Фiлософiя та релiгiя - Сторінка 2 - Форум міста Лохвиця
-
ЛохвицяП'ятниця, 09-Гр-2016, 22:18
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 2 з 21«12342021»
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers 
Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » Фiлософiя та релiгiя (З чого все починаеться?)
Фiлософiя та релiгiя
БабайДата: Субота, 14-Чер-2008, 16:03 | Сообщение # 16
Генераліссімус
Награды: 5
Статус: Offline
Як стан душі - в окремих людей .
Як явище - це в багвтьох людей .

Таким чином, якщо таких людей набирається досить багато, це трасформується в явище !

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.

ЛохвицькийДата: Неділля, 15-Чер-2008, 21:16 | Сообщение # 17
Генерал-майор
Награды: 3
Профессор в университете задал своим студентам такой вопрос.
— Всё, что существует, создано Богом?
Один студент смело ответил:
— Да, создано Богом.
— Бог создал всё? — спросил профессор.
— Да, сэр — ответил студент.
Профессор спросил:
— Если Бог создал всё, значит Бог создал зло, раз оно существует. И согласно тому принципу, что наши дела определяют нас самих, значит Бог есть зло.
Студент притих, услышав такой ответ. Профессор был очень доволен собой. Он похвалился студентам, что он ещё раз доказал, что вера в Бога это миф.
Ещё один студент поднял руку и сказал:
— Могу я задать вам вопрос, профессор?
— Конечно, — ответил профессор.
Студент поднялся и спросил:
— Профессор, холод существует?
— Что за вопрос? Конечно, существует. Тебе никогда не было холодно?
Студенты засмеялись над вопросом молодого человека. Молодой человек ответил:
— На самом деле, сэр, холода не существует. В соответствии с законами физики, то, что мы считаем холодом, в действительности является отсутствием тепла. Человек или предмет можно изучить на предмет того, имеет ли он или передаёт энергию. Абсолютный ноль (–460 градусов по Фаренгейту) есть полное отсутствие тепла. Вся материя становится инертной и неспособной реагировать при этой температуре. Холода не существует. Мы создали это слово для описания того, что мы чувствуем при отсутствии тепла.
Студент продолжил:
— Профессор, темнота существует?
— Конечно, существует.
— Вы опять неправы, сэр. Темноты также не существует. Темнота в действительности есть отсутствие света. Мы можем изучить свет, но не темноту. Мы можем использовать призму Ньютона чтобы разложить белый свет на множество цветов и изучить различные длины волн каждого цвета. Вы не можете измерить темноту. Простой луч света может ворваться в мир темноты и осветить его. Как вы можете узнать, насколько тёмным является какое-либо пространство? Вы измеряете, какое количество света представлено. Не так ли? Темнота это понятие, которое человек использует, чтобы описать, что происходит при отсутствии света.
В конце концов, молодой человек спросил профессора:
— Сэр, зло существует?
На этот раз неуверенно, профессор ответил:
— Конечно, как я уже сказал. Мы видим его каждый день. Жестокость между людьми, множество преступлений и насилия по всему миру. Эти примеры являются не чем иным как проявлением зла.
На это студент ответил:
— Зла не существует, сэр, или, по крайней мере, его не существует для него самого. Зло это просто отсутствие Бога. Оно похоже на темноту и холод — слово, созданное человеком чтобы описать отсутствие Бога. Бог не создавал зла. Зло это не вера или любовь, которые существуют как свет и тепло. Зло это результат отсутствия в сердце человека Божественной любви. Это вроде холода, который наступает, когда нет тепла, или вроде темноты, которая наступает, когда нет света.

Имя студента было — Альберт Эйнштейн.

Возлюби ближнього свого,як себе самого.

БабайДата: Четвер, 19-Чер-2008, 13:28 | Сообщение # 18
Генераліссімус
Я звичайно не Альберт Эйнштейн, але і християнська релігія далеко не досконала. Та ще й переклади зустрічаються з різною трактовкою текстів. Тому людина, яка обізнана з теологією і святими писаннями (в різних варіантах), може вивести з одного й того ж тексту прямо протилежні висновки. Питання лише в тому, котрий із протилежних висновків є вірним ? Чи може обидва будуть правильними ? Тоді християнська релігія автоматично перехолить на інший рівень, де існує єдність протилежностей, аце вже ХАОС. А Хаос це вже інше ...

цитата из фильма.

TarasДата: Субота, 21-Чер-2008, 03:00 | Сообщение # 19
Підполковник
Награды: 0
СПОЧАТКУ БУЛО СЛОВО...
Як інформація.
Нічого з нічого не бувае.
Неможливо з Хаосу без первинного поштовху створити стійку структуру, яка спроміжна
протистояти єнтропіїї.
Хай Дарвін, інші з ним, відпочивають...
Ще наукво НЕ доведено можливість випадку самоорганізаціі матеріі.
Розглядаються дуже різні варіанти зародження життя на Землі. Поки що-
глухий кут. Тим більше - поява істоти з розумом (Розумом?).

Додано (21-Чер-2008, 02:00)
---------------------------------------------
Лохвицький,

Професор, згідно зі своїм питанням, вліз у просту власну халепу.
В.І. Леннін, використовуючи принцип дуалізму у філософії, в своїй роботі
"Смешание политки с педагикой" писав:(за дослівність не ручаюсь) "Сравнивая два яв-
ления, объекта или понятия мы вынуждены абстрагироать некоторые стороны этих
явлений, объектов или понятий".
Кажучи сучасною мовою, маємо приклад софістики (аторитетний), та підтвердження
Теорії відносності: ВИБИРАЙТЕ СИСТЕМУ КООРДИНАТ ТА ВІДЛІКУ. surprised

ЛохвицькийДата: Субота, 21-Чер-2008, 13:05 | Сообщение # 20
Генерал-майор
ДЛЯ ЧЕГО СУЩЕСТВУЕТ МИР
Беседа каббалиста, профессора М. Лайтмана с популярным российским журналистом А. Никоновым.
М. Лайтман: Здравствуйте, Александр. Очень приятно вас видеть.

А. Никонов: Здравствуйте, господин Лайтман.

М. Лайтман: Мы с вами не так давно встречались…

А. Никонов: С момента нашей последней встречи я и хотел начать. Вы уехали из Советского Союза в Израиль довольно давно. Что послужило причиной?

М. Лайтман: Было несколько причин, но главная в том, что я искал смысл жизни и не видел, что смогу его найти в России. Все было перекрыто: или ты занимаешься тем, чем тебе позволяют, или тебе просто заниматься больше нечем. Я не лез в диссиденты, меня не интересовала политика, но вот смысл жизни – это было для меня очень важно.

А. Никонов: Знаете, смысл жизни ищут только неудачники – те, у кого жизнь не складывается.

М. Лайтман: Естественно, этот вопрос возникает у человека, когда у него пусто в душе, когда ему нечем себя наполнить.

Это не значит, что он – неудачник, возможно, что у него будет все в жизни. Среди моих знакомых – миллионеры, даже и миллиардеры, которые чувствуют себя опустошенными, неудачниками в чем-то и ищут смысл жизни.

А. Никонов: Так почему они недовольны своей жизнью? Чего им не хватает?

М. Лайтман: А это абсолютно не зависит от средств. Знаете, как у женщины – у нее может быть полный шкаф с одеждой, а она говорит: «Нечего одеть!» То же самое и у них – вроде бы все есть: миллионы, власть, самолет, яхта – а внутри пустота.
прочитано тут

Сообщение отредактировал Лохвицький - Субота, 21-Чер-2008, 13:08

БабайДата: Субота, 21-Чер-2008, 15:31 | Сообщение # 21
Генераліссімус
- Якби в тебе був мільйон, щоб ти робив ?
- Нічого !
- Як нічого ?
- А навіщо ?

Я думаю з цього зрозуміло, чому багаті шукають сенс життя, їм просто нічого не лишається робити.
В той же час є люди, що давно зрозуміли, що сенс життя в самому житті . І кожен може наповнити його тим, що сам вважає за потрібне.

цитата из фильма.

ЛохвицькийДата: Субота, 28-Чер-2008, 09:43 | Сообщение # 22
Генерал-майор
Где находится ад
Датские лютеране спорят о том, какой должна быть преисподняя
тут

grigori37Дата: Субота, 28-Чер-2008, 15:33 | Сообщение # 23
Генерал-лейтенант
Награды: 2
Ознайомившись з написаним в цій темі, приходиш до висновку: Інквізиція була потрібною необхідністю.
Обізнані громадяти, не морочте простим людям голови. допомагайте розбиратись. а не запутуватися.

Radcenko

БабайДата: Субота, 28-Чер-2008, 16:34 | Сообщение # 24
Генераліссімус
Прочитав, виходить, що багато людей пробують дійти до істини, і серед них навіть священнослужителі не малих рангів. Це радує, значить є ще думаючі люди які реально намагаються осмислити і релігію і сам світ. Це ще раз доводить, що віра має бути осмисленою, і аж ніяк не сліпою.

цитата из фильма.

TarasДата: Неділля, 29-Чер-2008, 01:01 | Сообщение # 25
Підполковник
Награды: 0
Бабай, Бачите - перейшов. Продовжу про те, що віра має бути осмисленною.
З власного досвіду (доволі багатого, повірте), дуже багато віруючих людей, незалежно від віросповідання, підсвідомо вікористовують віру як протез, милицю, що допомагає внутрішньому примиренню людини самої з собою.
Використовуючи, зауважу, хибні інтерпритації тих чи інших постулатів та догматів своєї
віри. Найрозповсюдженіша - непротивління.
Неспротив чому? Тому що розжував і вклав у свідомість черговий проповідник, котрий
претендує на виключне право розуміння Бога?
Чи прислухатися частіше до Бога в душі?
Бог надав нам право ВИБОРУ, ще від Адама і Єви, який тут фанатизм, які шори?
Оце, коротко, я і мав на увузі в тому коментарі.

grigori37Дата: Неділля, 29-Чер-2008, 15:23 | Сообщение # 26
Генерал-лейтенант
Своє відношення до релігії я намагався пояснити в "Епізодах життя" в розділі "пошуки і поїздки". Позиції мої, напевне, близькі до позицій Бабая. Моя відповідь Тарасу була б, приблизно, такою як і його. Думкою я йому подякував. прочитавши.
Імпонує і позиція Тараса. Він виступає захисником релігії, розуміє що вона потрібна більшості людей як маяк. орієнтир. система координат в безмежному світі, упорядковує( вносить порядок) життя. Ясно, що такий орієнтир повинен бути стабільним, звичайно відносно. Дьоргати його і сумніватись в ньому означає сіяти розлад, непорозуміння в душах людей. Тому йому противні всякі коментарі і тлумачення св*ятих істин.
Бабай, як і я, турбується про усвідомлення, про розуміння того, що ти робиш і для чого. Це вірно, не можна ж бути сліпим все життя. Але таке усвідомрення, прозріння, недоступно молодим людям, воно можливе тільки після особливого тренінгу душі, коли світогляд збагатився знаннями і досвідом.
Вчора слухав передачу Швидкого по РТР Планета. Йшлося про цінності, чи варто їх бурегти і цінити чи краще швидко міняти. Висновків не робилося, та їх і не може бути в нашому безмежному світі. Але було помітно, що разам з проходящими моральними цінностями єсть і незмінні, характерні тільки для людей. Жаль що вини залишилися не визначеними.

Додано (29-Чер-2008, 14:23)
Думаю, ними являються істина, краса, добро, справедливість.

Radcenko

ЛохвицькийДата: Неділля, 29-Чер-2008, 16:45 | Сообщение # 27
Генерал-майор
"Золотое правило" нравственности

БабайДата: Неділля, 29-Чер-2008, 18:40 | Сообщение # 28
Генераліссімус
Це золоте правило дійсно золоте, але ним повинні керуватися не лише звичайні люди, а й ті, котрі беруться творити закони та керувати державою, в першу чергу. Та якщо чесно й реально дивитися на речі, то з них і питати потрібно в сто крат більше, бо від них залежить доля цілого народу, який житиме по тим законам, які вони там сформують. Але реально мабуть вся верхівка геть забула про народ, за рахунок якого вони жирують. От якби в народу була можливість поступати з ними так, як вони з народом ! Тоді може й до них би дійшло "золоте правило". А поки що, те що вони роблять з своїм народом, нагадує посібник з Кама Сутри !

Додано (29-Чер-2008, 17:00)
grigori37, Цілком з вами згоден, от тільки : істина, краса, добро, справедливість - в нашому світі це все відносні поняття. Причому відносні до протилежності . Маленький приклад : Остання пригода дочки Юлі Тимошенко, та її чоловіка Шона, - "діток" відпустили, а міліціянтів причинили. То де тут істина і справедливість ? та й добром тут не пахне ! От і виходить, що незмінні цінності ніби то й є, та тільки не всі їх помічають, і далеко не всі їх притримуються .

Додано (29-Чер-2008, 17:40)
Taras, Дійсно, досить багато людей використовують віру, як опору в цьому нестабільному світі. І засуджувати їх за це не варто, згадай "не судите, да не судимы будете" . Їх прсто треба зрозуміти. Можливо, це в них такий спосіб вижити в цьому шаленому світі. Адже кожен виживає як може... І часто так буває, що в радості помічників вдосталь, а в горі людина лишається одна.

Quote (Taras)
Бог надав нам право ВИБОРУ, ще від Адама і Єви,

Оце дійсно безцінний дар від Бога. А ще Бог дав людині розум, щоб користуватися цим даром, але навіть Бог не забрав в людини право на помилку. Це для того, щоб люди вчилися на помилках: розумні - на своїх помилках, мудрі - на чужих .

цитата из фильма.

grigori37Дата: Понеділок, 30-Чер-2008, 13:08 | Сообщение # 29
Генерал-лейтенант
Про який вибір йдеться? Життя людини наперед визначено Богом, Природою, чи Вищим розумом. Передбачені усі його етапи. Дрібниці - не всчот. Якщо ви або ваша корова захворіли, чи вам захотілося десь повоювати, то ваші справи і нічого просити спасіння від таких діл у Бога. Християнська церква говорить: щоб позбавитися від земних бід треба переселитися на небо. Вибір залишається лише в тому, вірити чи не вірити цьому.

Radcenko

БабайДата: Понеділок, 30-Чер-2008, 14:18 | Сообщение # 30
Генераліссімус
Taras,
Quote (Taras)
Найрозповсюдженіша - непротивління.

По християнським канонам смиренність це добре. Хоч насправді непротивлення - це відмова від боротьби, це признання слабкості духу, це примиренн з поразкою. Тут я сам не погоджуюся з такою мораллю, або я щось не все розумію. В християнстві гріхом також вважається гордість. Хоч з часів Київської Русі відоме прізвище боярина Гординя. "Человек - это звучит гордо !" - це також не мої слова. Я теж вважаю, що людина повинна принаймі сама себе поважати. Бо якщо ти навіть сам себе не поважаєш, - то чи заслуговуєш ти поваги від інших ? Зовсім друга справа, коли хтось надто кирпу дере, але по моєму то називається надмірність, зверхність, і це вже дійсно гріх. Тому я думаю що тут або помилились при перекладі Біблії, або я теж не все розумію.

Додано (30-Чер-2008, 13:18)
grigori37, "Один говорил, - наша жизнь это поезд, другой говорил -перон. Один говорил- куда хотим, туда едем, и можем если надо свернуть, другой говорил - что поезд проедет лиш там где проложен путь.. " Це слова з відомої пісні Андрія Макаревича, група "Машина Времени" . Дуже схоже на те що ви писали про вибір. Справа в тому, що це дивлячись з якої позиції розглядати. Оптиміст думає по одному, песиміст по іншому. Насправді ж вони обидва праві. Вся різниця саме в їхніх світоглядах, в їхньому відношенні до життя .

цитата из фильма.

Форум міста Лохвиця » Дозвілля » Спілкування » Фiлософiя та релiгiя (З чого все починаеться?)
Сторінка 2 з 21«12342021»
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2016