Мудрость народов мира - Форум міста Лохвиця
-
ЛохвицяЧетвер, 08-Гр-2016, 08:51
ЛОХВИЦЯ
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Модератор форуму: Stepan, Бабай, Obers 
Форум міста Лохвиця » Організації » Освіта » Мудрость народов мира (Учитесь, читайте, чужого навчайтесь, й свого не цурайтесь)
Мудрость народов мира
ЛохвицькийДата: Субота, 27-Вер-2008, 14:10 | Сообщение # 1
Генерал-майор
Награды: 3
Статус: Offline
Українська народна мудрiсть

Зміст української народної мудрості багато в чому визначається одвічними рисами характеру українців, серед яких: внутрішня душевна суперечливість; щирість і сердечна відвертість; гостинність до “чужоземців” і прискіпливо-сварливе ставлення до “своїх”; героїчна звитяжність у воєнних діях і принизливе боягузтво у ставленні до влади; любов до рідної землі, історичної спадщини і невміння відстояти власну культуру у публічній громадській діяльності; схильність до глибоких метафізичних роздумів та міркувань і водночас крайнощі емпіризму і сенсуалізму; внутрішня душевна соціалізованість і схильність до індивідуалізму та егоцентризму при вирішенні суспільних проблем; віра у моністичне начало світоустрою і неприйняття моністичної дії закону, анархізм суб’єктивної волі; обожнення рідної мови і намагання виправдати відмову від використовування її в живому спілкуванні у поліетнічному середовищі; розвинене почуття побратимства, земляцтва та невміння піднятись до загальнонародної єдності; самокритичність і поблажливе ставлення до критики на адресу інших народів; ідеалізація минулого і критичність щодо сучасного; любов до життя і несприйняття хвороб і смерті; омріяна віра у торжество добра і наївна довірливість до романтизованих ідей та їх носіїв; самокритичність і водночас небажання взяти на себе провину; віра в нове, захопленість ним і надвичайна обережність і консерватизм у його впровадженні та інші.

автореферат

Господи, дай мне силы, чтобы справиться с тем, что я могу сделать, дай мне мужество, чтобы смириться с тем, чего я не могу сделать, и дай мне мудрость, чтобы отличить одно от другого. (восточная пословица)

Пословицы и поговорки народов мира

Додано (05-Сер-2008, 21:37)
---------------------------------------------
Чому вчать казки lumped
Казка про Котигорошка!!

Додано (05-Сер-2008, 21:51)
СКАЗКА О РЫБАКЕ И РЫБКЕ

Додано (05-Сер-2008, 22:08)
Сестрица Алёнушка и братец Иванушка

Додано (05-Сер-2008, 22:23)
Дракон (пьеса)
За основу сюжета взят распространённый в мифологиях многих стран мотив уничтожения дракона главным героем во имя спасения людей. Но, в противоположность традиции, в пьесе Шварца люди, спасаемые героем, в большинстве своём полагают жизнь под властью дракона вполне терпимой; с жестокостью и притеснениями они свыклись, каждый надеется, что хуже не будет. Ведь вступать с драконом в бой — верная смерть. Эти люди не особенно хотят, чтобы их спасали, им не нужна свобода, они предпочитают быть в рабстве, лишь бы господин оказался помягче. Лишившись одного тирана, они с удовольствием идут под власть другого. Герой с удивлением обнаруживает — для того, чтобы освободить людей, убить дракона недостаточно.

Додано (27-Вер-2008, 13:10)
[Просвiта]

Возлюби ближнього свого,як себе самого.

Сообщение отредактировал Лохвицький - Вівторок, 24-Чер-2008, 18:53

КотькаДата: Неділля, 28-Вер-2008, 01:41 | Сообщение # 2
Майор
Награды: 0
Сказки учат маленьких девочек и мальчиков азам жизненного бытия...вот кое что....
это оценка сказки, которая аналогична многим...

Моя улюбленна книга
„Пані Метелиця” брати Грімм. Мені сподобалася ця казка тим, що в ній є оцінка життєвої позиції кожного з персонажів. І тим що добро відповідає добром, а зло отримує те на що заслуговує. Якщо придивитись до характерів цих персонажів ми можемо впізнати своїх сусідів, родичів та просто знайомих, адже казка показує нам що потрібно робити в житті якщо хочеться справедливості і відповідного відношення.
Історія цієї родини часто повторюється в аналогічних творах, але суть залишається одна... Дівчина котра зосталася одна з батьком і котра втратила материнську опіку очікувала, що коли батько буде щасливим то і їй перепаде материнської турботи і у них буде повноцінна родина, але не так сталося як хотілося. Нова господиня, нові правила. Пасербиця тяжко працювала, щоб уладнати всі конфлікти і щоб все по дому було в порядку, але мачуха весь час була незадоволена. Дівчина була старанна працьовита і єдина хто це помітив була Пані Метелиця, за це вона нагородила трудівницю тим, що дала їй шанс на щастя і на створення тієї родини якої дівчині завжди хотілося. І про дочку мачухи не забула котра росла лінивою, жорстокою, байдужою за це вона одержала смолу, від якої до кінця життя не відмиється.
Тож кожен отримав те на що заслуговував, так як і в реальному житті, тобто кожен відповідає за свої вчинки перед собою і людьми. Цим мені і подобається мораль історії.

Додано (28-Вер-2008, 00:37)
это я помогала одному школьнику с домашним заданием...

Додано (28-Вер-2008, 00:41)
сказка это теоретическая подготовка ребенка к самостоятельной жизни....но почему то в детстве мало задумуется что такая история реальна и может случиться с каждым...читают и забывают...как и много чего еще

NULLA LEX SATIS COMMODA OMNIBUS EST

БабайДата: Субота, 21-Лют-2009, 16:52 | Сообщение # 3
Генераліссімус
Награды: 5
Старинная еврейская народная мудрость: На халяву - все кошерно.

Умное выражение лица, еще не признак ума !
цитата из фильма.

РК-86Дата: Вівторок, 24-Лют-2009, 01:56 | Сообщение # 4
Генераліссімус
Награды: 3
Quote (Бабай)
Старинная еврейская народная мудрость: На халяву - все кошерно.

Ну чого тільки у євреїв. У мусульман. Пророк Моххамед, за певних обставин, був змушений вживати в їжі одну з філейних частин свині. Але в Корані не вказано точно яку. Ліву чи праву. І це не анекдот.
Та прикладів море... Коли інстинкт самозбереження кладе великий прилад на всі моральні, релігійні, єтичні і інші догми...
Бо первииний, тварииний.

Я не боюсь умереть. Просто противно присутсвовать при этом...

Сообщение отредактировал РК-86 - Вівторок, 24-Лют-2009, 02:06

БабайДата: П'ятниця, 27-Лют-2009, 17:26 | Сообщение # 5
Генераліссімус
Трудно сказать то, что хочешь. Еще труднее сказать, чтобы поняли.
Но самое трудное - сказать так, чтобы поняли и не сделали наоборот.

цитата из фильма.

SlovenaДата: Неділля, 07-Кв-2013, 22:51 | Сообщение # 6
Рядовий
Награды: 0
Для себе відкрила знову Григорія Сковороду - ось тут афоризми
Наприклад: 
Все минає, любовже нiколи, все тебе облишить, крiм любого, в тобi сущого. 
Все минає, але любов після всього зостається.
...я буду з тобою в пам’яті, в думці, в мовчазнiйбесiді: до такого ступеня любов сильнiша самої смерті!

ЗНО боязно? Готуйся серйозно!
Допоможе "Світ слова"!

ObersДата: Понеділок, 08-Кв-2013, 11:33 | Сообщение # 7
Генераліссімус
Награды: 10
Цитата (Slovena)
Для себе відкрила знову Григорія Сковороду...

Не лише Ви - світ його так і не піймав, а одже "ловити" будемо вічно... 

«Многое из его мировоззрения такое чрезвычайно близкое мне. Я недавно еще раз перечитал его. Мне хочется написать о нем. И я это сделаю. Его жизнеописание, возможно, еще лучше, чем его произведения. Но как хороши и произведения!»©Лев Толстой о Сковороде.

БабайДата: Понеділок, 08-Кв-2013, 13:56 | Сообщение # 8
Генераліссімус
Творчість Сковороди завжди корисно з часом перечитувати .
Світогляд людини з віком змінюється, і тоді відкривається щось нове, те, що раніше не помічав.

цитата из фильма.

ObersДата: Понеділок, 08-Кв-2013, 17:20 | Сообщение # 9
Генераліссімус
"Для багатьох Сковорода неприйнятний, або вибрано прийнятний, бо в ньому живе істина. І та істина досить дошкуляла тоді, дошкуляє і тепер і дуже, дуже багатьом. Зокрема і тим, хто праведний лише на людях"©

ObersДата: Понеділок, 08-Кв-2013, 17:28 | Сообщение # 10
Генераліссімус
  • Не тот глуп, кто не знает, но тот, кто знать не хочет. 
  • От излишества рождается пресыщение, от пресыщения - скука, от скуки - душевное огорчение, а кто этим страдает, того нельзя назвать здоровым.  
  • Тот ближе всех к небу, кому ничего не нужно.
  • Любовь возникает из любви; когда хочу, чтобы меня любили, я сам первый люблю.
  • Бери вершину и будешь иметь середину.
  • Изо всех потерь потеря времени тяжелее всего.
  • Уподобляйся пальме: чем более крепко ее сжимает скала, тем быстрее и прекраснее вздымается она кверху. 
  • Определяй вкус не по скорлупе, а по ядру. 
  • Как неумно выпрашивать то, чего можешь сам достичь! 
  • Всякая еда и питье вкусны и полезны, но нужно знать время, место и меру.
  • Не ум от книг, а книги от ума создались. 

Г.А.Сковорода

Форум міста Лохвиця » Організації » Освіта » Мудрость народов мира (Учитесь, читайте, чужого навчайтесь, й свого не цурайтесь)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright Лохвиця © 2016