Фiлософiя та релiгiя - Сторінка 3 - Форум міста Лохвиця
-
ЛохвицяСубота, 03-Гр-2016, 09:47
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 3 з 21«123452021»
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers 
Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » Фiлософiя та релiгiя (З чого все починаеться?)
Фiлософiя та релiгiя
ЛохвицькийДата: Вівторок, 01-Лип-2008, 17:20 | Сообщение # 31
Генерал-майор
Награды: 3
Статус: Offline
16 доказательств бытия Бога
Георгий Хлебников,
кандидат философских наук

Возлюби ближнього свого,як себе самого.

grigori37Дата: Середа, 02-Лип-2008, 10:11 | Сообщение # 32
Генерал-лейтенант
Награды: 2
Шановний пане Лохвицький, не морочте людям голови. Таких Хреннікових на протязі від І. Христа бувло дуже багато. Кожний запекло стверджував своє, як і автор статті використовуючи вислови відомих авторитетів. Але лохвичан христять в рік від роду, коли вони ще не вміють читати, і навіть думати. Спочатку вони вірять що Бог єсть, потім в школі їм доводять що його немає, воно розгублюються і починають жити як батьки, пити горілку і матюхатися, далі може до кого і приходить питання: так є Бог, чи немає? Але уже пізно, накоплено багато гріхів і просити спасіння неварто.
До тогож Хренніков мислить Бога якось специфічно в виді бородатого старичка з аурою, це застаріло.

Radcenko

ЛохвицькийДата: Середа, 02-Лип-2008, 21:35 | Сообщение # 33
Генерал-майор
Здесь стремятся построить такое общество, в котором дети могли бы расти без агрессии, без страха, без ненависти и обмана. Здесь дети, закончив школу, сами выберут свой дальнейший путь.
Здесь зарождается новая культура, традиции, быт; зарождается новый этнос, не имеющий ни национальных, ни языковых, ни религиозных границ. Здесь строятся дома, школы, культовые сооружения, кузницы, столярные мастерские, гончарные, скульптурные. Осваиваются и возрождаются ремесла и исконно русские промыслы.
Здесь создается новая, нетрадиционная система образования — прообраз новой школы, в которой педагоги стремятся воплотить в жизнь естественные, общечеловеческие идеалы.
Здесь формируется новое отношение к медицине, к агротехнике, не нарушающее Гармонии в Природе, экологического равновесия на Земле.
А на Горе, в тайге, у прекрасного озера Тиберкуль, строится новый город — Обитель Рассвета — с красивой лучеобразной планировкой.
Но чтобы здесь ни строилось и ни создавалось, здесь всегда помнят основной принцип: «не навреди» — ни Матушке-Природе, ни брату своему, ни себе. Все здесь — вегетарианцы, никто не пьет и не курит.джерело

Можливо Вам це сподобаеться!

grigori37Дата: Четвер, 03-Лип-2008, 11:39 | Сообщение # 34
Генерал-лейтенант
Дозвольте, Шановний пане Лохвицький, зробити Вам зауваження: Те що Ви помістили вище, треба було розміщувари в рубрику "Проза" до "Сказкок про кота Анфиса", туди воно підходить.

А про те щоб " сподобалося", то про інших не знаю, а мені б сподобалося якби знайшовся лохвичанин, прочитавший і усвідомивший філософські твори Сковороди, розмістив їх в ряду світової філософії і зробив декілька перекладів на сучасну українську мову, щоб було зрозумілим дітям першого класу, третього, п*ятого і десятого.
Я так би хотів тому, що прожив багато, а так і не дізнався конкретно: як же думав наш земляк, чим його погляди схожі із поглядами Спінози, і чим приваблюють світ.

Radcenko

TarasДата: П'ятниця, 04-Лип-2008, 03:45 | Сообщение # 35
Підполковник
Награды: 0
grigori37,
на мою думку, думок(тавтологія) у пана Лохвицького (власних), взагалі немає.
"Цитируйте, цитируцте и еще раз цитируйте!!!"
Не звертайте Вашу увагу, будьте філософом і відносьтесь до явища, як філософ.
Неможливо перечитати, осмислити, а тим більше відповісти на подібний бурхливий поток цитування...
Це ж цілий інтернет!!!
"Нельзя объять необъятное..."
Сковорода...
Якось ця особистысть, велика особистысть, нажаль випала (скажемо так) з поля мого
зору.
Соромно, але навіть його бібліогрфію в районній бібліотеці я не запитував.
В шкільні роки, майже щоденно, читав "Всякому городу...". На пам'ятникові...
Соромно...
Хоча багато читав про його життя та діяльність.
Опосеродковано, на підставі цих матеріалів, повинно було б скластися конкретне відношення до Філософа. Але "Не верь написанному и глазам своим..."
Дякую за тему...

Додано (03-Лип-2008, 23:32)
---------------------------------------------
Бабай,
Вибачте, але мабуть, я ніколи не навчуся висловлювати свої думки письмово, а
як досвід доводить, і словесно.
Мабуть термін "СВОБОДА ВИБОРУ" має в собі такий смисл, вірніше, смислове навантаження:
ЛЮДИНА ОСМИСЛИЛА СЕБЕ,
ЛЮДИНА ПІЗНАЛА "ВЧОРА","СЬОГОДНІ","ЗАВТРА",
Після цього прийшло розуміння причинно-наслідкових зв'язків.
А разом з цим і відповідальність за те, ЩО БУДЕ "ЗВТРА".
Чи не виникає тут питання:
Чи людина ЦЕ, яка не має в своїй безтолковкі поняття "ЗАВТРА"?
Бог нам дав свободу Вибору.
Зовсім не випадково Він помістив в Едем Дерево Добра і Зла, вірніше Дерево Пізнання,
від якого праотець наш Адам, вкусивши плод його, зміг дізнатися про дуалізм, про добро
та зло?
В усих дохристиянських релігіях існує те саме.
Що добре? Що не добре?
Спрбуйте відповісти на це питання керуючись Буддизмом наприклад. Почитайте Рамаяну і
Махабхарату.
Це написано дуже задовго до Біблії. Але ж людські цінності - ті ж самі.
Хай іншим разом повернуся ще далі... І назад, і, можливо, в майбутнє.

Додано (04-Лип-2008, 02:45)
Бабай,
ну і на додаток.
Ви мабуть дивилися науково-популярні фільми про братів наших менших?
Про людиноподібних мавп, наприклпад. Спостерігали стосунки, ієрархію всередині
їхньої спільноти, яка називається зграєю? Можливо в мене ідеосинкразія, але
при переході на інший канал складаеться враження з аналогією: вожак той самий,
домінантні самки і самці навіть пикою такі самі як у н.п. фільмі.
Тільки й різниця що в краватках...
На все добре.

grigori37Дата: П'ятниця, 04-Лип-2008, 09:07 | Сообщение # 36
Генерал-лейтенант
Шановні панове філософи! Вибачте, якщо кому таке звертання не подобається. Есть причини: філософами признані Кант, Гегель, Маркс, поряд з такими почуваєш себе не дуже зручно...
Мені здається, ми розпливаємося думкою, намагаємося "объять необятное". Чи не настав час зосередитися? Пропоную учасникам уважно прочитати "Обзор представлений о взаимоотношении мышления и бытия, об основаниях диалектической логики, как фундаментанаучной системы знаний" і висловитися по цій праці сурьозно.
(Адресу статті напишу в додатку.) Чого пропоную це? Тому що мені завжди було цікаво як думка (мысль) переходить в діло (действіє), де проходить кордон між ідеалізмом і матеріалізмом, що ли розуміємо коли говорими: "логічно", як навчитися вірно і ефективно думати. На всі ці питання в статті є відтопідь в популярній формі. Есть посилання на Спінозу. Десь читав, що думки цого філософа збігаються з думками Сковороди. Я б і сам переклав цю роботу на українську мову ( таке діло корисне для устідомлення суті, коли не слова перекладаєш, а суть рорзглядаєш з іншого боку, мова це дозволяє). та старий , не позубам.

Додано (04-Лип-2008, 08:07)
Адреса статті: http://rawgor.narod.ru/intst.htm

Radcenko

ЛохвицькийДата: П'ятниця, 04-Лип-2008, 17:44 | Сообщение # 37
Генерал-майор
Quote (grigori37)
Спочатку вони вірять що Бог єсть, потім в школі їм доводять що його немає, воно розгублюються і починають жити як батьки, пити горілку і матюхатися, далі може до кого і приходить питання: так є Бог, чи немає? Але уже пізно, накоплено багато гріхів і просити спасіння неварто.
До тогож Хренніков мислить Бога якось специфічно в виді бородатого старичка з аурою, це застаріло.

Пане Григорiю,я ж вам навiв приклад,де розповiдаеться, як люди творять свою громаду,де не тiльки дiти, а i дорослi не палять i не п"ють горiлку,не матюкаються. А Ви:

Дозвольте, Шановний пане Лохвицький, зробити Вам зауваження: Те що Ви помістили вище, треба було розміщувари в рубрику "Проза" до "Сказкок про кота Анфиса", туди воно підходить.

Ви не вiрете що iснують громади де таке можливо?

TarasДата: Неділля, 06-Лип-2008, 01:32 | Сообщение # 38
Підполковник
Лохвицький,
ну і на додаток.
Ви мабуть дивилися науково-популярні фільми про братів наших менших?
Про людиноподібних мавп, наприклпад. Спостерігали стосунки, ієрархію всередині
їхньої спільноти, яка називається зграєю? Можливо в мене ідеосинкразія, але
при переході на інший канал складаеться враження з аналогією: вожак той самий,
домінантні самки і самці навіть пикою такі самі як у н.п. фільмі.
Тільки й різниця що в краватках...
На все добре.

Додано (04-Лип-2008, 18:43)
grigori37,
На цій сторінці мабуть не варто займатися науковими пошуками, тим більше,
що всі першоджерела писалися У СВІЙ час, розумієте?
Думаю буде доцільнішим висловлювати власне розуміння світу, спиратися на власний досвід та бачення навколишнього...

Додано (06-Лип-2008, 00:32)
grigori37,
На превиликий мій жаль, мушу визнати, спостерігати та константувати слідуюче:
Ви ставите експеримент?
Який?
Чи підуть збирати колоски?
Ті, що тоді приорють.
Мабудь пам'ятаєте...
І строки, і той час...
Який філософ, яка релігія, ЩО взагалі може це виправдовути?
Повторююсь.
У Ваших філософських посилах присутня ЛОГІКА?
Чи ми приймемо ФІЛОСОФІЮ як її дехто приймає як "не неуку","пограничне поясненя науки", "демпфер між раціональним та ірраціональним"?
ЯК? Як Ви до цього ставитесь?
Може перенаселення?
Може євгеніка?
Історія-це добре!
Але ж писарі!
Невже не зустрічались?

grigori37Дата: Неділля, 06-Лип-2008, 08:29 | Сообщение # 39
Генерал-лейтенант
Лохвицькому: Я Ваш гумор зрозумів, це щось із розряду: Если ты на клетке слона видишь наднись "Бегемот" не верь глазам своим.

Тарасові: Посліднє Ви написали як Кант або Гегель. Нічого не зрозумів. А до різних думок ставлюся спокійно.

Radcenko

TarasДата: Неділля, 06-Лип-2008, 21:29 | Сообщение # 40
Підполковник
grigori37,
Ну і слава Творцю, за те, що ви такі розважливі.
Тільки но познайомився, правда коротко, з Вашими творами.
Я набагато молодший від Вас. Правда мої класи 10-А і 10-Б вибиті бідьш як на половину.
З чоловічого боку, звічайно. Випуск 1971 року. І, на жаль, не тільки Чорнобиль. Не тільки
Афган і не тільки Чечня. Нажаль.
Тут потрібен Форум. Так. Римський. Ви розумієте про що я кажу.
Ці явища треба прирівнювати до подій 37.

БабайДата: Середа, 09-Лип-2008, 16:12 | Сообщение # 41
Генераліссімус
Награды: 5
Ого, доки я був відсутній тут розгорнулася ціла полеміка ...
Лохвицький, про — Обитель Рассвета — це вже чергова спроба побудови утопії. В свій час про це писав Томас Мор "Утопія", Томазо Кампанелла "Город Солна". Щоб створити ідеальне суспільство, потрібні ідеальні люди.
На превеликий жаль таких не буває. В кожного є свої вади, недоліки, і свої достоїнства. І навіть коли самих обраних звести докупи - не відомо що з того буде, як вони вживуться в тому суспільстві.
Коли з ранку до вечора людина їстиме цукор - через тиждень - два вона сприйматиме цей смак як траву без смаку, ще за місяць - два забуде, що цукор солодкий !!! Щоб зрозуміти, що цукор солодкий, потрібно і солоного куштувати.
Бог недаремно створив людину так, що вона може чинити як добрі так і погані вчинки. Важливо, шоб ми розуміли різницю між добром і злом, і робили правильні висновки. Бо Гітлер теж творив "добро" - дбав про чистоту раси, а як це виглядало на фоні всього людства ?
Taras, Бог сторив світ контрастним.
Є світло - є темява
Є суша - є вода
є добро - є зло
Як можна пояснити людині, що жила весь час тільки в пітьмі - що таке світло ?
Як зрозуміє риба, що існує суша ?
Як можна зрозуміти, що є добре, не пізнавши зла ?

Додано (09-Лип-2008, 15:12)
grigori37,
Про переклад творів філософів. Тет треба бути дуже обережним, бо буде як з біблією:
"Легше верблюду пролізти через вушко голки, ніж багатому потрапити в царство боже."
Вчені зацікавилися, навіщо верблюду пхатися у вушко голки ? І виявилося, що це була помилка перекладача, насправді там було написано слово канат. Просто тією мовою, що це було написано, ці два слова були дуже схожі за правописом з мізерною відмінністю. А от за змістом дуже різні. З тих пір і досі всі повторюють цю помилку і "пхають верблюда в вушко голки" !

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.

TarasДата: Середа, 09-Лип-2008, 23:16 | Сообщение # 42
Підполковник
Бабай, Світ існує так, як його створено.
Протиріччя знайомі та обговорювані (і не тільки обговорювані), знайомі нам з форумів древнього Риму, "Быть, или не быть?", перейти, чи не переходити Рубікон, рубати чи не рубати Гордієв вузол, правий Каін, чи правий Іуда, яке на смак було Яблуко?

Дуалізм-основа.
Погано-Добре
Тепло-Холодно

В філософських поняттях при оцінці дійсності можна дійти до софістики.
Але світ від цього ні на йоту не зміниться.

БабайДата: П'ятниця, 11-Лип-2008, 16:28 | Сообщение # 43
Генераліссімус
Награды: 5
Taras,
Світ не зміниться, але може змінитися сприйняття світу, може змінитися світогляд людини.

Погано-Добре
Тепло-Холодно - Все в світі відносне .... Навіть добро і зло ... Навіть Істина ...

Чи є щось абсолютне ? Чи може це і є Бог ?

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.

ЛохвицькийДата: П'ятниця, 11-Лип-2008, 16:43 | Сообщение # 44
Генерал-майор
Шановний grigori37 запропонував ознайомитись з цим проектом.Почав читати 1 вир1шив запросити 1ших форумчан ознайомитись 1 висловити сво1 думки.Тут 1 ф1лософ1я,1 рел1г1я, 1 саме життя.

Сегодня главная задача — поиск людей, способных мыслить стратегически — Веками, Континентами, Цивилизациями. Вопрос даже не в том, чтобы доказать верность наших постулатов, а в том, чтобы найти тех, кто способен мыслить масштабно. Не в масштабе той или иной отрасли, а в масштабе всей планеты. Что толку доказывать правоту нашей теории людям, изначально воспринимающим предложенный объем сумасшествием? С таким же успехом можно пригласить бабушку, торгующую семечками, к обсуждению проекта на миллион. Не может честный, добрый, смелый человек, мыслящий в масштабе «семечек», взяться за большое дело. Оно для него нереально не потому, что он увидел в нем какие-то дефекты, а потому, что оно выходит за рамки его восприятия.
далi

Сообщение отредактировал Лохвицький - П'ятниця, 11-Лип-2008, 16:44

grigori37Дата: П'ятниця, 11-Лип-2008, 20:24 | Сообщение # 45
Генерал-лейтенант
Що до "Проект Россия": 1. Як думаєте хто автор книги? Я думаю якби не метрополіт Кирило...
2. Читаючи я дивувався силою логіки, аргументованістю: стабільність влади, єдина ідеологія, корпус надійних сторожів, а згодом дійшло- це ж уже було (однопартійність, марксизм-ленінізм, КГБ)...
3. Книга досилалась високому "начальству" Росії єгерською поштою, прамо на квартири
депутатам і генералам. Ніхно про неї не згадує. а Росія "рулює" по її заповідям, правда з деякою корекцією.

Radcenko

Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » Фiлософiя та релiгiя (З чого все починаеться?)
Сторінка 3 з 21«123452021»
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2016