 | Сообщение # 70
Генерал-лейтенант
Группа: Пользователи
Сообщений: 648
Награды: 3
Репутация: 5
Статус: Offline
Quote (Бабай)
Пане aboubyr, дозвольте з Вами погодитися. Найбільше про російську мову кричать не росіяни, А саме наші, українці. Оце й викликає найбільше здивування .

Ну так aboubyr, про це й казав.
Цікаво що приїзжає в гості корінний кївлянин і шпаре чисто на українській мові, а наші земляки після навчання в києві говорят по русски и не могут вспомнить сельскую мову.
 
LolikДата: Четвер, 19-Лют-2009, 22:00 | Сообщение # 71
Генерал-майор
Группа: Пользователи
Сообщений: 384
Награды: 0
Репутация: 1
Статус: Offline
Quote (tolik286)
Цікаво що приїзжає в гості корінний кївлянин і шпаре чисто на українській мові, а наші земляки після навчання в києві говорят по русски и не могут вспомнить сельскую мову.

Бачив я тих "києвлянінів" вдома шпарат по російськи аж поли завертаються


Життя - гра.
Задумана хреново, але графіка - шалена!
 
БабайДата: П'ятниця, 20-Лют-2009, 11:39 | Сообщение # 72
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 3895
Награды: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
Народ, корінні київляни прекрасно говорять українською мовою.
А приїжджі селяни (аїх там більшість) гаварят па расейські.
Бо думають, що це так "по модньому".
І в результаті стають "такі вумні - аж страшно".


Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.
 
LolikДата: Субота, 21-Лют-2009, 10:01 | Сообщение # 73
Генерал-майор
Группа: Пользователи
Сообщений: 384
Награды: 0
Репутация: 1
Статус: Offline
слухайте "чистокровні" українці я тут сайт найшов http://aeterna.ru/test.php?link=tests:22381
попробуйте себе а тоді напишете як ви знаєте українську мову biggrin

Додано (21-Лют-2009, 09:01)
---------------------------------------------
а якщо серьозно то пропоную http://narodna.pravda.com.ua/politics/472ecd2fbe50a/


Життя - гра.
Задумана хреново, але графіка - шалена!
 
БабайДата: Субота, 21-Лют-2009, 11:35 | Сообщение # 74
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 3895
Награды: 5
Репутация: 1
Статус: Offline
Ось результат тесту :
А тепер увага. Результати! Молодець. Ти знаєш україньску мову!
Ну і що далі ?

А стосовно другого посилання, цікаво було б почитати коментар пана Янушкевича.
Він же лінгвіст.

І головне, пане Lolik, Вас же просили, робіть посилання АКТИВНИМИ !


Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.
 
LolikДата: Неділля, 22-Лют-2009, 10:39 | Сообщение # 75
Генерал-майор
Группа: Пользователи
Сообщений: 384
Награды: 0
Репутация: 1
Статус: Offline
Мужжжикки! Вы меня только до кабины дотащите, а дальше я сам за баранку держаться буду!

А на москалiв не вважайте, нехай вони собi пишуть по-своєму, а ми по-своєму. У ïх народ i слово, i у нас народ i слово. А чиє краще, нехай судять люди.

даю ссилку


Життя - гра.
Задумана хреново, але графіка - шалена!
 
Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » мова і язык (Свои версии)
Сторінка 5 з 37«12345673637»
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2017