ЛохвицяНеділля, 17-Гр-2017, 12:44
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 26 з 37«1224252627283637»
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers 
Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » мова і язык (Свои версии)
мова і язык
ObersДата: Середа, 06-Бер-2013, 18:31 | Сообщение # 376
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 2907
Награды: 10
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата (рус)
В інтернеті багато інформації як негативної так і позитивної. Однак із його книг також можна дещо почерпнути. книга Росія в кривих дзеркалах, наприклад, заборонена в Росії.


Рус, я про інше - чому ви вирішили для себе, що він авторитетна людина, а не звичайнісінький пройдисвіт?

Цитата (рус)
...І повірте на форумах із росіянами я відстоюю українську мову, але межу для себе з приводу більшовартості не переступаю...
Не переступаєте таким чином?Чи таким відстоюєте???

angry


 
ObersДата: Середа, 06-Бер-2013, 19:11 | Сообщение # 377
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 2907
Награды: 10
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата (рус)
Ці процеси є і в Росії. Є в Ютюбі фільм про те що українську мову видумали на початку 20-го століття Австрійці. Це не правильно, я вважаю.

Ну хоч у цьому ми з Вами не згодні з Лєвашовим та йому подібними. winkАвстрійский генштаб. Тот самий.

З.Ы. Душа поётна русском языке (без украинских субтитров).
З.Ы.Ы. Конкретная роль отдельных лиц на фотографии, к сожалению осталась невыясненой, так что если есть сведения, милости просим их обнародовать.
З.Ы.Ы.Ы. Прошу обратить внимание на дату и место съемки фотографии, коийи явно свидетельствует о подлиннойсти оной (фотографии).


biggrin
Прикрепления: 2838556.jpg(160Kb)


 
русДата: Четвер, 07-Бер-2013, 13:22 | Сообщение # 378
Генерал-лейтенант
Группа: Модераторы
Сообщений: 716
Награды: 1
Репутация: 5
Статус: Offline
Крім цих висказувань є досить цікаві, на мій погляд,  книжки. З приводу його погляду на українську мову то я іншої думки. Хоча він сам народився в Харкові.
 
ObersДата: Четвер, 07-Бер-2013, 17:24 | Сообщение # 379
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 2907
Награды: 10
Репутация: 5
Статус: Offline
Цитата (рус)
Крім цих висказувань є досить цікаві, на мій погляд,  книжки.

Уявляю що він там понаписував...  wacko


 
русДата: Четвер, 07-Бер-2013, 18:53 | Сообщение # 380
Генерал-лейтенант
Группа: Модераторы
Сообщений: 716
Награды: 1
Репутация: 5
Статус: Offline
Уявляти то мабуть можна, а краще почитати хочаб Россию в кривых зеркалах. Не дарма її в Росії офіційно заборонили. Демократія.
 
ObersДата: Четвер, 14-Бер-2013, 00:22 | Сообщение # 381
Генераліссімус
Группа: Модераторы
Сообщений: 2907
Награды: 10
Репутация: 5
Статус: Offline
 • Орися Демська-Кульчицька 
 • Реєстр репресованих слів

 •  
  ObersДата: Неділля, 17-Бер-2013, 11:49 | Сообщение # 382
  Генераліссімус
  Группа: Модераторы
  Сообщений: 2907
  Награды: 10
  Репутация: 5
  Статус: Offline


  Карта англійських дослідників Роберта Макрама, Вільяма Крена і Роберта Макнійлау
  з книжки «The Story of English», на якій схематично зображено поширення
  індоєвропейських мов від Середньої Наддніпрянщини.
  Прикрепления: 1715356.jpg(144Kb)


   
  ObersДата: Неділля, 17-Бер-2013, 17:42 | Сообщение # 383
  Генераліссімус
  Группа: Модераторы
  Сообщений: 2907
  Награды: 10
  Репутация: 5
  Статус: Offline
  [ПЕРЕДМОВА ДО НЕЗДІЙСНЕНОГО ВИДАННЯ «КОБЗАРЯ»]
  Воскреснем ли когда от чужевластья мод?
  Чтоб умный, добрый наш народ
  Хотя по языку нас не считал за немцев
  .
  А. Грибоедов


  Випускаю оце в люде другого «Кобзаря» свого, а щоб не з порожніми торбами, то наділяю його предисловієм.

  До вас слово моє, о братія моя українськая возлюбленная.

  Великая туга осіла мою душу. Чую, а іноді і читаю: ляхи дрюкують, чехи, серби, болгаре, чорногори, москалі — всі дрюкують, а в нас анітелень, неначе всім заціпило. Чого се ви так, братія моя? Може, злякались нашествія іноплеменних журналістів? Не бійтесь, собака лає, а вітер несе. Вони кричать, чом ми по-московській не пишемо? А чом москалі самі нічого не пишуть по-своєму, а тілько переводять, та й то чорт зна по якому. Натовкмачать якихсь індивідуалізмів тощо, так що аж язик отерпне, поки вимовиш. Кричать о братстві, а гризуться, мов скажені собаки. Кричать о единой славянской литературе, а не хотять і заглянуть, що робиться у слов’ян!

  Чи розібрали вони хоч одну книжку польську, чеську, сербську або хоч і нашу? Бо і ми таки, слава Богу, не німці! Не розібрали. Чом? Тим, що не тямлять. Наша книжка як попадеться у їх руки, то вони аж репетую[ть] та хвалять те, що найпоганше. А наші патріоти-хуторяни й собі за ними. Преочаровательно в чарах тих ось що: жиди, шинки, свині і п’яні баби. Може, це по їх утонченной натурі і справді добре. А на наші мужицькі очі, то дуже погано. Воно й то правда, що і ми самі тут трохи винні. Бо ми не бачили нашого народу — так, як його Бог сотворив. У шинку і наш, і москаль, і навіть німець — всі похожі на свиню, а на [па]нщині, то ще поганше. У хату прийти до його або до себе покликать по-братерській не можна, не можна, бо він злякається, та, може, ще й те, що він пізнає дурня у жупані. 

  Прочитали собі по складах «Енеїду» та потинялись коло шинку, та й думають, що от коли вже ми розпізнали своїх мужиків. Е ні, братики, прочитайте ви думи, пісні, послухайте, як вони співають, як вони говорять меж собою шапок не скидаючи, або на дружньому бенкеті як вони згадують старовину і як вони плачуть, неначе справді в турецькій неволі або у польського магнатства кайдани волочать, — то тойді і скажете, що «Енеїда» добра, а все-таки сміховина на московський шталт.

  Отак-то, братія моя возлюбленная. Щоб знать людей, то треба пожить з ними. А щоб їх списувать, то треба самому стать чоловіком, а не марнотрателем чорнила і паперу. Отойді пишіть і дрюкуйте, і труд ваш буде трудом чесним.

  А на москалів не вважайте, нехай вони собі пишуть по-своєму, а ми по-своєму. У їх народ і слово, і у нас народ і слово. А чиє краще, нехай судять люди. Вони здаються на Гоголя, що він пише не по-своєму, а по-московському, або на Вальтер Скотта, що й той не по-своєму писав. Гоголь виріс в Ніжині, а не в Малоросії — і свого язика не знає; а В[альтер] С[котт] в Эдемборге, а не в Шотландії — а може, і ще було що-небудь, що вони себе одцурались. Не знаю. А Борнц усе-таки поет народний і великий. І наш Сковорода таким би був, якби його не збила з пливу латинь, а потім московщина.

  Покойний Основ’яненко дуже добре приглядався на народ, та не прислухався до язика, бо, може, його не чув у колисці од матері, а Г[улак]-Артемовський хоть і чув, так забув, бо в пани постригся. Горе нам! Безуміє нас обуяло отим мерзенним і богупротивним панством. Нехай би вже оті Кирпи-гнучкошиєнкисутяги — їх Бог, за тяжкіє гріхи наші, ще до зачатія во утробі матерній, осудив киснуть і гнить в чорнилах, а то мужі мудрі, учені. Проміняли свою добру рідну матір — на п’яницю непотребную, а в придаток ще і -въдодали.

  Чому В. С. Карадж[ич], Шафар[ик] і іниє не постриглись у німці (їм би зручніше було), а остались слов’янами, щирими синами матерей своїх, і славу добрую стяжали? Горе нам! Но, братія, не вдавайтесь в тугу, а молітесь Богу і работайте разумно, во ім’я матері нашої України безталанної. Амінь.

  А щоб ви знали, що труд ваш не мимо іде — і щоб не дуже чванилась московская братія своєю Ростопчиною — то от вам «Свяченая вода»; написано панночкою, та ще й хорошою, тілько не скажу якою, бо воно ще молоде, боязливе.

  А переверніть пудові журнали та пошукайте, чи нема там чого-небудь такого, як «С[вяченая] в[ода]», — і не турбуйтесь, бо, єй-богу, не найдете.

  Седнев.
  1847, марта 8.


   
  русДата: Середа, 20-Бер-2013, 13:35 | Сообщение # 384
  Генерал-лейтенант
  Группа: Модераторы
  Сообщений: 716
  Награды: 1
  Репутация: 5
  Статус: Offline
  Цитата (Obers)
  Карта англійських дослідників Роберта Макрама, Вільяма Крена і Роберта Макнійлау з книжки «The Story of English», на якій схематично зображено поширення індоєвропейських мов від Середньої Наддніпрянщини.
  Згоден з поширенням, однак це поширення для якого віку, якщо той вік брати стартовим. Навіть по стрілках видно розповсюдження мови Антів (української мови) на територію Європи із таянням льодовика оскільки Європа під льодом була довше ніж територія України.
   
  русДата: Середа, 20-Бер-2013, 13:37 | Сообщение # 385
  Генерал-лейтенант
  Группа: Модераторы
  Сообщений: 716
  Награды: 1
  Репутация: 5
  Статус: Offline
  І не просто поширення мови Антів а й переселення людей на вільну від льоду сушу
   
  ObersДата: Вівторок, 09-Кв-2013, 11:17 | Сообщение # 386
  Генераліссімус
  Группа: Модераторы
  Сообщений: 2907
  Награды: 10
  Репутация: 5
  Статус: Offline


  Коли ж виникла українська мова?

  Нині багато хто покликається на працю польського мовознавця, викладача Одеської гімназії в кінці минулого століття Михайла Красуського “Древность малороссийского языка”, опубліковану в Одесі у 1880 р., а в наш час передруковану в часописі “Індо-Європа” і в перекладі українською мовою — в “Дніпрі” (1991 р., № 10), у якій автор заявляє про те, що “малоросійська мова не тільки старша від так званої старослов`янської, але й від санскриту, грецької, латинської та інших мов”. Подібні твердження часто трапляються і в статтях та монографіях сучасних авторів.

  Проте спроби відсунути період появи українців і української мови в далеке минуле — аж до нашої ери — породжує безліч питань: де саме жили стародавні українці і чому вони не залишили жодних археологічних комплексів своєї культури, наявних в усіх інших стародавніх народів?

  Отже, історію українців та української мови поза часом і простором і поза історією слов`янства взагалі — це значить відриватися від наукового грунту й літати в хмарах мрій і фантазій
  ...

  ...Цей процес у південно-західних протоукраїнських говорах завершився в першій половині ХІ ст. У протоукраїнських північних говорах — протягом першої половини ХІІ ст., а в проторосійських говорах — лише в кінці ХІІІ ст.

  Формування української мови, як і інших східнослов`янських, почалося від праслов`янського періоду і розтягнулося на декілька століть. проте процес становлення східнослов`янських мов не був синхронним. Найраніше він розпочася з української мови через те, що майже вся територія нинішньої України була частиною прабатьківщини слов`ян, а інші східнослов`янські регіони в той час ще були заселені неслов`янськими племенами — балтами та фінно-уграми.

  Отже, рубіж ХІ—ХІІ ст. можна умовно визнати початком самостійної історії української мови як мови українського народу.

  Григорій Півторак. Коли ж виникла українська мова / Історія української мови (Хрестоматія). — К.: Либідь, 1996. — С. 270-279.
  Прикрепления: 7681397.gif(106Kb)


   
  aaaaДата: Вівторок, 09-Кв-2013, 13:52 | Сообщение # 387
  Генерал-лейтенант
  Группа: Пользователи
  Сообщений: 569
  Награды: 4
  Репутация: 1
  Статус: Offline
  icecream music v

  "... в каждом из нас живут ангел и демон,и голоса их порй неразличимы".
  "Ангел же заставляет нас размышлять о наших поступках, и ему иногда нужны чьи-нибудь уста,чтобы высказатся."
   
  ObersДата: Вівторок, 09-Кв-2013, 15:00 | Сообщение # 388
  Генераліссімус
  Группа: Модераторы
  Сообщений: 2907
  Награды: 10
  Репутация: 5
  Статус: Offline
  Наша мова бере початок із сивої давнини. Її історія – тернистий шлях боротьби за виживання.

  Українська мова зародилася ще в часи далекої історії, багато пережила, багато бачила. Витримала всі заборони: ні Валуєвський циркуляр, ні Ємський указ, ні подавлення з боку влади не змогли зломити наше слово. Бо українська мова – це перше слово немовляти, це материнська пісня, це батьківська порада, бабусина колискова.

  Велична наша мова і мелодійна. Щоб описати людську душу чи пейзаж, материнську любов чи бойові подвиги, до української мови зверталося багато поетів і письменників. Бо багато можна висловити за допомогою слова: сумніви, надії, сподівання. Український народ творив свою мову впродовж століть.

  Українська мова – це дивосвіт, планета, на якій живе величезна кількість слів, виплеканих народом. Проходить час, минають століття, а слово живе і житиме.

  Наше майбутнє залежить  і від мови, адже вона – наш символ, як і гімн, і герб, і прапор, і червона калина в лузі. Якою побачать нашу націю інші народи, залежить від самих українців. Ми хочемо бути багатомовними та освіченими, хочемо, щоб про нас знав увесь світ. Для цього ми маємо ставитися до рідної мови,  як до найсвятішого скарбу нашої нації.
  Лариса Обща, студентка третього курсу
  Лохвицький технологічний технікум Полтавської державної аграрної академії


  smile
  Прикрепления: 6151387.gif(22Kb)


   
  ObersДата: Вівторок, 09-Кв-2013, 15:22 | Сообщение # 389
  Генераліссімус
  Группа: Модераторы
  Сообщений: 2907
  Награды: 10
  Репутация: 5
  Статус: Offline
  Цитата (aaaa)  biggrin


   
  ObersДата: Вівторок, 09-Кв-2013, 17:24 | Сообщение # 390
  Генераліссімус
  Группа: Модераторы
  Сообщений: 2907
  Награды: 10
  Репутация: 5
  Статус: Offline
  Мова – Божий феномен та кров нації
  "Людина байдужа до рідної мови – дикун".
  Костянтин Паустовський

  Українці та українська мова. Два різних, до болю, світи і тільки в деяких точках дотичні. І сумно стає, і прикро, що у цей день мусимо ходити "у народ", знову ж таки народ – український – і доводити йому, яка ж чудова наша мова, які обов'язки кожного перед рідною мовою, яку давню історію вона має та, водночас, – яку трагічну.

  Почнімо з безсмертного і величного. У Східної Європи виникла зв'язна проукраїнська мова. Результат: 600 тисяч слів та 500 народних пісень – це скарб, що дорівнює вартості життя. Українська мова за мелодійністю і милозвучністю посіла друге місце у світі після італійської! (російська – сьоме).

  Тому, за її архаїчність і силу слова – зброї, маємо те, що маємо – її бояться та знищують століттями по сьогоднішній день...

  П.С. Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію. Своєю свідомістю. Юрій Іллєнко писав: "Мова є нашим кордоном, збройними силами, філософією, освітою та просвітою, правом і виконавчою силою, судією і конституцією, незалежністю, вивершенням духовної краси народу – мораллю". Це ми повинні збагнути. Якщо хочемо вижити

  Прикрепления: 6659979.gif(33Kb)


   
  Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » мова і язык (Свои версии)
  Сторінка 26 з 37«1224252627283637»
  Пошук:

  Copyright Лохвиця © 2017